X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суїцид.

Завантажити презентацію

Суїцид.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Педагог-психолог П’ятихатської ЗШ I-IIIст. № 1 Пасічна Ю.О. 2013

Слайд 2

Життя – це безцінний дар, який дається людині при народженні і те, як людина розпоряджається ним, залежить від неї самої.                                                                         Сократ

Слайд 3

-Суїцид - умисне самоушкодження із смертельним результатом(позбавлення себе життя). -Суїциїдальна поведінка - це прояв суїциїдальної активності - думки, наміри, висловлювання, загрози, спроби, замахи. -Суїцидент - людина, що вчинила спробу суїциду, або що демонструє суїциїдальні схильності.

Слайд 4

Чому ця тема актуальна?

Слайд 5

Кількість суїцидів в Україні – на одному рівні з числом ДТП. Самогубства займають третє місце після смертності від сердечно-судинних та онкологічних захворювань .

Слайд 6

Група ризику : Ознаки Фактори, що підвищують ризик Вік Підлітковий,зрілість(40-50р.), літні люди Стать Чоловіча Раса Біла Сімейний стан Розлучені, вдови \ вдівці, самотні Професія Лікарі, юристи ,музиканти Пора року Тепла(квітень-вересень) Заява про суїцид Так ( понад 50% суїцидентів говорили про свій намір)

Слайд 7

Розрізняють наступні види самогубств: 1.Неусвідомлюване самогубство. 2.Самогубство як ризикована гра і ризикована легковажність. 3.Психопатологічне й агресивно-невропатичне самогубство. 4. Самогубство психічно нормальної людини .

Слайд 8

Слайд 9

«дати зрозуміти людині, у якому ти розпачі» – близько 40%; «змусити шкодувати людину, що погано до тебе ставилася» – близько 30%; «показати, як ти любиш іншого» і «з'ясувати, чи любить справді тебе інший» – 25%; «вплинути, щоб інший змінив своє рішення» – 25%; «заклик, щоб прийшла допомога від іншого» – 18%.

Слайд 10

Типи суїцидальної поведінки:

Слайд 11

Виділяють 5 провідних мотивів суїциїдальної поведінки "Заклик" "Протест" "Уникнення" "Самонаказання" "Відмова"

Слайд 12

У суїцидальній поведінці підлітків можна умовно виділити 3 фази: 1.Фаза обдумування – свідомі думки про здійснення суїциду, які можуть вийти з-під контролю і стати імпульсивними (спостерігаються зміни в поведінці і зовнішньому вигляді). 2.Фаза амбівалентності – настає за умов появи додаткових стресових факторів (підліток висловлює погрози або наміри суїциду, «крик про допомогу»). 3.Фаза суїцидальної спроби – швидка друга фаза переходить у третю.

Слайд 13

Науковець-психолог В. Силяхіна вказує, що більшість суїцидальних підлітків (до 70%) обмірковує і здійснює суїцид упродовж 1-2 тижнів. Але підлітковому віку властива імпульсивність дій, тому інколи тривалість усіх трьох фаз може бути дуже короткою, не більше 1 години.

Слайд 14

Ознаки, за якими можна виявити ризик суїциду у підлітків: Про ризик самогубства у підлітків можна зробити висновок, спостерігаючи за їхньою поведінкою, дослухаючись до змісту їхніх розмов, аналізуючи їхню життєву, зокрема сімейну ситуацію. Чим більше з перерахованих нижче чинників виявляється у ході спостереження за підлітком, тим вища ймовірність розвитку в нього суїцидальної поведінки.

Слайд 15

Ознаки наміру здійснення суїциду. Словесні ознаки: Розмови про смерть: "Я збираюся накласти на себе руки"; "Я не можу так далі жити". Натяки про свій намір: "Я більше не буду ні для кого проблемою"; "Тобі більше не доведеться про мене хвилюватися". Багато жартують на тему самогубства. Зацікавленість питаннями смерті.

Слайд 16

Поведінкові ознаки: Роздають іншим речі, що мають велику особисту значущість, упорядковують справи, миряться з давніми ворогами. Демонструють радикальні зміни в поведінці . Проявляють ознаки безпорадності, безнадійності і відчаю.

Слайд 17

Ситуаційні ознаки: Соціально ізольований(не має друзів або має тільки одного друга), почуває себе знедоленим. Живе в нестабільному оточенні Відчуває себе жертвою насильства Робив раніше спроби суїциду. Має схильність до самогубства Переніс важку втрату(смерть когось з близьких, розлучення батьків). Занадто критично налагоджений по відношенню до себе.

Слайд 18

Пам’ятка вчителям: Якщо ви помітили дитину зі схожими проявами , не залишайте її наодинці. Спробуйте поговорити,поцікавитись справами. За потребою, повідомити психолога чи іншого спеціаліста ( лікаря ).

Слайд 19

Памятайте: У дев'яти випадках із десяти суїцидальна спроба – це не бажання вкоротити собі віку, а крик про допомогу. Г.Отто

Слайд 20

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)