X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Літературна та педагогічна діяльність М.І. Костомарова

Завантажити презентацію

Літературна та педагогічна діяльність М.І. Костомарова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Літературна та педагогічна діяльність М. І. Костомарова

Слайд 2

В історію української літератури Костомаров увійшов як письменник-романтик: з 1839 року працює під псевдонімом Ієремія Галка Микола Іванович Костомаров (1817 — 1885)

Слайд 3

Літературна діяльність Збірка поезій «Українські балади»; історична драма «Сава Чалий» (1838) і трагедія «Переяславська ніч» (1841); пізніше з’явилася проза українською мовою : казка «Охота» (1843 р.), «Казка про дівчину семилітку» (1860 р.), повісті : «Син» (1859 р.), «Кудеяр» (1875 р.), «Черниговка» (1881 р.).

Слайд 4

Літературна діяльність П. Куліш В.Білозерський

Слайд 5

Дружба з Т. Шевченком «Майстерня Шевченка знаходилася поруч із академічною церквою. Це була простора і світла кімната, що виходила вікнами в сад. „Здрастуй, Тарасе“, — сказав я йому, побачивши його за роботою в білому фартуху, з олівцем у руці. Шевченко витріщив на мене очі, але не міг упізнати. Даремно я, все ще не називаючи себе на ім'я, пригадав йому обставини, що … повинні були навести його на думку про те, хто перед ним. „От же говорив ти, що побачимося й будемо ще жити в Петербурзі, — так і сталося!“. Це були його слова, вимовлені в III відділенні ще тоді, як після чергових ставок… ми поверталися до своїх камер. Але Шевченко і по тому не міг догадатися, роздумуючи і розводячи пальцями… Мабуть, я сильно змінився за одинадцять років розлуки з ним. Я нарешті назвав себе. Шевченко сильно розхвилювався, заплакав і почав обіймати мене…».

Слайд 6

Літературна діяльність У 1862 p. вчений розпочав видання серії популярних книжок для народного читання, яке було  припинено у зв’язку з Валуєвським указом 1863 року.

Слайд 7

Педагогічна діяльність 1845 р. його було призначено на посаду вчителя історії 1-ї Київської гімназії, 1845–1846 рр., які пізніше згадуватиме як найщасливіші роки свого життя. Крім того, він також працював у жіночому пансіоні. Серед вихованок пансіону припала до серця молодому вчителеві чарівна Аліна Крагельська ; в 1847 р. вона стала його нареченою.

Слайд 8

 1846  року –викладач у Київському університеті,  1859  року –викладач у Петербурзькому університеті.

Слайд 9

Пріорітети педагога Вимога постійного підвищення якості освіти. Втілення принципів гуманізму. Розповсюдження освіти серед простого народу.

Слайд 10

«Щира любов історика до своєї Батьківщини може виявлятися тільки в строгій повазі до правди», — повторював Микола Іванович. Цим принципом він керувався все життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка