X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Піфагорійський союз

Завантажити презентацію

Піфагорійський союз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Про життя Піфагора відомо небагато. Він народився в 580 р. до н.е. в Стародавній Греції на острові Самос, який знаходиться в Егейському морі біля берегів Малої Азії, тому його називають Піфагором Самоським

Слайд 2

Великий давньогрецький вчений Піфагор уперше висловив гіпотезу про кулястість Землі: «Все в природі має бути гармонійно і досконало. Земля теж повинна бути досконала. Але найдосконаліше з геометричних тіл є куля. Стало бути, Земля - куля! »

Слайд 3

Давньогрецький математик і філософ Піфагор, який розглядав людське життя в аспекті пір року, пропонував розрізняти в ній чотири сезони: весну (дитинство), літо (молодість), осінь (зрілість), зиму (старість).

Слайд 4

Антична доба – період якісних змін в історії людства, період народження нових форм суспільного й культурного життя, що найперше виявились у створенні держав-полісів, переході до приватної власності, зміні способу життя людини, її відносній мобільності. Люди, вчив Піфагор, не можуть жити, коли вони певним чином не організовані і коли відсутні ті, хто бере на себе відповідальність за управління суспільством і його структурами.. Найгіршим є те суспільство, вважали піфагорійці, де панує безладдя.

Слайд 5

Піфагор Самоський (грец.. Πυθαγόρας ὁ Σάμιος, лат. Pythagoras; 570-490 рр. до н. е.) - давньогрецький філософ і математик, творець релігійно-філософської школи піфагорійців. Батьками Піфагора були Мнесарх і Партеніда з Самоса. Піфагор народився в Сидоні Фінікійське приблизно в 570 до н. е. Він зустрівся мало не з усіма відомими мудрецями тієї епохи, греками, персами, халдеями, єгиптянами, ввібрав у себе все накопичене людством знання.

Слайд 6

Єгипет щоб набратися мудрості і таємних знань у єгипетських жерців. Тиран Полікрат забезпечив Піфагора рекомендаційним листом до фараона Амасісу, завдяки чому він був допущений до навчання і посвячений в таїнства, заборонені для інших чужинців. Ямвліх пише, що Піфагор у 18-річному віці залишив рідний острів і, об'їхавши мудреців в різних країнах світу, дістався до Єгипту, де пробув 22 роки. Після смерті батька Піфагор вирушає до Мілета, де його вчителями були Ферекід, Анаксимандр і Фалес. Саме за порадою Фалеса Піфагор, у віці 20 років, їде до Єгипту,

Слайд 7

З Єгипту його віддав у Вавілон в числі полонених перський цар Камбіз, який завоював Єгипет у 525 до н . е. У Вавілоні Піфагор пробув ще 12 років, спілкуючись з магами. Нарешті зміг повернутися на Самос в 56-річному віці, де співвітчизники визнали його мудрою людиною.

Слайд 8

Піфагор вважав, що його вчення співвітзниками оцінено недостатньо. Тому він виїхав до Італії, вважаючи своєю вітчизною країну, де більше здатних до навчання людей. Піфагор оселився в грецькій колонії Кротоні в Південній Італії, де знайшов багато послідовників.

Слайд 9

Учні Піфагора утворили свого роду релігійний орден, або братство присвячених, що складається з касти відібраних однодумців, що буквально обожнюють свого вчителя і засновника. Цей орден фактично прийшов у Кротоні до влади, проте через антипіфагорійскі настрої наприкінці VI ст. до н. е. Піфагору довелося піти в іншу грецьку колонію Метапонт, де він і помер.

Слайд 10

Досягнення: 1) досліджував властивості чисел і пропорцій; 2) довів теорему, яка названа його ім'ям.

Слайд 11

Бюст Піфагора в Капітолійському музеї в Римі Піфагор на фресці Рафаеля (1509 р.) Монета з зображенням Піфагора Шартрський собор (статуя Піфагора) Ты же будь твёрдым: божественный род присутствует в смертных, Им, возвещая, священная всё открывает природа. Если не чуждо это тебе, ты наказы исполнишь, Душу свою исцелишь и от множества бедствий избавишь. Яства, сказал я, оставь те, что я указал в очищеньях И руководствуйся подлинным знанием — лучшим возничим. Если ты, тело покинув, в свободный эфир вознесёшься, Станешь нетленным, и вечным, и смерти не знающим богом. “Золоті вірші” Піфагора

Слайд 12

Слайд 13

Історія піфагорейського союзу.

