X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кримінальна відповідальність за зараження інфекційними хворобами"

Завантажити презентацію

"Кримінальна відповідальність за зараження інфекційними хворобами"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

№10 Кримінальна відповідальність за зараження інфекційними хворобами: проблеми удосконалення.

Слайд 2

Актуальність теми дослідження визначається гостротою проблем, пов’язаних із охороною життя та здоров’я людини в сучасних соціально-економічних умовах розвитку України. Особливої важливості набули питання медичного та правового захисту суспільства від поширення епідемій та пандемій інфекційних хвороб, небезпечних для життя людини (ВІЛ/СНІД, туберкульоз); «сезонних» інфекцій (різновиди грипу); інших інфекційних хвороб, загроза епідемій яких також існує, але попереджається шляхом застосування системи профілактичних заходів.

Слайд 3

Забезпечення охорони життя та здоров’я людей від небезпечних інфекційних хвороб довгі століття не було предметом кримінального права, а правове регулювання такої охорони тривалий час обмежувалося дотриманням правил сімейного співжиття, складанням лікарських порадників тощо.

Слайд 4

основним кримінологічним чинником, який обґрунтовує встановлення кримінальної відповідальності за зараження інфекційною хворобою, є суспільна небезпечність. На ступінь цієї ознаки стосовно злочину, передбаченого ст. 130 КК, впливають: соціальна цінність охоронюваних суспільних відносин; динаміка становлення суспільно небезпечного явища; соціальні властивості шкоди (неможливість повного усунення наслідків і їхня тяжкість), суб’єктивне ставлення особи до вчинюваного.

Слайд 5

Предметом (соціальною цінністю) суспільних відносин, що утворюють основний безпосередній об’єкт розглядуваного злочину, є душевне та соціальне благополуччя людини стосовно її здоров’я. Суб’єктами (учасниками) цих відносин є ВІЛ-інфіковані особи та особи, які заражені невиліковними інфекційними хворобами

Слайд 6

висновки Забезпечення охорони життя та здоров’я людей від небезпечних інфекційних хвороб довгі століття не було предметом кримінального права. . Перші передумови встановлення кримінальної відповідальності за винне зараження іншої особи інфекційною хворобою відносяться до XIХ століття. Кожна людина має законодавчо закріплене право на охорону життя та здоров’я, в тому числі від інфекційних хвороб. Зазначене право засноване, насамперед, на нормах Конституції України (зокрема, ст. 27, ст. 49), законах України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» (12 грудня 1991 р.), «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (19 листопада 1992 р.), «Про захист населення від інфекційних хвороб» (6 квітня 2000 р.), «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» Основним кримінологічним чинником, що обґрунтовує встановлення і збереження кримінальної відповідальності за зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, є суспільна небезпечність. Предметом (соціальною цінністю) суспільних відносин, що утворюють основний безпосередній об’єкт розглядуваного злочину, є душевне і соціальне благополуччя людини стосовно її здоров’я.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство