X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив нікотину на дітей і підлітків

Завантажити презентацію

Вплив нікотину на дітей і підлітків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фетіщева Поліна

Слайд 2

Більшості відомо: куріння небезпечне для життя. Досить прочитати попередження на пачці сигарет, щоб у цьому переконатися, проте, мільйони людей у всьому світі вперто продовжують диміти. Тому проблема куріння не вирішена. Швидше, навпаки, адже куріння стало дуже популярно серед молодого покоління, тобто підлітків. І саме цій проблемі я і хочу присвятити свою презентацію.

Слайд 3

Те, що в останні десятиліття середній вік початківців курити значно знизився, а в їх числі дуже помітно зросла кількість підлітків - незаперечний факт. У зв'язку з цим виникає ряд питань, наприклад: чому люди починають палити? У чому причина такого куріння в ранньому віці?

Слайд 4

У самому ранньому віці - з 5-6 до 10 років - діти пробують закурити з цікавості. У 11 - 14 років підлітки починають курити частіше за все через прагнення не відстати від моди, самоствердитися. У 15 - 18 років нерідко сам процес куріння перетворюється на форму захисту від особистих неприємностей і переживань.

Слайд 5

Порівнюючи стимули прилучення до паління у чоловічої і жіночої частини підлітків, легко виявити їх істотне неспівпадіння. Для хлопців - це прагнення наслідування дорослим, ототожнення паління з уявленнями про самостійність, силу мужності. У дівчат куріння пов'язане з проходженням моди, з кокетством, прагненням до оригінальності, бажанням подобатися юнакам.

Слайд 6

1. Смертність людей, які почали палити до 20 років, значно вища, ніж серед тих, хто вперше закурив після 25 років. Зупинимося на деяких особливостях негативних наслідків, специфічних для дітей та підлітків, що пристрастилися до куріння. 2. Куріння у підлітків виснажує нервові клітини, викликаючи передчасне стомлення і зниження ефективності сприйняття і заучування навчального матеріалу, точність обчислювальних операцій, обсяг пам'яті. 3. При курінні відбувається патологія зорової кори. У юних курців зникає сприйнятливість спочатку до зеленого, потім до червоного і, нарешті, до синього кольору. 4. Нікотин підвищує внутрішньоочний тиск. 5. Стан клітин слухової кори після куріння в підлітковому віці зовсім чітко і безперечно свідчить про потужний придушенні і гнобленні їх функцій. Це відбивається на слуховому сприйнятті та відтворенні слухового образу у відповідь на звукове подразнення зовнішнього середовища. 6. Куріння в ранньому віці активізує у багатьох діяльність щитовидної залози, в результаті чого у курців частішає пульс, підвищується температура, виникає спрага, дратівливість, порушується сон. 6. Через ранній прилучення до паління виникають ураження шкіри - вугри, себорея, що пояснюється порушеннями діяльності не тільки щитовидної, але й інших залоз ендокринної системи. 7. Куріння призводить до передчасного зношування серцевого м'яза. Порушуючи судиноруховий центр і впливаючи на периферичний судиноруховий апарат, нікотин підвищує тонус і викликає спазм судин. Це збільшує навантаження на серце, так як проштовхнути кров по звужених судинах набагато важче. 8. Зі збільшенням числа молодих курців помолодшав і рак легенів. 1. Куріння порушує нормальний режим праці і відпочинку, особливо у школярів, не тільки через дію нікотину на центральну нервову систему, а й у силу бажання закурити, що з'являється під час занять. 10.Раннє куріння затримує зростання. 11. Нікотин знижує фізичну силу, витривалість, погіршує координацію і швидкість рухів. Тому спорт і паління несумісні.

Слайд 7

«У французькому курортному місті Ніцці компанія підлітків влаштувала змагання - хто більше викурить цигарок. Виграли виявилося двоє, але нагороду «переможці» отримати не змогли: викуривши 60 цигарок, вони померли. Кілька інших учасників «змагання» у важкому стані були доставлені до лікарні. Відомий випадок, коли хлопець загинув, викуривши одну велику сигару. Трирічний хлопчик помер від отруєння нікотином, граючи зі старою курильної трубкою, наковтавшись через неводи. А однорічна дитина отруїлася, з'ївши цигарку. »

Слайд 8

Одією з самих звичайних і найбільших спокус є спокуса словами: «Всі так роблять!». (Л. Н. Толстой) Куріння дівчат - це не що інше, як результат прагнення не відстати від інших, «бути як всі», відповідати прийнятому серед «своїх» стандарту. І все це було б менш страшно, якби не особлива місія жінки на Землі, її найвища відповідальність за продовження роду людського. За зневагу жінок до свого головному призначенню природа жорстоко карає нікотіноманок позбавленням можливості мати здорових дітей, а часом - мати їх взагалі.