Слайд 14

Історію піфагорейського союзу можна розділити на шість частин: 1. Організація піфагорейського союзу Піфагором - остання третина VI ст. до н.е. 2. Політичне панування піфагорейського союзу - перша половина V ст. до н.е. 3. Розгром союзу в середині V ст. до н.е. 4. Піфагорійська діаспора - друга половина V ст. до н.е. 5.Архит Тарентський і його група - перетворення піфагореїзму в науку, втрата ним не тільки міфологічних пережитків, але і філософських підстав – перша половина IV ст. до н.е. 6.Піфагорійці під Фліунте - останні з піфагорійців - середина IV ст. до н.е.

Слайд 15

Піфагорійський спосіб життя. Піфагорійський спосіб життя спирався на своєрідну ієрархію цінностей. На перше місце в житті піфагорійці ставили прекрасне і благопристойну, на друге - вигідне й корисне, на третє ж - приємне. До прекрасного й благопристойному піфагорійці відносили і науку.

Слайд 16

Статут союзу Статут піфагорейського союзу визначав умови прийому до союзу і спосіб життя його членів. У союз приймалися лише особи обох статей тільки вільні, що витримують багаторічну перевірку своїх розумових і моральних якостей. Власність була спільною. У союзі було два ступені. Акусматікі (послушники) засвоювали знання догматично, а математики (вчені) займалися складнішими питаннями,які викладалися їм із обґрунтуванням. Піфагорійський союз був закритою організацією, а його вчення - таємним.

Слайд 17

Спосіб життя Піфагорійці вставали до сходу Сонця. Прокинувшись, вони робили мнемонічні вправи, після чого йшли на берег моря зустрічати схід Сонця. Потім обмірковували майбутні справи, робили гімнастику, трудилися. Увечері вони здійснювали спільне купання, після чого всі разом вечеряли і здійснювали їхні литі жертви богам. Потім було спільне читання. Перед сном піфагорієць давав собі відлік у минулий день.

Слайд 18

Піфагорійська етика В основі піфагорійської етики лежало вчення про "належному". "Належне" - це перемога над своїми низинними пристрастями, підкорення молодших старшим, культ дружби і товариськості, шанування Піфагора. Велику увага піфагорійці приділяли медицині, психотерапії і проблемі дітонародження. Вони розробляли прийоми поліпшення розумових здібностей, уміння слухати і спостерігати. Вони розвивали свою пам'ять, як механічну, так і смислову.

Слайд 19

Мета школи Метою піфагорійської школи є виховання в її членів самовладання, моральної урівноваженості, гармонії тіла і душі. Кращими засобами для досягнення школою цієї мети вважалася, з одного боку, утриманість, що розумілася і в фізичному, і в духовному сенсі, і, з другого боку – музика, як засіб, заспокоюючий бунтівний настрій людини.

Слайд 20

Пентаграма Піфагор стверджував, що пентаграма, являє собою математичну досконалість, так як містить в собі в себе золотий переріз (φ = (1+√5)/2 = 1,618…).

Слайд 21

Числа Числа ж, думали вони,складаються з однакових одиниць. Так що в основі світу лежить одиниця. І ось виявляється, що в основі світу лежать, принаймні дві різні одиниці,один до одного не зводяться. Так що нерозумне, ірраціональне виявилося в самому серці світу. Піфагорійці не знали, що з цим робити. Явище неспівмірності руйнувало їх світогляд.

Слайд 22

Теорія піфагорійців Піфагорійці вважали, що тільки математика може дати знання законів Космосу (1 — це точка, 2 — лінія, З — площина, 4 — тіло тощо). Знаходження числових закономірностей світу готувало народження суто ідеалістичної філософії. Таблицю множення, теорему Піфагора, тощо піфагорійці розглядали саме як доказ їхньої теорії світу.

Слайд 23

Теорема Піфагора: доведення

Слайд 24

Геометричне формулювання В прямокутному трикутнику площа квадрата, побудованого на гіпотенузі, дорівнює сумі площ квадратів, побудованих на катетах.

Слайд 25

ДИВИСЬ! (доведення дійшло з персидських рукописів) а2+b2=с2

Слайд 26

Доведення Евкліда В Евклідових «Началах», теорема Піфагора доведена методом паралелограмів. Нехай A, B, C вершини прямокутного трикутника, з прямим кутом A. Опустимо перпендикуляр з точки A на сторону протилежну до гіпотенузи в квадраті побудованому на гіпотенузі. Лінія ділить квадрат на два прямокутники, кожен з яких має таку саму площу, що й квадрати побудовані на катетах. Головна ідея при доведенні по