X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація групи Знавці Шевченкіани

Завантажити презентацію

Презентація групи Знавці Шевченкіани

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Герченова Альона та Герченова Ірина

Слайд 2

Знайшли народні легенди, перекази, прислів'я, анекдоти про великого Кобзаря. Довели, що Шевченко – жива людина, неповторна індивідуальна особистість з яскравим характером, наймузикальніший поет світу.

Слайд 3

Г. Хоткевич. “ Тарас Шевченко С.Васильченко. “ Широкий шлях ” Д. Косарик “ Син Колос ” О.Іваненко “ Тарасові шляхи ” М. Левченко “ Нескорена молодість ” Основні біографічні твори про Шевченка В.Шевчук “ Вітрила ”

Слайд 4

Шевченко був кремезний, середній на зріст чоловік, міцного, майже залізного здоров’я, обличчя його на перший погляд здавалося звичайним, але очі його світилися таким розумним і промовистим світлом, такою спокійною свідомістю своєї гідності, що мимоволі привертали до себе увагу кожного. У його голосі, в розмові була дивовижна м'якість, у ході і в усіх рухах – зосередженість. Одягався він не вишукано, але просто й чисто; вдома ж любив носити українське вбрання.

Слайд 5

Широкоплечий, приземкуватий, кремезний, Шевченко являв собою образ козака… Голова гостроверха, майже лиса; невеликі… очі, погляд яких, завжди похмурий і недовірливий, інколи набирав виразу лагідного, майже ніжного, і супроводжувався хорошою, доброю посмішкою; голос трохи хриплий… рухи спокійні, хода поважна… у високій баранячій шапці і в довгій темно – сірій чумарці з чорним смушевим коміром, Шевченко мав вигляд справжнього малороса…

Слайд 6

Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі у ржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду… найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Слайд 7

Шевченко – народний поет не тільки тому, що він виріс на ґрунті нашої пісні, нашої думи, яка, за його пророчим висловом “ не вмре, не загине ”, а й тому, що його поезії, і його життєва доля, і його громадський подвиг міцно і назавжди ввійшли в народну свідомість. Шевченко – живий у народній творчості, в якій образ великого генія, правдолюбця і борця виріс нині на весь неосяжний свій зріст.

Слайд 8

Шевченко – народний поет не тільки тому, що він виріс на ґрунті нашої пісні, нашої думи, яка, за його пророчим висловом “ не вмре, не загине ”, а й тому, що його поезії, і його життєва доля, і його громадський подвиг міцно і назавжди ввійшли в народну свідомість. Шевченко – живий у народній творчості, в якій образ великого генія, правдолюбця і борця виріс нині на весь неосяжний свій зріст.

Слайд 9

“ Все життя Шевченка, взяте разом,- є пісня ”. Жемчужников.

Слайд 10

Слайд 11

Багато віршів Шевченка стали народними піснями. Сотні композиторів написали близько тисячі творів на слова великого Кобзаря. Славетний Микола Лисенко створив майже сто мелодій, особливо величними є кантати “ Б'ють пороги ”, “Радуйся, ниво неполитая…” Письменник Петро Одарченко писав: Могутня поезія Шевченка, що з пісні вийшла, сама в пісню перетворилася й стала могутнім джерелом музичної творчості видатних українських і світових композиторів.

Слайд 12

Ми назвемо тільки кілька імен композиторів, які творили музичну Шевченкіану: Людкевич, Стеценко, Степовий, Колесса, Леонтович, Майборода, Данькевич, Мусоргський, Чайковський, Рахманінов, Глієр, Левенсон, Размадзе, Чкінадзе, Пасхало... Це дає підставу говорити про те, що Тарас Шевченко належить до наймузикальніших поетів світу. Наша вчителька Іотова Н.П., хоч і не співачка, на наше прохання теж співає пісні на слова Т.Г.Шевченка. М у з и ч н а Ш е в ч е н к і а н а

Слайд 13

Прислів'я і приказки про великого Кобзаря Шевченко народ захищав, а про себе забував. Мучили Шевченка, карали, та духу його не зламали. Жив Тарас у неволі, а думки його були на волі. Кажи правду, як Шевченко. Тарасове око бачить глибоко. Щоб народу служити, треба так, як Шевчен- ко, на світі жити.

Слайд 14

Прислів'я і приказки про великого Кобзаря Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став… Шевчен- ківський "Заповіт" буде жити тищу літ. Шевчен- кові твори сяють, мов ясні зорі. Шевченко дуже радий був не силою, а словом мудрим. Тарасів "Кобзар"- народу великий дар. Цар Шевчен- ка гноїв, та душі не зломив.

Слайд 15

Прислів'я і приказки про великого Кобзаря Тарасівська "Катерина" – це народная дитина. У наш чудовий час вічно житиме Тарас.

Слайд 16

Колись розказували старі люди, як за Шевченком гнались пани. За ним женуться, а він тікає; то вже зловлять його, посадять у тюрму, дивляться - у камері його нема, він уже десь зник, то це значить, тільки тінь його тут є. І було так, що посадили його в тюрму, а він зробився наче мертвим, але дивлять, - а він знов на волі, і знов десь у селі проти панів людям розказує. Отаку велику силу мав Тарас.

Слайд 17

Спитала раз панна Шевченка: Правда, на мені шапочка гарненька? А Шевченко їй: Гарненька, та дарма: під нею голови нема.

Слайд 18

Помер якийсь міністр. Скрізь велись теревені про майбутні похорони і, чи буде на похоронах і, чи буде на похоронах цар-батюшка. А коли буде, то де йтиме: перед труною небіжчика чи за нею. Спитали про це у Шевченка. — Краще всього, — була відповідь, — щоб цар-батюшка опинився якраз посередині...

Слайд 19

Якось Тарас Григорович у розмові із задушевним другом зізнався, що бажає царю-душителю ще трішки пожити. — Як це так? Ненавидиш і бажаєш життя? — здивувався друг. — Що ж тут незрозумілого? — перепитав Шевченко.— Якщо цар, дай Боже, здохне, то теж не стримаюсь і помру від радощів...

Слайд 20

Поліцмейстер до Шевченка: — Ну хто читає твою мазанину? Навіть наш цар-батюшка не розуміє опуси, які ти звеш віршами... — Тож мені байдуже, хоча й не дивує, — відповів незламний Кобзар. — Мене здивувало б, якби цар та й зрозумів мої вірші... Проте, я кинув би писати, сам собі поламав би руки, щоб не писати, якби довідався, що мене не розуміє мій народ!

Слайд 21

Пролунав Тарасів голос Та й по всьому світі: "Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте!" Хвала й слава Кобзареві Од роду й до роду, Що сміливо кликав люд Битись за свободу.

Слайд 22

3. Розірвали ми кайдани, Волю окропили, На землі твоїй любимій Сади посадили. 4. Розцвіте у щасті Наша Україна, Співа славу Кобзареві Трудова родина.

Слайд 23

Ми сподіваємося, що наша презентація сподобалася не тільки нам, а й всім, хто з нею познайомиться. Прислів’я, яке створив український народ запам’ятаємо назавжди: “Тараса думки будуть жити віки”.

Слайд 24

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Портфоліо