X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація виступу на методичному об єднанні вчителів початкової школи

Завантажити презентацію

Презентація виступу на методичному об єднанні вчителів початкової школи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРО РОБОТУ ОРГАНІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ. УСПІХИ ТА ПРОБЛЕМИ Соколова Надія Ігорівна КЗ «Кочетоцька санаторна школа-інтернат I-ІІІ ступенів»

Слайд 2

Органи колективу — органи з виборних або уповноважених осіб, яким члени колективу доручають спільно планувати громадські справи, розподіляти доручення між членами колективу, перевіряти їх виконання, координувати та об'єднувати роботу всіх первинних осередків.

Слайд 3

Структура шкільного учнівського самоврядування не є стандартною. Основі підрозділи: 1) навчальний ; 2) трудовий; 3) господарський; 4) дисципліни та порядку; 5) санітарний.

Слайд 4

1. Формалізм в діяльності учнівського самоврядування і педагогічного керівництва ним: слід ставитися до виконання учнями доручень серйозно, піддавати чіткому контролю, надавати кваліфіковану, вчасну педагогічну допомогу учнівському активу. 2. Найчастіше відповідальні доручення надаються одним і тим же учням, які спроможні виконати їх, тому що це зручно педагогу: необхідно застосовувати гнучку систему зміни доручень та оновлення складу активу для виховання відповідальності та спеціальних навичок у всіх дітей. Недоліки роботи

Слайд 5

3. Коло доручень дуже обмежено, тому до учнівського самоврядування не задіюється більша частина учнів класу. Ефективнішим є умови розширеного складу активу класу. За таких умов більшій кількості учнів прищеплюється смак до суспільно корисної діяльності, створюються можливості для уникнення перевантажень найактивніших учнів, у залучених до громадської роботи вихованців виявляються нові сторони їх особистості, які знайшли простір для свого розвитку. 4. Надання доручень за рішенням педагога, а не самих дітей, нав'язування учням своєї волі у справах, які є компетенцією самоврядування. Слід чітко визначити, за які ділянки шкільного життя та діяльності відповідає учнівське самоврядування, які конкретні права та обов'язки має кожен його член.

Слайд 6

1.Класні збори проводяться раз на місяць. 2.Учнівські збори класу можуть стосуватися найрізніших аспектів життя колективу. Найчастіше їх присвячують питанням повсякденного життя: організації допомоги кому-небудь із школярів, обговоренню заходів щодо поліпшення успішності та зміцнення дисципліни, підготовці до культурно-масового заходу, підсумкам навчальних занять за певний період. 3.Відповідно до рівня класу надаються посильні доручення. Позитивні сторони

Слайд 7

Правила нашого класу 1. Сміливіше внось свої пропозиції задля прийняття колективного рішення. 2. Не бійся, що вносиш ідеї прості, з банку ідей виберемо золоті. 3. Ідею іншого не маєш права критикувати, покритикуєш — не буде ідей. 4. Думку викладай розважливо, якщо потрібно — повтори. 5. Часу не марнуй, пропозиції внось коротко і ясно. 6. Чітко втямиш — краще зробиш. 7. Погодився легко — не означає сприйняв глибоко. 8. Не думай, що ти в чомусь переважаєш друзів, і не смій задаватися. 9. Довіру треба розуміти так: усе перевіряється ділом, турботою і дружбою. 10. Перш ніж приймати рішення, навчись бездоганно його виконувати. 11. Будь-яке діло вінчає результат. Не соромно помилятися. Помиляйся, але не зупиняйся! 12. Зауваження приймаються, пропозиції виконуються. 13. Твори, фантазуй сміливіше — шукай шляхів виконання рішень. 14. Не відкладай на завтра вирішення питання, яке необхідно і можна вирішити сьогодні. 15. Прийняв рішення — виконуй! Доручив іншим — довіряй! Довіряючи — перевіряй! Перевіряючи — допомагай! Допомагаючи — не підміняй!

Слайд 8

Співпраця педагога з учнівським самоврядуванням передбачає: відмову від адміністративного характеру управління; в своїй основі — повагу до особистості школяра; особливу організацію діяльності, яка породжує у школярів потребу в самоврядуванні; конкретну методику залучення учнів до процесу творення; дружні, товариські, довірливі стосунки між педагогами й учнями; захищеність школярів від приниження, звинувачень, докорів, образ підозрою у нездатності або небажанні брати участь у діяльності; унеможливлення примусу до діяльності; впевненість у досягненні мети; створення інтелектуального тла колективу; колективний, спільний аналіз загальної роботи; звільнення від звички мовчати.

Слайд 9

Правила «Діти навчаються, як їм жити» якщо діти живуть в умовах постійної критики, вони навчаються засуджувати; якщо діти живуть в умовах ворожнечі, вони навчаються насильства; якщо дитину постійно висміювати, вона навчається зневажати себе; якщо дітей постійно соромлять, вони навчаються відчувати постійну провину; якщо діти живуть в умовах толерантності, вони навчаються терпимості; якщо дітей підтримують, вони навчаються впевненості в собі; якщо дітей хвалять, вони навчаються самоповаги; якщо діти живуть в умовах справедливості, вони навчаються бути справедливими; якщо діти живуть у безпеці, вони навчаються довіряти; якщо діти живуть з визнанням, вони навчаються дружелюбності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка