X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вітаміни як компоненти їжі людини

Завантажити презентацію

Вітаміни як компоненти їжі людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вітаміни як компоненти їжі людини

Слайд 2

Вітаміни входять до складу ферментів і впливають на численні обмінні процеси: Потреба людини у вітамінах залежить від його віку, стану здоровя, умов життя, характеру його діяльності, пори року, утримання в їжі основних компонентів харчування .

Слайд 3

Визначення Вітаміни— органічні сполуки різної хімічної природи, необхідні в невеликих кількостях для нормального обміну речовин і життєдіяльності живих організмів. Джерелом вітамінів найчастіше є рослини.

Слайд 4

Класифікація Водорозчині С, В1, В2, В6, В9, В12, В15, Р, РР, (холін, вітамін Н.) Жиророзчинні А, D, Е, К. В медицині вітаміни ділять на :

Слайд 5

Вітамін А Необхідний для нормального росту і розвитку епітеліальної тканини. Входить в зоровий пігмент родопсин. При недоліку - захворювання Куряча сліпота (порушення сутінкового зору) Міститься: у м'ясі, рибі, яйцях, маслі, моркві, петрушці, абрикосах

Слайд 6

Вітамін В1 Бере участь в обміні речовин, регулює циркуляцію крові і кровотворення, роботу гладкої мускулатури, активізує роботу мозку. При нестачі-захворювання Бері-бері (ураження нервової системи, відставання в рості, слабкість і параліч кінцівок.) Міститься: у горіхах, апельсинах, хлібі грубого помелу, м'ясі птиці, зелені.

Слайд 7

Вітамін В2 Регулює обмін речовин, бере участь у кровотворенні, знижує втому очей, полегшує поглинання кисню клітинами. При недоліку - слабкість, зниження апетиту, запалення слизових оболонок, порушення функцій зору. Міститься: у м'ясі, молочних продуктах, зелених овочах.