X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток пізнавальних інтересів учів на уроках хімії

Завантажити презентацію

Розвиток пізнавальних інтересів учів на уроках хімії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: вчитель хімії та біології Холминської ЗОШ І-ІІІ ст. Шевчик Валентина Степанівна

Слайд 2

Педагогічне кредо: «Учитись важко, а вчить ще важче, але не мусиш зупинитись ти. Як дітям віддаси усе найкраще, то і сам досягнеш нової мети!». Народилася 16 червня 1961 року в с. Високе Київської області. В 1985 році закінчила : Ніжинський педагогічний інститут, хіміко – біологічний факультет, за спеціальністю вчитель хімії та біології. В Холминській ЗОШ І-ІІІ ст. працюю з 1985 року. Стаж роботи – 24 роки.

Слайд 3

Цього можна досягти двома шляхами: а) організація і проведення не стандартних уроків: уроки-подорожі, дослідження, екскурсії, змагання. б) створення нестандартного через використання самого навчального матеріалу. Зі свого досвіду знаю, щоб зацікавити учнів, треба їх здивувати. А здивувавши, формуємо потребу знати більше. Для цього учні або я готуємо цікаве повідомлення, або ставиться проблемне питання, чи створюється проблемна ситуація типу «А як ви думаєте…?», «Чи знаєте що або чому..?».

Слайд 4

Тестові завдання Завдання на картках Кросворди Головоломки Чайнворди Ребуси Розрахункові задачі

Слайд 5

По вертикалі: 1. Благородний метал; 3. Технічна назва карбонату натрію; 4. Оксид гідрогену; 6. Гормон, який регулює вміст цукру у крові; 7. Вчений, який розробив теорію горіння і вибухів; 10. Заряджена частинка; 12. Вчений, який з Беккером відкрив нейтрони; 13. Елемент ІІІ групи; 19. Алотропна видозміна оксигену; 20. Найпростіший кетон; 21. Елемент ІІ групи По горизонталі: 2. Хімічний елемент, який міститься у морських водоростях; 5. Вуглеводні подібіні за хімічними властивостями; 8. Назва електрода; 9. Безбарвний отруйний газ; 11. Дорогоцінний мінерал червоного королю, різновид корунду; 14. Друга по твердості після алмазу речовина; 15. Речовина, яку отримують дегідруванням етилбензену; 16. Штучний кам’яний матеріал, що є сумішшю цементу, води, гравію; 17. Мінерал, кристалогідрат сульфату кальцію; 18. Головна складова частина повітря; 22. Хімічна реакція, яка супроводжується виділенням світла і тепла; 23. Твердий стан води.

Слайд 6

Заповнивши всі клітинки по горизонталі, по вертикалі ви прочитаєте слова виділені жирною лінією, що означають назву головоломки. 1.Елемент 7 групи, головної підгрупи. 2.Елемент 2 періоду. 3.Елемент 4 групи. 4.Елемент, вимова якого «ен». 5.Принцип побудови періодичної системи. 6.Елемент 5 групи, побічної підгрупи. 7.Елемент, із сполук якого виробляють дроти електромереж, посуд. 8.Елемент, який позначається і починається з однієї літери. 9.Елемент 6 групи головної підгрупи. 10.Елемент 8 групи, побічної підгрупи. 11.Елемент 4 групи, головної підгрупи. 12. Елемент 1 групи, побічної підгрупи. 13.Елемент 2 періоду. 14.Елемент 4 групи, побічної підгрупи. 15. Елемент 4 періоду. 1 2 3 4 6 9 10 11 12 13 14 15

Слайд 7

Навчальна гра Одним із стимуляторів інтересів до навчання є навчальна гра, застосування якої значно розширює педагогічний інструментарій учителя і посилює його виховну дію на учнів і в профорієнтаційному плані особливо. На уроках хімії проводяться протягом цілого уроку або фрагментарно наступні види ігор: вікторини, лото, розв’язування кросвордів, головоломок, модельні і ситуаційні ігри. У процесі гри учні знайомляться зі змістом і суспільно корисним значенням праці представників хімічних професій, навчаються самостійно застосовувати знання у різних ситуаціях і використовувати у пошуках рішень комплекс знань по хімії, фізиці, біології, географії та іншим предметам. У них формуються важливі у виховному відношенні якості: вміння приймати участь в обговоренні і прийняті колективного рішення, аргументувати свою точку зору, уважно слухати прихильників і опонентів. У результаті розвивається інтелектуальні вміння і навики. Рольова гра вимагає використання різних методичних прийомів і засобів навчання. При цьому повинно бути максимальна ступінь активності і самостійності учнів.

Слайд 8

Переваги рольових ігор Незвичність і цікавий зміст форми гри та ігрових дій; Одержання практичних або суспільно значимих знань; Більша активність учнів; Орієнтація на обов’язково особисту пізнавальну або практичну роль кожного учасника гри; Економія часу навчання за рахунок позитивного емоціонального настрою учнів і підвищення у них швидкості пізнавальних процесів.

Слайд 9

Загальні елементи гри включають: Чітка постановка ігрового завдання; Вибір гравцями певного варіанту рішень або стратегій поведінки; Практичне здійснення дій; Отримання пізнавальних результатів.

Слайд 10

Підготовка уроку Підготовка уроку з рольовою грою починається з розробки його методичного проекту. Найбільш важливий етап організації ігри – перший урок, на якому власне і здійснюється підготовка до гри: роз’яснення головного завдання рольової гри; забезпечення учнів теоретичними знаннями необхідними для участі у грі; створення ігрової ситуації. На уроках використовувалися рольові завдання і рольові інструкції, яка містить завдання для самостійного виконання. Другий етап організації гри – самостійна робота учнів для виконання групового завдання. Виділяється старший групи. Він проводить розподілення серед членів групи. При підготовці учні використовують не тільки підручник, а також додаткову літературу.

Слайд 11

Практичні роботи Цікавою формою проведення уроків є практичні роботи, які проводяться у групах, де самостійна та пошукова робота захоплює учнів на стільки, що навіть ті діти, які нібито не прагнуть до навчання стають активними учасниками цього процесу. Пошукова робота зближує учнів та дає можливість самореалізуватися.

Слайд 12

Висновок Описані форми навчання засвідчили свою ефективність на практиці. Вони розвивають творчі здібності учнів, сприяють самовиявленню учнів, прищеплюють уміння самостійно орієнтуватися у життєвих явищах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка