X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ян Коменський і сучасна педагогіка

Завантажити презентацію

Ян Коменський і сучасна педагогіка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЯН КОМЕНСЬКИЙ І СУЧАСНА ПЕДАГОГІКА  

Слайд 2

Ми бажаємо, щоб умам втілено було всю сукупність кращого з усієї галузі знання. Я. А. Коменський

Слайд 3

Ян Амос Коменський (1592—1670) належить до видатних людей минулого, імена яких із вдячністю і глибокою пошаною зберігає в пам'яті все прогресивне людство. Мислитель і засновник нової прогресивної педагогічної системи Я. А. Коменський є славою і гордістю не тільки чеського народу, але й великої сім'ї слов'янських народів і всього людства.

Слайд 4

Коменський високо підніс традиції гуманістичного руху, невичерпного оптимізму і великої любові до людини: "Людина є не що інше, — писав він, — як гармонія як щодо тіла, так і щодо душі". У своїх творах Я. А. Коменський надзвичайно виразно окреслив прогресивні для свого часу вимоги в галузі освіти і виховання, зобразив ідею народоправства та рівності.

Слайд 5

Я. А. Коменський вчився в братській, потім у латинській школах, у двох університетах, став учителем у 22 роки, окрім того, був проповідником, керівником школи. У 1627 р. почав писати "Чеську дидактику", пізніше жив у Польщі, викладав у гімназії, там видав у 1633—1638 рр. "Велику дидактику". Окрім того, писав підручники, видав першу в історії книгу для Батьків про сімейне виховання "Материнська школа".

Слайд 6

Нові ідеї і практику навчання Я. А. Коменський геніально синтезував, створивши педагогічну систему, яка була новим, вищим етапом у розвитку педагогічної науки, підсумком і теоретичним обґрунтуванням усього позитивного досвіду свого часу. Твори великого чеського педагога й досі не втратили свого значення. Правильною є думка про те, що Я. А. Коменський — не лише історія, а значною мірою і сучасність прогресивного людства.

Слайд 7

Його перший підручник "Відкриті двері до мов" — енциклопедія" елементарних реальних знань був перекладений на 20 європейських і 4 азіатські мови. У Росії в 1768 р. Московський університет випустив латинською, німецькою і французькою мовами твір Я. А. Коменського "Видимий світ у малюнках" — перший підручник, побудований за принципом наочності.

Слайд 8

Серед численних творів Я. А. Коменського, які видавалися пізніше, центральне місце займає "Велика дидактика", що належить до першокласних творів світової педагогічної літератури. У цій праці великий педагог виклав нову систему навчання й виховання, піддавши нищівній критиці схоластичну школу, відірвану від потреб життя.

Слайд 9

Я. А. Коменський пропонує нову школу, де навчання й виховання буде узгоджене з природою в цілому і з віковими особливостями дітей зокрема, де виховуватимуться нові люди, які потім побудують нове життя. Він не виділяв людини з природи, а розцінював її як частину природи, підпорядковував загальним законам природи. Найбільш цікавим для сучасної педагогіки є розроблений Я. А. Коменським принцип природовідповідності. Цей принцип у його системі є методологічним.

Слайд 10

Головні заповіді природовідповідності навчання (за Я. А. Коменським) 1. Дитинство — весна, юність — літо, змужніння — осінь, старість — зима. 2. Освіту потрібно розпочинати навесні людського життя — у дитинстві. 3. Ранкові години найзручніші для навчання: ранок — весна, полудень — літо, вечір — осінь, ніч — зима. 4. Природа ніколи не використовує непридатного. 5. Потрібно запалювати у дітей бажання вчитися. 6. Із зерна виростає рослина (врахування вікових особливостей).

Слайд 11

Я. А. Коменський стверджував, що освіту людина з найбільшою користю здобуває в ранньому віці, особливо шкідливим він,вважав переобтяженість дітей шкільними заняттями. "Дітям слід займатися тільки тим, що відповідає їх вікові і здібностям". "Навчання не можна довести до ґрунтовності без найчастіше і особливо вміло поставлених повторень і вправ" — ця ідея дуже важлива і займає велике місце в сучасній дидактиці.

Слайд 12

Я. А. Коменський на основі власної педагогічної практики дійшов висновків про необхідність навчати "всіх усього": "Усім, породженим людьми, безумовно, необхідне виховання для того, щоб вони були людьми, а не дикими тваринами, не нерухомими колодами".

Слайд 13

Для кожного вікового періоду Коменський визначив певний тип єдиної школи: для дитинства — материнську школу, для отроцтва — елементарну школу рідної мови, для юності — латинську школу або гімназію, для зрілості — академію й подорожі. Материнську школу і школу рідної мови він визначає для всього юнацтва, а інші два типи шкіл — для юнаків, у яких прагнення вищі.

Слайд 14

Основи легкості навчання й уміння (за Я. А. Коменським) 1 . Своєчасно розпочинати навчання. 2. Належно підготовляти розум дитини. 3. У навчанні йти від загального до конкретного. 4. Від легшого до важчого. 5. Не перевантажувати учнів кількістю навчального матеріалу. 6. Не поспішати у навчанні, домагатися засвоєння й усвідомлення вивченого. 7. Ураховувати вікові особливості учнів. 8. Передавати знання, збуджуючи почуття учнів. 9. Домагатися розуміння практичної значущості знань. 10. Навчати зрозумілими методами.

Слайд 15

Роль учителя Я. А. Коменський підносить до рівня високих патріотичних завдань визволення своєї батьківщини і сприяння розквіту чеського народу. "Чи може бути для вас, — звертається Я. А. Коменський до вчителів, — що-не-будь приємніше, ніж те, щоб бачити найрясніші плоди вашої праці?

Слайд 16

Минуло понад 370 років від часу виходу в світ творів Я. А. Коменського, але всі вони зберігають своє величезне значення для педагогічної науки. Я.Коменський — не лише історія, це й наша сучасність, бо його ідеї, критично переосмислені, увійшли в систему української педагогіки, українського національного виховання. Українські освітяни в спадщині Я. А. Коменського знаходять Безцінний скарб для творчої праці в такий складний і відповідальний час.

Слайд 17

http://pidruchniki.ws/19110522/pedagogika/komenskiy_suchasna_pedagogichna_nauka http://www.dnpb.gov.ua http://studentam.net.ua/content/view/2255/85/ http://komeniana.udpu.org.ua/ http://lubbook.net/book_228 http://ua.textreferat.com/referat-13129.html Використані джерела:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка