X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дізнання

Завантажити презентацію

Дізнання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дізнання

Слайд 2

Введення в новому КПК терміна кримінальний проступок передбачає особливу процедуру проведення досудового розслідування. Відповідно до ст. 215 КПК розслідування кримінальних проступків здійснюється у формі дізнання.

Слайд 3

Під дізнанням слід розуміти засновану на законі правозастосовну діяльність, спрямовану на виявлення, запобігання та розслідування кримінальних правопорушень, забезпечення вирішення завдань кримінального судочинства.

Слайд 4

Процес досудового розслідування кримінальних проступків здійснюється за загальними правилами кримінального провадження, передбаченими КПК.

Слайд 5

У КПК закріплено обмеження щодо використання процесуальних засобів та заходів. Під час розслідування кримінальних проступків не допускається застосування запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту, застави або тримання під вартою. Ці обмеження пов’язані з тим, що суспільна небезпечність кримінальних проступків менша ніж у злочинів.

Слайд 6

До підозрюваного можуть застосовуватись лише запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання чи особистої поруки. Зазначені запобіжні заходи можуть обиратись лише слідчим суддею і тільки у випадках передбачених КПК.

Слайд 7

Ст. 300 КПК забороняє проведення негласних слідчих дій під час проведення дізнання. Загально доступними процесуальними діями які слідчий може використовувати під час досудового розслідування кримінальних проступків, залишаються: допит; одночасний допит двох або більше вже допитаних осіб; пред’явлення для впізнання; проникнення до житла чи іншого володіння; обшук, огляд; слідчий експеримент та проведення експертизи.

Слайд 8

Під час проведення слідчої дії учасники кримінального провадження повідомляють про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію. Тобто відповідно до ст. 111 КПК кожний учасник досудового розслідування наділений можливістю бути проінформованим про хід кримінального провадження.

Слайд 9

Особливістю провадження у кримінальних проступках є його строки та процедура закінчення. п. 1 ч. 1 ст. 219 КПК передбачає місячний строк на проведення дізнання з можливістю продовження до двох місяців.

Слайд 10

Слідчий зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше двадцяти п’яти днів після повідомлення особі про підозру, подати прокурору документи, що свідчать про закінчення дізнання щодо кримінального проступку.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Правознавство