X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ

Завантажити презентацію

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ»

Слайд 2

СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ'Ї На початок 2010 року в Україні налічувалося: близько 13,5 млн. сімей; 6,9 млн. родин виховують дітей віком до 18 років; 2,3 млн. сімей є неповними, де дітей виховує один із батьків, частіше – мати; 118,2 тис. родин є малозабезпеченими; багатодітних сімей - 396,2 тис.

Слайд 3

СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ'Ї В 2009 році в Україні народилося 512 526 дітей, що всього на 1937 дітей більше, ніж у 2008 році. Навіть у селах, де традиційно народжуваність була вища, її показник впав нижче межі простого відтворення населення. Серед опитаних в рамках дослідження «Сім‘я і сімейні відносини», проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України у квітні 2009 року, 19,3% зазначили, що навіть за наявності всіх необхідних умов вони хотіли б мати лише одну дитину, 54,7% - двох дітей, 12,8% - трьох, 2,5% - чотирьох і більше, 1,2% - ні за яких умов не хочуть мати жодної дитини.

Слайд 4

СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ'Ї За даними Всеукраїнського перепису населення 2001р. кожна четверта українська сім’я з неповнолітніми дітьми є неповною (при цьому у 92,5% таких сімей діти ростуть без батька, у 7,5% — без матері), а в містах України — це кожна третя сім’я. Отже, кількість дітей, які проживають у неповних сім’ях, зокрема без батька, є значною і суттєво впливає на загальні умови життя та розвитку підростаючого покоління. Неповні сім’ї з дітьми є у всіх без винятку регіонах України, але найбільше їх у промислово розвинених областях сходу країни.

Слайд 5

В Україні досі не вирішена проблема бідності, від якої потерпають переважно сім‘ї з дітьми. На жаль, чим більша кількість дітей, тим вищий рівень бідності родини. У 2008 р. рівень бідності за відносним критерієм становив 27%. Серед молодих сімей – 17,4%. Не краща ситуація із забезпеченням житлом. Кожна п’ята молода сім’я мешкає у гуртожитку і, судячи з розмірів і динаміки доходів, не має можливості вирішити житлове питання самотужки. СУЧАСНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ'Ї

Слайд 6

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ Конституція України проголошує, що сім‘я, поряд з дитинством і материнством, охороняється державою (Ст.51), що кожна людина має право на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї (Ст.48). Відповідно до цього визначаються основні соціальні права і гарантії, які забезпечуються чинним законодавством.

Слайд 7

Концепція державної сімейної політики регламентує загальну стратегію, пріоритетні напрямки державної сімейної політики, передбачає здійснення системи заходів тощо. Концепція визначає основні принципи державної сімейної політики: - сім‘я є пріоритетом у житті демократичного суспільства, - сім‘я є суверенною та автономною в питаннях прийняття рішень щодо свого розвитку, - сім‘я має прерогативу роль у гуманістичному вихованні підростаючого покоління.

Слайд 8

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ удосконалення нормативно-правової бази з питань сім’ї для її належного розвитку та виконання соціальних функцій; всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя; запровадження правової, психологічної, педагогічної та методичної системи для повноцінного виховання дітей у сім’ї; підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, оптимізація їх соціального захисту, передусім тих, що мають дітей; створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя. На досягнення цілей Концепції діє Державна програма підтримки сім’ї на період до 2010 року (від 19 лютого 2007 р. (N 244). Серед основних завдань Програми:

Слайд 9

Наріжним каменем державної сімейної політики є принцип рівності прав жінки і чоловіка у сімейних правовідносинах щодо шлюбу та у сім’ї (ч. 6 ст. 7 СК). Реалізація цього принципу набуває особливої ваги в контексті зобов‘язань України щодо утвердження гендерної рівності в українському суспільстві й виконання норм Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».

Слайд 10

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ Ухвалена 2004 року «Концепція демографічного розвитку на 2005-2015 роки» та Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року» передбачають, що державні ресурси спрямовуються на: соціально-економічну підтримку молодих сімей; заохочення сімей до народження дітей. Підкреслю не однієї дитини, а кількох дітей; програму безоплатного лікування і штучного запліднення жінок у подружжях, які зіткнулися з проблемою безпліддя; розвиток системи консультування молодих пар, які готуються до укладення шлюбу тощо; планування сім‘ї тощо.

Слайд 11

ЗАХИСТ МАТЕРИНСТВА Вагітні жінки користуються правом на полегшення умов праці як до, так і після пологів, заборону працювати у неробочий або нічний час (з 22.00 до 06.00). Закон охороняє таких жінок, а також жінок, які виховують дитину до 3-х років від звільнення. Але всі ми маємо безліч прикладів порушення цих прав та гарантій. Питання створення дієвого механізму контролю за реалізацією цих прав і гарантій – ще одне завдання для нашого Уряду на найближчі роки.

