X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Народне волевиявлення: вибори, референдум.

Завантажити презентацію

Народне волевиявлення: вибори, референдум.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Народне волевиявлення: вибори, референдум. Конституційне право

Слайд 2

ЗМІСТ Поняття виборчого права та виборчої системі та їх конституційна основа в України. Загальна характеристика виборчої системи в Україні. Референдум: види та порядок проведення. Використана література.

Слайд 3

Поняття виборчого права та виборчої системі та їх конституційна основа в України Ст. 5 Конституції України визначає дві форми народовладдя безпосередня (пряма) і представницька демократія. Безпосередня демократія пов'язана із здійснюванням через різні форми прямим волевиявленням народу України, територіальної громади чи іншої визначеної законом спільноти громадян України. Форми безпосередньої демократії це способи і засоби безпосереднього здійснення влади народом або його частиною, які виключають передачу владних повноважень будь-яким органам чи особам. Згідно зі ст. 69 Конституції України основними формами народного волевиявлення є вибори та референдум. Вибори як форма народного волевиявлення є одним із способів формування народом органів державної влади та місцевого самоврядування або інших інститутів. Це стосується насамперед формування представницьких органів законодавчої влади парламентів, інституту президента, органів місцевого самоврядування.

Слайд 4

Вибори в конституційному праві це спосіб формування органів державної влади, органу місцевого самоврядування або наділення повноваженнями їх посадової особи шляхом голосування уповноважених на те осіб і визначення результатів такого голосування встановленою більшістю голосів цих осіб за умови, коли на здобуття кожного мандату мають право балотуватися два і більше кандидатів. Вимога альтернативності має важливе значення, оскільки не лише визначає демократичний характер виборів, а й дозволяє відокремити вибори від призначення на посаду, яке здійснюється колегіальним органом. Порядок виборів передбачений правовими нормами, які в сукупності становлять виборче право.