Слайд 9

1. порушення гормонального апарату дівчини; 2. зниження інстинктів материнства; 3. загибель ембріонів на ранніх стадіях вагітності, збільшення частоти мимовільних абортів і викиднів, передчасні пологи; 4. синдром раптової смерті немовлят і дітей; 5. діти матерів-курців - напівінваліди, їх опірність хворобам знижена, і вони схильні до різних захворювань; 6. відставання дітей у фізичному і розумовому розвитку; 7. збільшення у дітей числа вроджених каліцтв, відхилень і дефектів розвитку; 8. у жінки, що почала палити в 16 років і раніше, до 46 років формується небезпека онкологічного захворювання, а в 50 дуже ймовірним є смертельний результат;

Слайд 10

Загроза «пасивного паління». Пожалійте дітей. Якщо в будинку курять, дитина майже обов'язково закурить, ставши підлітком. (Г.А. Шичка) Як встановлено спеціальними дослідженнями, до 68% диму палаючої смоли і видихуваного курцем повітря потрапляє в навколишнє середовище, забруднюючи його смолами, нікотином і ін. Перебуваючи в такому приміщенні, підліток поглинає стільки ж чадного газу, як і курильщик, і до 80% інших речовин, що містяться в димі сигарети.

Слайд 11

Зовнішні прояви «пасивного паління» такі: у 70% буває роздратована слизова оболонка носа та очей 30% скаржаться на головний біль 25% - на кашель

Слайд 12

Члени сім'ї що, живуть з курцем мають майже на 25% більшу вірогідність серцевих захворювань. Регулярне перебування в ролі «пасивного курця» у 2,5 рази підвищує у неї ризик серцевих захворювань зі смертельним результатом. Для дітей раннього віку в умовах «пасивного паління» ризик раптової смерті зростає на 50%. Пасивне паління сприяє розвитку гіповітамінозів, веде до втрати апетиту і розладу травлення. Підлітки стають неспокійними, погано сплять, у них буває тривалий кашель.

Слайд 13

Причиною раку легень у курців може бути наявність в тютюновому дьогті одного з радіоелементів - полонію. Підлітки – курці занедужують раком легень у 20 разів частіше, ніж некурящі. У хронічних курців уразливими для раку стають, крім легень, порожнина рота, глотки і гортані, стравохід, підшлункова залоза, нирки, шлунок. Рак

Слайд 14

Рак Серцево-судинні захворювання У цілому куріння справляє негативний вплив на серце: для курця ймовірність інфаркту вдвічі вище, ніж для некурящого. Оксид вуглецю погіршує ситуацію, оскільки перешкоджає переносу кисню з крові в тканини.

Слайд 15

Рак Серцево-судинні захворювання Облітеруючий ендартеріїт - поразка кровоносних судин нижніх кінцівок. Суть захворювання полягає в звуженні і заращении просвіту артерії, порушенні харчування тканин і їх омертвіння. Гангрена ніг

Слайд 16

Рак Серцево-судинні захворювання Для людини, пристрасть до тютюну, викурити сигарету - все одно, що угамувати спрагу або пообідати. Кожного разу після викуреної сигарети виникають симптоми гастриту: зменшується, а при певній дозі, навпаки, різко зростає рухова активність шлунка, гальмується продукція шлункового соку. Це все стимулює появу виразки. Гангрена ніг Виразка

Слайд 17

Рак Серцево-судинні захворювання Доведено вплив нікотину на статеві залози. За спостереженнями фахівців, не менше ніж 10% випадків причиною статевого безсилля виявляється куріння. Гангрена ніг Виразка Хвороби статевих органів

Слайд 18

Кинути палити дуже просто. Я сам кидав 17 разів! (Марк Твен) Агітувати підлітків - курців зі стажем за здоровий спосіб життя безглуздо, оскільки кожен з них знає неприємні наслідки куріння. Курці не сумніваються і в тому, що, кинувши палити, вони знайдуть додатковий час для улюблених занять та навчання. І все ж продовжують курити, так як пристрасть до нікотину - одна з найбільш стійких.  

Слайд 19

Якщо ви вирішили кинути палити, то… 1. Нікому не кажіть заздалегідь про свої наміри, не обіцяйте і не кляніться. 2. Виберіть день, з якого ви почнете нове життя. 3. Не дозволяйте собі думати, що ви кидаєте палити назавжди, ставте собі завдання тільки на найближче майбутнє - припустимо, на завтра. 4. Перемикайтеся на що-небудь робіть кожен раз, коли відчуєте сильне бажання закурити. 5. Хваліть себе, якщо досягли успіху.

Слайд 20

Підліткові, що твердо вирішив відмовитися від сигарети, треба знати чинники та умови, що допомагають в боротьбі з нікотіноманіею.   Отже, перший чинник - це психологічна готовність підлітка позбавитися від пристрасті до тютюну. Спонукання має бути підкріплено зв'язком з вирішенням якою-небудь життєво важливою проблемою.

Слайд 21

Підліткові, що твердо вирішив відмовитися від сигарети, треба знати чинники та умови, що допомагають в боротьбі з нікотіноманіею.   Другий чинник полягає в тому, що припиняти курити треба одразу. Відчувши готовність відмовитися від тютюну, не зволікайте!

Слайд 22

Підліткові, що твердо вирішив відмовитися від сигарети, треба знати чинники та умови, що допомагають в боротьбі з нікотіноманіею.   Третій фактор стосується тих підлітків, у яких припинення куріння пов'язане з відчуттям незадоволеності і якийсь порожнечі. Психологи рекомендують випити води або соку, що-небудь з'їсти. Дуже ефективні дихальні вправи.  

Слайд 23

Підліткові, що твердо вирішив відмовитися від сигарети, треба знати чинники та умови, що допомагають в боротьбі з нікотіноманіею.   І нарешті, четвертий фактор: рецидиву паління сприяють міцна кава, алкогольні напої і настійно пропонована сигарета. Слід уникати цього.  

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)