X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Поняття адміністративного права"

Завантажити презентацію

"Поняття адміністративного права"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План: 1.Сутність адміністративного права. 2.Субєкти адміністративного права. 3.Адмінстративний примус.

Слайд 3

1.Сутність адміністративного права. Сукупність правових норм, які регу- лють суспільні відносини , що вини- кли в процесі реалізації виконавчої влади, здійснення державного управління.

Слайд 4

-система суспільних відносин регулюючих адмініст- ративно-правовими нормами. 1. Суспільні відносини, які виникли в процесі державного упра- вління на всіх його ієрархічних рівнях. 2. Внутрішньоорганізаційні відносини всіх державних органів. 3. Функціонування спільнодержавного контролю. 4. Діяльність судових органів по разгляду адміністративних правопорушень. 5. Суспільні відносини, що виникають в діяльності суспільних обєднань , яким держава передала деякі свої функції. (народні дружинники)

Слайд 5

Особливості: Ієрархічність (виконання розпоряджень вищих органів нижчестоящими), Нерівність сторін (одна сторона наділена державно- владними повноваженнями - приймає рішення, здійснює контроль, примушує до виконання. Друга сторона не може відмовитися від виконання і лише вправі оскаржити його в компетентний державний орган.)

Слайд 6

3. Стан підпорядкованості волі одного боку по відношенню до волі іншого. (як добровільно, так і примусово), 4. Одностороннє володарювання (Інспектор ГИБДД накладає штраф самостійно), 5. Юридична нерівність сторін (міліціонер і порушник), але в той же час рівність перед законом. 6. Обов'язковість виконання встановлених законом правил, норм, стандартів, вимог, заборон і інших розпоряджень (Загальнообов'язкові - правила поведінки в громадських містах або спеціальні-водії, військові і т.д.)