X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дитячі роки великих українців: А.С.Макаренко

Завантажити презентацію

Дитячі роки великих українців: А.С.Макаренко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АНТОН СЕМЕНОВИЧ МАКАРЕНКО Серія “Дитячі роки великих українців”

Слайд 2

У місті Білопілля 1 березня (13 березня за старим стилем) 1888 року в сім’ї робітника залізничних вагонних майстерень Семена Григоровича Макаренка народився син Антон

Слайд 3

Місто Білопілля Сумського повіту Харківської губернії Містечко... стояло на горі. З вікна вагона воно здавалось мальовничим: на зелених схилах де-не-де пробивалися світло-голубі, світло-зелені і темно-голубі маківки церков... Залізниця проходила від міста в шести кілометрах; по залізниці мчало мимо міста життя... До міста веде старенька мостова. Вона називається «замостям». На замості булижник від булижника на аршин, а між ними різна погань і ями. А. С. Макаренко, Твори, т. 7, стор. 22—23.

Слайд 4

Народився 1-го, хрещений 12-го, Антоній. , Батьки: міста Харкова цеховий Семен Григорович Макаренко і законна дружина його Тетяна, Михайлова дочка, православні. Виписка з метричної книги про народження А.С.Макаренка

Слайд 5

Тетяна Михайлівна Макаренко з дочкою Наталкою, сестра Тетяни Михайлівни — Пелагея Михайлівна Олександра Семенівна — сестра Антона Семеновича, Семен Григорович Макаренко з сином Антоном, чоловік Пелагеї Михайлівни з сином Василем (зліва направо), 1894 р.

Слайд 6

Шестирічний Антон іноді задумувався над явищами життя. Він ніяк не міг зрозуміти, чому люди, як його батько, працюють багато, а всього в них мало. А.С.Макаренко. Книга третья. Львов. Изд-во Львовского университета. 1956. с.123

Слайд 7

А. С. Макаренко в шкільні роки. 1901 р.

Слайд 8

Ще багато боргу не виплатив Пономарьову за хату, і бували такі дні, коли тихенько говорив Семен Максимович дружині: — Зменшуй, стара, різні ласощі,— за право навчання платити треба. — Та які у нас ласощі, Семене Максимовичу? — Все одно зменшуй. Картоплю давай. І підручники купував Семен Максимович найстаріші, і форму діставав з чужого плеча, і за всі сім років ні разу не дав синові на сніданок. Але такий вже був у нього характер, ні разу не говорив із сином про нестатки, а син ні разу не спитав. Макаренко А. С. Твори. Т. 6. с. 15.

Слайд 9

Відряджаючи сина до школи, батько сказав: «Реальне не для нас будували, а ти покажи їм. Принесеш четвірку... краще не принось! П'ятірки. Розумієш?» Макаренко А. С. Твори. Т. в. г. 15.

Слайд 10

Незважаючи на тяжкий матеріальний стан сім'ї, батько послав Антона навчатися до міського чотирикласного училища м. Кременчука. Навчався Антон Семенович старанно. Був гарним, уважним товаришем. Нежинский Н. П. А. С. Макаренко и педагогика школы.К., Радянська школа, 1976, с. 7.

Слайд 11

У роки навчання в Кременчуцькому училищі Антон Семенович захоплюється літературою, багато читає. Улюбленими творами Макаренка в цей період були твори О. С. Пушкіна, М. В. Гоголя, І. А. Крилова, М. Г. Чернишевського, І. С. Тургенєва, М. Горького. Багато уривків з творів цих письменників він вивчав напам'ять.

Слайд 12

Любов до російської класичної літератури великою мірою прищепив А. С. Макаренку вчитель російської мови та літератури училища Григорій Петрович Камінський. Він виділявся на фоні інших вчителів училища демократизмом поглядів, глибокими знаннями і любов'ю до свого предмета.

Слайд 13

Копія атестата А. С. Макаренка про закінчення в 1904 р. Кременчуцького чотирикласного училища. Написана рукою А. С. Макаренка.

Слайд 14

З юнацьких наших днів окрема, якась особлива, світла і тривожна пам'ять залишилася про «Слово». ... Згадували про «Слово», згадували з несподіваним, незрозумілим подивом, з непоясненим теплом і вдячністю до невідомого, чудового поета, повного пристрасті і привабності, щирості і краси, мужності і урочистості. Макаренко А. С. Твори. Т. 7, с. 60.

Слайд 15

Копія свідоцтва А. С. Макаренка про закінчення в 1905 році однорічних педагогічних курсів. Написана рукою А. С. Макаренка.

Слайд 16

Свідоцтво Пред'явник цього син цехового м. Харкова Антон Семенович Макаренко, який перебував протягом 1904/5 навчального року слухачем педагогічних курсів при Кременчуцькому міському чотирикласному училищі, заснованих на підставі правил 31 березня 1900 року для підготовки вчителів і вчительок початкових училищ, згідно з ст. 7 і 8 цих правил, а також § 13 правил від 20 березня 1896 року про спеціальні екзамени,— підлягав у педагогічній раді означеного училища скороченому екзамену і, витримавши його дуже добре, удостоєний звання вчителя початкових училищ з правом викладання в сільських двокласних училищах Міністерства Народної Освіти Й навчання церковних співів. У свідченні чого видано йому це свідоцтво з належними підписами і печаткою Кременчуцького міського чотирикласного училища. м. Кременчук. Серпня 11-го дня 1905 року.  

Слайд 17

1 вересня 1905 року... Тетяна Михайлівна виряджала свого Тосю, якого дуже любила, в нове життя. Адже він вже не Тося, а Антон Семенович — учитель Крюківського двокласного залізничного училища з п'ятирічним курсом навчання. Він надів чесучеву косоворотку, підперезався і вийшов на ґанок.

Слайд 18

Починалось доросле життя…

Слайд 19

Авторське право Перепелиця Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Есхарівської спеціалізованої школи-інтернату “Козацький ліцей”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка