X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СНІД – сучасна чума ХХІ століття

Завантажити презентацію

СНІД – сучасна чума ХХІ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СНІД – чума ХХІ століття Підготувала: учениця 9 класу Миколенко Дар’я

Слайд 2

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини.

Слайд 3

ВІЛ - інфекція  — це довготривале інфекційне захворювання, яке розвивається в результаті інфікування вірусом імунодефіциту людини і характеризується прогресуючим ураженням імунної системи людини, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами та іншими патологічними проявами.

Слайд 4

СНІД — синдром набутого імунного дефіциту. СНІД — остання стадія ВІЛ - інфекції, яка виявляється різними важкими захворюваннями, опортуністичними інфекціями, пухлинами, що розвиваються на фоні порушень імунної системи

Слайд 5

На сьогодні не існує вакцини для профілактики СНІДу і недостатньо ефективні методи лікарської терапії цього захворювання Основна проблема створення лікарських препаратів проти СНІДу полягає у високій властивості ВІЛ змінювати свою структуру

Слайд 6

ВІЛ Вперше виділено та ідентифіковано у 1983 році. В Україні перший випадок ВІЛ-інфекції було виявлено у 1987 році.

Слайд 7

СНІД Вперше діагностовано в 1981 році у США серед пацієнтів чоловічої статі. За рік від цього захворювання померло 128 молодих людей. У 1988 році зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні.

Слайд 8

Стійкість вірусу в навколишньому середовищі В зовнішньому середовищі, при висушуванні лімфоїдних клітин, інфікованих ВІЛ, вірусна активність зникає протягом декількох діб. При висушуванні безклітинної рідини з додаванням людської плазмивірус гине при температурі 23-27°С через 7 днів. В рідкому середовищі при температурі 23-27°С вірус зберігає активність протягом 15 днів, при 36-37°С - 11 днів. В крові, призначеній для переливання, вірус переживає роки, а в замороженій сироватці його активність зберігається до 10 років. ВІЛ швидко гине при використовуванні дезинфікуючих засобів, ультрафіолетового опромінювання; при нагріванні вище 56°С втрачає активність через 30 хв.

Слайд 9

Прояви ВІЛ-інфекція Збільшення лімфатичних узлів Збільшення печінки і селезінки Порушення темпів фізичного розвитку Синдром виснаження   Ураження шкіри  Збільшення (припухлість) навколовушних слинних залоз Поява пухлин Ураження нервової системи

Слайд 10

схема

Слайд 11

схема

Слайд 12

ВІЛ НЕ передається при дотиках, обіймах, рукостисканнях; через поцілунки; при спільному проживанні в одній квартирі; через посуд, столові прибори; через їжу; через постільну білизну, предмети побуту, іграшки; повітряно - крапельним шляхом (у тому числі при чханні і кашлі); при купанні у воді; через ручки дверей і кранів, унітази; через гроші; через спортивні снаряди; при укусах комах або тварин.

Слайд 13

є 3 шляхи зараження ВІЛом

Слайд 14

1. Через кров та її препарати; при використанні нестерильного медичного інструментарію.

Слайд 15

2. При статевих контактах з ВІЛ- інфікованою людиною

Слайд 16

3. Від матері до дитини (під час вагітності, пологів, кормління)

Слайд 17

Мати і дитина За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ризик передачі ВІЛ-інфекції від матері дитині становить 20-45%. При проведенні відповідного лікування цей ризик можна знизити до 1-2%.

Слайд 18

Статеві стосунки За останні два роки число людей, які заразилися ВІЛ статевим шляхом, збільшилось майже в два рази. На сьогоднішній день 45% заражень відбувається через незахищений секс.

Слайд 19

Наркоманія Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88%. В Україні 450 тисяч молодих людей з подвійним діагнозом – ВІЛ - наркоманія… 52% заражень ВІЛ відбувається «через шприц»…

Слайд 20

Сумна статистика Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції займає 1-е місто в Європі і 5-е — у світі. Україна за темпами росту захворювання наздоганяє навіть Африку При сьогоднішніх темпах розвитку захворювання в 2014 році від СНІДу в Україні щоденно буде помирати 140 людей.

Слайд 21

схема

Слайд 22

- Найбільш заражені області Області із середньою поширеністю вірусу - Найменш уражені області

Слайд 23

1 грудня – Всесвітній день Боротьби зі СНІДом

Слайд 24

Що означає Червона стрічка? Цей символ анти-СНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року (він помер від СНІДу через 3 роки).

Слайд 25

це стосується кожного

Слайд 26

Пам’ятай! Небезпека поряд! Твоє життя залежить від твоїх обдуманих дій!

Слайд 27

захисти себе

Слайд 28

малюнок

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)