X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інтерактивні технології кооперативного (групового) навчання на уроках в початковій школі

Завантажити презентацію

Інтерактивні технології кооперативного (групового) навчання на уроках в початковій школі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ КООПЕРАТИВНОГО (ГРУПОВОГО) НАВЧАННЯ НА УРОКАХ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ Творча робота вчителя 3 класу Соколової Н.І.

Слайд 2

ІНТЕРАКТИВНЕ НАВЧАННЯ – зорієнтована на динамічні зміни в навколишньому світі навчальна та освітня діяльність, яка ґрунтується на розвитку різноманітних форм мислення, творчих здібностей, високих соціально-адаптивних можливостей особистості.

Слайд 3

ПРАВИЛА РОБОТИ ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ 1.Намагайтеся ніколи не застосовувати слово “розподілятись”. Пам΄ятайте, учні ОБ‘ЄДНУЮТЬСЯ! 2.Усе, що пропонують учні, має бути прийнятне й обговорене. 3.Не слід казати їм, що це “правильна або неправильна відповідь”, треба лише допомогти опрацювати інформацію і прийняти власні рішення. 4. Спостерігайте, щоб ніхто з учнів не залишався поза обговоренням. 5.Рішення учнів повинні сприйматися серйозно. 6. Найефективнішою кількістю учнів у групі буде не більше 5-6 осіб.

Слайд 4

МЕТА ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ За умов роботи всі діти класу отримують рідкіску за традиційним навчання можливість говорити, висловлюватись. Вони сприяють розвитку навичок спілкування, вміння висловлюватись, критичного мислення, вміння переконувати й вести дискусію.

Слайд 5

У процесі спілкування діти “знаходять” власну думку, вчаться її відстоювати. Учні не можуть ухилитися від виконання завдання. Розраховані на швидке виконання вправ, які за інших умов потребують великої затрати часу. Розвивають здатність у дітей самостійно розв‘язувати складні життєві проблеми.

Слайд 6

РОБОТА В ПАРАХ “Думати, працювати в парі, обмінятися думками” Це початковий етап навчання учнів роботи у малих групах. Організація: Подається запитання для невеликої дискусії чи аналізу ситуації. 1-2 хвилини для самостійного обдумування поставленого питання. Об‘єднання учнів у пари. Обговорення питання у парах, по закінченні якого вони мають досягти згоди. Представлення результатів роботи, обмін своїми ідеями та аргументами з усім класом.

Слайд 7

Ротаційні (змінювальні) трійки Сприяє активному, грунтовному аналізу та обговоренню нового матеріалу з метою його осмислення, закріплення та засвоєння Організація: Наявність різноманітних відкритих питань для обговорення, що потребують неоднозначних відповідей. Об‘єднання учнів у трійки, які утворюють коло. Коротке обговорення поставленого питання. Зміна учасників трійки: №1-по колу за годинниковою стрілкою у наступну трійку, №2 – проти годинникової стрілки через дві трійки. Обговорення у новому складі учнів.

Слайд 8

Два – чотири – всі разом Варіант навчання, який ефектевний для розвитку навичок спілкування в групі, вмінь переконувати та вести дискусію. Організація: Постановка питання або гіпотетичної ситуації. Індивідуальне обдумування 1-2 хв., поєднання учнів у пари з подальшим діалогом. Винесення спільного рішення. Поєднання пар у четвірки, обговорення. Прийняття спільного рішення обов‘язкове. Колективне обговорення.

Слайд 9

Карусель Включення всіх учасників в активну роботу з різними партнерами для обговорення дискусійних питань Організація: Спілкування відбувається двома колами, обличчями одне на одного, внутрішнє коло – нерухоме, зовнішнє – рухається на одного учасника в певному напрямку. Мета – пройти все коло, виконуючи поставлене питання.

Слайд 10

Робота в малих групах Форма роботи для вирішення складних проблем, що потребують колективного розуму. Організація: Необхідна умова – володіння учнями знаннями та вміннями, неохідними для виконання завдання. Об‘єднання учнів у групи. Розподіл ролей у групі: Спікер(доповідач), Секретар, Посередник(стежить за часом), Доповідач. Постановка питань – відкритого чи індивідуального для кожної групи. Обговорення у групах. Подання учнями результатів роботи.

Слайд 11

Акваріум Форма діяльності учнів у малих групах, застосовується для вдосконалення вміння дискутувати та аргументувати свою думку. Організація: Об‘єднання учнів у групи по 4-6 осіб. Одна група (діюча) знаходиться у центрі класу, інші – навколо (слухачі). Діюча група отримує завдання, проводить обговорення вголос, знаходить спільне вирішення, оголошує його. Вчитель ставить питання щодо згоди інших груп з думкою діючої. Відбувається обговорення в середині “слухаючих” груп.Доповіді представників.

Слайд 12

Завдання вчителя – сприяти формуванню у дитини потреби до пізнання світу і людини в ньому як соціальної і біологічної істоти; засвоєнню духовних цінностей у різноманітних сферах: пізнавальній, моральній, діяльнісно-вольовій, емоційній, естетичній, комунікативній; створення теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів.

Слайд 13

У презентації використано фотографії учнів 3 класу ЗОШ – інтернату сел.Кочеток та їх особисті роботи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка