X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Обставини що виключають злочинність діяння

Завантажити презентацію

Обставини що виключають злочинність діяння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Обставин, що виключають злочинність діяння

Слайд 2

Зміст 1. Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння 2. Поняття необхідної оборони і її значення для забезпечення охорони особи і правопорядку.

Слайд 3

1. Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння. Обставин, що виключають злочинність діяння – діяння, які за своїми зовнішніми ознаками мають схожість з діяннями, передбачиними з кримінальним законом як злочин, і за певних умов вважаються правомірними. Необхідна оборона (ст.36 КК) Уявна оборона (37 КК) Затримання особи, що вчинила злочин (ст. 38 КК) Крайня необхідність (ст. 39 КК ) Фізичний або психічний примус (ст. 40 КК) Виконання наказу або розпорядження (ст.41 КК)

Слайд 4

Діяння пов”язане з ризиком (ст.42 КК) Виконання спеціального завдання з попередженням чи розкриттям злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації (ст.43 КК)

Слайд 5

Вказані обставини характеризуються рядом спільних ознак. Перша із них полягає в тому, що всі вони є свідомими та вольовими вчинками людини у вигляді дії. Друга ознака – це зовнішня схожість фактичних очевидних, об’єктивних ознак скоєного вчинку та відповідного злочину (наприклад, позбавлення життя при необхідній обороні співпадає із зовнішніми ознаками вбивства, а застосування зброї працівниками міліції при затриманні небезпечного злочинця співпадає з очевидними ознаками перевищення влади та ін). Третя ознака обставин, що розглядаються, полягає в тому, що вони мають незлочинний характер, їм властива правомірність заподіяння шкоди.

Слайд 6

Четверта ознака характеризує ці обставини як суспільно корисні, тобто як такі, що відповідають інтересам особистості, суспільства чи держави. Разом з тим це не виключає того, що в ряді випадків дані вчинки можуть і не бути суспільно-корисними (наприклад, окремі випадки завдання шкоди потерпілому з його згоди, завдання збитків у стані крайньої необхідності та т.і.) У таких випадках вони визнаються як соціально допустимі. П’ята ознака характеризує кримінально-правові наслідки даних обставин.