Слайд 12

Держава передбачає право на допомогу після народження дитини. Зокрема: одноразова допомогу при народженні дитини; допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку; допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням; допомога на дітей одиноким матерям. Розмір державної допомоги визначається щорічно Верховною Радою України у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму. Механізм виплат регламентує постанова Кабінету Міністрів України. ЗАХИСТ МАТЕРИНСТВА

Слайд 13

ПІДТРИМКА ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ СІМЕЙ Підтримка малозабезпечених сімей – надається матеріальна допомога, яка забезпечує рівень життя не нижче від прожиткового мінімуму. Для призначення соціальних виплат береться до уваги критерій щодо реальних доходів сім’ї в порівнянні з визначеним державою прожитковим мінімумом. На жаль, попри наявність гарантій державної допомоги, не всі родини користуються допомогою. Зокрема, через численні бюрократичні перепони. Усунення таких перешкод є актуальним завданням для органів виконавчої влади.

Слайд 14

ПІДТРИМКА ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ СІМЕЙ Запроваджено й нові види соціальних послуг, які надаються центрами, а саме: профілактика соціального сирітства: соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей; запобігання відмовам від новонароджених дітей тощо; профілактика бездоглядності та безпритульності, правопорушень та злочинності; соціальна освіта та виховання; створення волонтерського руху та студентських соціальних служб; розвиток мережі селищних та сільських центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.

Слайд 15

ПІДТРИМКА ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ СІМЕЙ Засади державної сімейної політики щодо підтримки сімей, які виховують дітей з особливими потребами мають два основі вектори: зменшення рівня бідності для таких сімей дії, спрямовані на усунення перепон для інтеграції дітей з особливими потребами у суспільство

Слайд 16

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ СІМЕЙ Відсутність власного житла - найгостріша проблема для багатьох сімей в нашій країні. В Державному бюджеті України на 2010 рік на часткову компенсацію відсотків ставки кредитів комерційних банків молодим сім‘ям та на будівництво та придбання житла передбачено 117,8 млн.грн. Станом на 13 травня 2010 року на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім‘ям було спрямовано 20 млн.грн.

Слайд 17

ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ‘Ї В країні проводиться національна кампанія «Стоп насильству!» до якої долучилися понад 60 громадських організацій. Проведена рекламна кампанія: «Стоп насильству! Досить терпіти такі подарунки!». Третина людей, які у травні 2009 р. звернулись по допомогу з питань насильства в сім’ї, повідомили, що дізнались про номер гарячої лінії саме завдяки рекламній кампанії. Створено мережу чоловіків-лідерів проти насильства. Учасники Мережі демонструють українському суспільству нову модель, що ґрунтується на ненасильницькій поведінці.

Слайд 18

РЕКОМЕНДАЦІЇ зміцнення повної сім'ї з дітьми, формуванням позитивного ставлення до родини з двома та більше дітьми; зменшення кількості дітей, народжених у незареєстрованому шлюбі; збільшення кількості сімей, які подолали складні життєві обставини та мають змогу функціонувати за допомогою власного потенціалу; забезпечення якості та доступності соціальних послуг: через раннє виявлення, облік, соціальний супровід сімей, дітей, молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах; мобілізація місцевих громад на вирішення проблем дітей, сімей та молоді; зменшення кількості випадків насильства в сім’ї; загальне збільшення кількості отримувачів соціальних послуг за місцем проживання на 5%. В Державній програмі економічного та соціального розвитку України на 2010 рік Уряд сформулював низку важливих завдань у сфері державної сімейної політики:

Слайд 19

РЕКОМЕНДАЦІЇ підвищення стандартів оплати праці в Україні, що сприятиме створенню економічного підґрунтя для самозабезпечення сімей з дітьми; доступності житла для молодої родини та поліпшення житлових умов сімей з дітьми; створення умов для успішного поєднання професійної зайнятості з батьківством (материнством), зокрема через розширення мережі дитячих дошкільних закладів та поліпшення якості їх послуг; забезпечення доступності якісного медичного обслуговування для жінок та дітей; запровадження податкових пільг для сімей з дітьми та створення системи достатньої щомісячної допомоги на дітей (до повноліття); формування та реалізацію державної інформаційної політики, спрямованої на пропаганду сім’ї як найвищої цінності у суспільстві; запровадження просвітницьких програм формування у дітей цінності сімейних стосунків (навчальні програми в дитячих садках, школах, клубах за місцем проживання та ін.); соціально-педагогічна допомогу батькам, які виховують дітей. В наступні роки Уряд планує:

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Правознавство