X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Формування мотивації до навчання в учнів середнього шкільного віку

Завантажити презентацію

Формування мотивації до навчання в учнів середнього шкільного віку

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Формування мотивації до навчання в учнів середнього шкільного віку Підготувала учитель світової літератури Хитрій О.М.

Слайд 2

Формування мотивації у навчальній діяльності - Чому одні учні охоче йдуть до школи, а інші відмовляються вчитися й прогулюють уроки? - Чому хтось успішно вписується в шкільний соціум, а в когось у школі суцільні проблеми? Мотивація, її формування й корекція лежать в основі шкільних успіхів та негараздів.

Слайд 3

Причина низького рівня успішності полягає не в тому, що учень немає здібностей, а, передусім, у мотивації. Часто справа не в професійних знаннях, уміннях чи навичках учителя. Все ніби гаразд – вчитель знає свою справу, добре володіє методичними навичками, а учні думають лише про оцінку та про те, як би швидше закінчився урок. У чому ж проблема? Адже не в побутовому уявленні, що один предмет – цікавий, інший – ні? Не може один предмет бути нецікавим усім учням. Очевидно, причина глибша. На нашу думку, брак внутрішньої мотивації учнів тісно пов’язаний з тим, що такої мотивації немає вчитель!

Слайд 4

Що таке мотиви? Мотиви — це те, що спонукає людину до тої чи іншої дії. Вони характеризують спрямованість діяльності, ставлення людини до неї. У навчанні велика роль належить як соціальним, так і пізнавальним мотивам. Мотиви пов´ язані з віковими періодами розвитку дитини, мають як позитивні, так і негативні риси. Кожен шкільний вік характеризується домінуванням тих чи інших мотивів.

Слайд 5

В початковій школі дитина може досить успішно вчитися, орієнтуючись на оцінку вчителя або думку батьків. Якщо домінуючим мотивом у цьому віці у більшості дітей є прагнення зробити приємність дорослому, що є авторитетним для дитини, порадувати його своїми успіхами або небажання вислуховувати докори, то в старших класах вплив такого мотиву втрачає свою актуальність. На перший план виходить прагнення бути кращим або хоча б не гіршим за інших. До негативних особливостей цього віку відносять такі: незрілість оцінки підлітка самим собою, байдужість до думки вчителя тощо.