X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Педагогічна підтримка обдарованих дітей

Завантажити презентацію

Педагогічна підтримка обдарованих дітей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Педагогічна підтримка обдарованих дітей

Слайд 2

Б. М. Теплов: «…Обдарованість є якісно-своєрідним поєднанням здібностей, що зумовлює успіх у тому чи іншиму виді діяльності».

Слайд 3

Діти, що добре навчаються в школі (академічна обдарованість). Діти, що досягли успіхів в будь-яких галузях діяльності (юні музиканти, математики, хіміки тощо); Діти з високим рівнем творчих здібностей; Діти з високими показниками за спеціальними тестами інтелекту. Існує поділ обдарованості на чотири групи:

Слайд 4

Витоки обдарованості

Слайд 5

Ерік Ландау: Рівні обдарованості: Здібна людина – з блиском копіює за готовим взірцем. Обдарована – високий рівень загальних здібностей, багатогранність. Талановита – обдарованість в будь-якій одній галузі Геніальна – генерує принципово нові ідеї.

Слайд 6

Класифікації обдарованості

Слайд 7

Класифікації обдарованості

Слайд 8

Програми для обдарованих дітей повинні: Надавати можливість для поглибленого вивчення тем, які обирають учні; Забезпечувати самостійність у навчанні, тобто навчання, яке керується самою дитиною; Розвивати методи та навички дослідницької роботи; Розвивати творче, критичне та абстрактно- логічне мислення; Заохочувати та стимулювати висування нових ідей, які руйнують звичні стереотипи та загальноприйняті погляди; Сприяти розвитку самопізнання та саморозуміння, усвідомленню своєрідності власних здібностей та розумінню індивідуальних особливостей інших людей; Вчити дітей оцінювати результати роботи за допомогою різноманітних критеріїв, заохочувати оцінювання роботи самими учнями.

Слайд 9

Відмінність між відмінниками і обдарованими учнями

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Якщо ви навчаєте обдаровану дитину: Не вихваляйте кращого учня. Не вирізняйте обдаровану дитину за індивідуальні успіхи, краще заохочуйте спільні заняття з іншими дітьми. Не приділяйте забагато уваги навчанню з елементами змагання. Обдарована дитина найчастіше ставатиме переможцем, що може призвести до виникнення неприязні до неї з боку решти учнів. Не перетворюйте обдаровану дитину на «вундеркінда». Недоречне акцентування на її винятковості спричиняє, роздратованість, ревнощі друзів, однокласників. Пам'ятайте, що здебільшого обдаровані діти погано сприймають усілякі регламентовані заняття, що повторюються.

Слайд 14

Як розвивати творчі здібності обдарованих дітей: Слухайте уважно думки учнів і оцінюйте їх одразу, наголошуючи на їх оригінальності, важливості тощо. Підтримуйте інтерес дітей до нового. Заохочуйте оперування предметами, матеріалами, ідеями. Нехай дитина практично розв'язує дослідницькі завдання. Учіть дітей до систематичного самооцінювання кожної думки. Ніколи не відкидайте її! Виробляйте у дітей терпиме ставлення до нових понять, думок. Не вимагайте запам'ятовування схем, таблиць, формул, одностороннього розв'язання там, де є багатоваріантні способи. Культивуйте творчу атмосфер— учні повинні знати, що творчі пропозиції, думки клас зустрічає, визнає, приймає їх та використовує.

Слайд 15

Учіть дітей цінувати власні та чужі думки, фіксувати їх у блокноті. Іноді однолітки ставляться до здібних дітей агресивно — попереджуйте ці ситуації, розвивайте і у дітей терпимість і впевненість. Пропонуйте цікаві факти, випадки, технічні й наукові ідеї Позбавляйте страху талановитих дітей. Стимулюйте і підтримуйте ініціативу й самостійність. Залучайте їх до проектів, що можуть і захоплювати. Створюйте проблемні ситуації, що вимагають альтернативи, прогнозування, уяви. Створюйте в школі періоди творчої активності, адже більшість геніальних рішень з'являються саме в цей час. Допомагайте опанувати технічні засоби для записів. Розвивайте критичне сприйняття дійсності. Навчайте доводити розпочате до логічного завершення. Впливайте особистим прикладом.

Слайд 16

На заняттях чітко контролюйте досягнуті результати та пропонуйте завдання підвищеної складності, створюйте ситуації самоаналізу, самооцінювання, самопізнання. Залучайте до роботи з розроблення і впровадження власних творчих задумів та ініціатив, створюйте ситуації вільного вибору і відповідальності за обране рішення. Використовуйте творчу діяльність вихованців, проводячи різні види масових заходів, відкритих і та семінарських занять, свят. Під час опрацювання програмового матеріалу залучайте до творчої пошукової роботи з використанням випереджувальних завдань, створюйте розвивальні ситуації. Активно залучайте до участі в районних, обласних, Усеукраїнських конкурсах, змаганнях, виставках. Відзначайте досягнення вихованців, підтримуйте та стимулюйте активність, ініціативу, пошук, і Пам'ятайте, що учень — «...це не посуд, який потрібно наповнити. а факел, який необхідно запалити» (К.Ушинський).

Слайд 17

Методи та прийоми роботи з обдарованими дітьми з власного досвіду

Слайд 18

- не робіть швидких припущень, на основі детального спостереження та оцінки визначайте сильні та слабкі сторони учнів; - не стримуйте ініціативи учнів, і не виконуйте роботу за них; - розвивайте в них навички самостійного вирішення проблем; - стимулюйте творчий інтерес у дітей; - використовуйте цікаві аналогії;

Слайд 19

- створюйте на уроці емоційне переживання (ефект здивування, захоплення, недовіри, незвичність наведеного факту); - використовуйте розвивальні ігри, що моделюють сам творчий процес, сприяють розвитку різних інтелектуальних рис, а саме: уваги, пам’яті, особливо зорової, здатності до комбінування, вміння знаходити помилки; просторову уяву, здатність передбачати наслідки власних кроків; - підходьте до всього творчо.

Слайд 20

ТЕАТРАЛІЗАЦІЯ УРОКІВ ЧИТАННЯ

Слайд 21

ГУРТКОВА РОБОТА LEGO-творчість

Слайд 22

Логічні цікавинки на урокх математики

Слайд 23

Експерементальні групи на уроках природознавства

Слайд 24

Групова робота

Слайд 25

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ ВІРШІВ

Слайд 26

Література Моляко В. Чи можна навчати творчості//Обдарована дитина. - 1999. - №3. - С.2-4 Волощук І.С. Науково-педагогічні основи формування творчої особистості. - К.: Педагогічна думка, 1998. - 160 с. Кобзар Б.С. Обдаровані діти// Педагогіка і психологія. – 1995. - № 3 . – с. 80-86. Національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”). Програма роботи з обдарованої молоддю на 2001-2005 роки.// Обдарована дитина. – 2001. - № 4. – с.2-6. Концепція обдарованості// Обдарована дитина. - 2000. - № 1. – с. 5-9.

Слайд 27

Підготувала вчитель початкових класів Кожуховська Г.О.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Педагогіка