X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІРУС ГРИПУ

Завантажити презентацію

ВІРУС ГРИПУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИГОДИ В КРАЇНІ НЕВИДИМОК

Слайд 2

Привіт ! Мене звати Майя. Якщо хочете, я розкажу вам про пригоду, яка трапилася зі мною минулого року. Мені було лише 10 років, я була ще маленькою і дуже не любила мити руки, чистити зуби і вмиватися.

Слайд 3

Прийшовши у вівторок із школи додому, втомлена, знесилена Майя, плюхнулася у своє ліжечко та заснула. І їй приснився дивний сон. “ Я опинилася в незнайомому місці, і якась істота, схожа на кульку, сказала, що її звуть Макрофаг, і що від імені громадян його країни він просить прийняти у подарунок книгу з картинками “ .

Слайд 4

Майя довго крутила книгу в руках, повертала її вліво, вправо, догори ногами, і все ж таки відкрила першу сторінку та побачила картинку з написами. Це була карта.

Слайд 5

- Я встромила пальця у карту і опинилася в довгому вигнутому тунелі, а повз мене проносилися істоти, схожі на Макрофаг, але вони поспішали і не звертали на мене уваги . - Де я ? Хто ви ? - Ми всі дуже тобою незадоволені, через тебе у нас великі неприємності, - почула я позаду себе. Це був Макрофаг.

Слайд 6

Аби не загрузнути в слизових виділеннях Макрофаг підхопив Майю, і поніс слизистим тунелем.

Слайд 7

Де ти була? З ким ти спілкувалася? - Подивись скільки навколо нас чудовиськ – вірусних частинок, і всі вони прямують всередину твого організму. НОСОВА ПОРОЖНИНА

Слайд 8

Попереду виднілася злегка почервоніла арка із язичком, а ворота ( мигдалики) здавалися рихлими. - У мене болить горло, а ще починає боліти голова, і мабуть температура – почала лементувати Майя. - Не панікуй , мої друзі тобі допоможуть. Клітини - захисники одразу ж впізнають чужинців та їх убивають.

Слайд 9

- Я прокинулась, поруч біля мене сиділа мама. Вона приготувала мені тепленький відвар шипшини, липового цвіту та звіробою та попросила поміряти температуру.

Слайд 10

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ Допоможіть Майї поміряти температуру

Слайд 11

Нічого небезпечного не відбувається, це ГРВІ , – сказала мама. - Що таке ГРВІ ? Майя вирішила провести невеличке дослідження.

Слайд 12

ГРВІ – це ціла група захворювань, причиною яких стають віруси, що уражають дихальну систему людини. З настанням холодів віруси гострих респіраторних інфекцій оживають і все частіше вражають людей.

Слайд 13

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ ?

Слайд 14

ВІРУС ГРИПУ ОДНИМ З ПЕРШИХ БУВ ДОСЛІДЖЕНИЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРОННОЇ МІКРОСКОПІЇ У 1943 РОЦІ РОЗМІРИ ВІРУСІВ 80 – 120 НМ ( 1 НАНОМЕТР - МІЛЬЙОННА ЧАСТКА МІЛІМЕТРА )

Слайд 15

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ Пригадайте, чому Макрофаг, розпитував у Майї, де вона була і з ким спілкувалася ? Як почувалася Майя, коли прийшла із школи? Можливо, це були перші ознаки інфекції в організмі дівчинки?

Слайд 16

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ 1 група Які ознаки хвороби могли б з’явитися у дівчинки, якщо б на допомогу не прийшов Макрофаг ?  

Слайд 17

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ Моделювання ситуації У сім’ї Оленки захворіла бабуся. Батьки викликали лікаря. Як виявилося у бабусі вірусне інфекційне захворювання – грип. Лікар прописав ліки та дав певні поради. Назвіть ці поради. 2 група

Слайд 18

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ 3 група Які продукти слід включити в раціон харчування сім’ї, особливо дітей, аби запобігти вірусному захворюванню?

Слайд 19

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ нежить кашель температура біль у горлі

Слайд 20

Частіше бувайте на вулиці Більше світла Сон Їжа Напої Відпочинок Особиста гігієна

Слайд 21

ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)