X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дохід сім’ї як джерело збільшення її багатства

Завантажити презентацію

Дохід сім’ї як джерело збільшення її багатства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дохід сім’ї як джерело збільшення її багатства.

Слайд 2

Бюджет сім'ї — це план доходів і витрат сім'ї на певний період (тиждень, місяць, рік). Складається він з двох частин. Перша частина охоплює джерела формування сімейного біджету, друга — видатки сім'ї. Часто ці показники використовуються в економічних і соціологічних дослідженнях для визначення матеріального рівня життя народу, окремих соціальних груп населення, динаміки життєвого рівня.

Слайд 3

Доходи сім'ї можна поділити на постійні, тимчасові й одноразові. До постійних зараховують доходи від підприємницької діяльності, заробітну плату, пенсії, стипендії, субсидії та інші види соціальних виплат, відсотки на банківські вклади, ренту (доходи від оренди) та ін. Тимчасовими і одноразовими доходами є премії, спадщина, подарунки, гроші, взяті в борг, виграші в іграх та лотереях.

Слайд 4

Доходи сім'ї можуть зростати, якщо, наприклад, хтось із членів сім'ї став отримувати більшу зарлату, почав працювати після завершення навчання, або ж зменшуватися із втратою роботи, виходом на пенсію тощо. При можливості сім'я намагається заощаджувати кошти для запобігання кризовим ситуаціям при несподіваних витратах або з метою запланованих витрат у майбутньому.

Слайд 5

Джерела, за рахунок яких формується дохідна частина бюджету, досить різноманітні. У ринковій економіці їх можна згрупувати в три види. По-перше — це джерела сімейних доходів, які мають трудове походження: заробітна плата (у т. ч. й натуральна оплата); доходи від індивідуально-трудової та підприємницької діяльності; доходи від особистого підсобного господарства. Сюди з відповідною часткою умовності можна віднести і трудову пенсію. По-друге — це доходи від власності: рента (орендна плата), проценти на вклади та з облігацій, дивіденди тощо.

Слайд 6

І, по-третє, значну частку доходів сім’я одержує через так звані суспільні фонди споживання (вони мають різні суспільні форми, наприклад, Пенсійний фонд) у вигляді грошових виплат і безкоштовних послуг. В основному — це соціальні пенсії та допомоги, виплати по безробіттю, стипендії, дотації на різні путівки для відпочинку, виплати багатодітним сім’ям, а також наявність елементів безкоштовного або пільгового лікування та освіти населення. У формуванні цього джерела закладена праця всього суспільства і разом з тим кожного працездатного члена сім’ї.

Слайд 7

Видатки сімейного бюджету Видатки сімейного бюджету поділяють на первинні і вторинні. До первинних, тобто неминучих, зараховують видатки на забезпечення фізіологічних потреб людини: купівля продуктів харчування, одягу, взуття, плату за житло і комунальні послуги, а також сплату податків задля загального добробуту. Вторинні видатки — це, наприклад, купівля власних будинків, автомобілів, електронної апаратури, предметів розкоші. Сюди ж належать і заощадження.

Слайд 8

Витоки сімейних доходів. Заробітна плата Державні допомоги та пенсії Державна пенсія Допомога з непрацездатності Допомога на дітей Допомога по безробіттю Стимулюючі виплати

Слайд 9

Заробітна плата- це перший за значенням і найбільш розповсюджений вид доходу за виконану роботу. Крім цього - інші виплати, наприклад, премія. Державні допомоги та пенсії - цей вид доходу сплачує держава для підтримки життя тим громадянам, які не в змозі повністю забезпечувати себе самостійно, або для стимулювання певних видів діяльності.

Слайд 10

Державна пенсія - щомісячна допомога, яку суспільство надає громадянину при досягненні певного віку або трудового стажу. Допомога з непрацездатності — щомісячна допомога, якщо людина не може працювати з причини хвороби чи інвалідності. Допомога на дітей — допомога родинам, які виховують дітей. Допомога по безробіттю - допомога у випадку тимчасової втрати роботи.

Слайд 11

"Стимулюючі виплати" - стипендії молоді, яка продовжує навчання після школи у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах. Також велика кількість соціальних допомог не виплачується у грошовій формі. Це безкоштовний проїзд, пільги з оплати комунальних та побутових послуг, купівлі медичних препаратів тощо. Ці допомоги дозволяють економити гроші тим, хто їх отримує.

Слайд 12

Структура доходів сімейного бюджету Структура доходів сімейного бюджету залежить від характеру суспільних відносин у країні та рівня розвитку продуктивних сил. Для ринкової економіки специфічним є те, що в доходах сім’ї підвищується роль доходів від власності та індивідуальної трудової діяльності.

Слайд 13

При аналізі доходів бюджету сім’ї принципово важливо врахувати не просто номінальний їх розмір, а реальну купівельну спроможність, що залежить від рівня цін на товари, послуги та динаміки інфляційних процесів у тій чи іншій країні.

Слайд 14

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство