X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шкідливий вплив наркотичних речовин

Завантажити презентацію

Шкідливий вплив наркотичних речовин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала Лянна Юлія Учениця 11-Б класу сзш№6

Слайд 2

Наркотики та зловживання ними  Причини зловживання наркотиків.  Що таке наркоманія? Класифікація наркотичних речовин   Механізм наркотичної толерантності  Що роблять психоактивні наркотики? Висновок Література

Слайд 3

Нарко тик (від грец. narkoticos — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже різні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість — ейфорію, а іноді й порушення свідомості. У патологічних випадках цей стан може бути цілком нереалістичним, викликати манію величі та невразливості.  . Використання і часто виробництво багатьох наркотиків, якими зловживає велике число людей, що заборонено в багатьох країнах, але алкоголь і тютюн, два найбільш широко поширених наркотичних речовин, цілком законні і легко доступні. Однак з тих пір, як була доведена небезпека куріння, ця звичка зараз стає все більш неприйнятою в США, Великобританії і багатьох країнах Заходу.

Слайд 4

Існує безліч причин зловживання наркотиками. . Соціальна узгодженість. Якщо використання того чи іншого наркотика прийняте в групі, до якої людина належить або з якою він себе ідентифікує, він відчує необхідність застосовувати цей наркотик, щоб показати свою приналежність до цієї групи. Це відноситься до всіх наркотиків, від нікотину та алкоголю до героїну. . Задоволення. Одна з головних причин, чому люди вживають наркотики,   - це супутні і приємні відчуття, від хорошого самопочуття та релаксації до містичної ейфорії. . Доступність. Нелегальне споживання наркотиків найвище там, де вони легше доступні, наприклад у великих містах. Застосування легальних наркотиків також зростає з доступністю, наприклад алкоголізм поширений серед торговців спиртними напоями.

Слайд 5

. Цікавість відносно наркотиків примушує деяких людей почати самим приймати наркотики. . Ворожість. Застосування наркотиків може виглядати символом опозиції цінностям суспільства. Коли чоловік відкидає суспільство і всі альтернативи, включаючи самого себе, свої надії і цілі, що виникає відчуття безглуздя життя, ізоляції і неадекватності робить його схильним до хронічної наркоманії. . Достаток і дозвілля можуть привести до нудьги і втрати інтересу до життя, і виходом і стимуляцією в цьому випадку можуть показатися наркотики. . Відхід від фізичного стресу. Більшості людей вдається справлятися з найбільш стресовими ситуаціями їх життя, але деякі намагаються знайти притулок у формі наркотичної залежності. Наркотики часто стають помилковим центром, навколо якого обертається їх життя.

Слайд 6

Цей загальний термін, що включає декілька форм залежності. . Толерантність (переносимість) до наркотика збільшується у міру того, як організм звикає до нього. Із збільшенням толерантності зростає кількість наркотика, необхідна для надання організм у колишнього ефекту. . Залежність - це термін, який використовується для опису стану, при якому організм звикає функціонувати під впливом наркотика.   Коли прийом наркотика припиняється, наркоман випробовує крайній дискомфорт, що іменується синдромом відміни. . Психологічна залежність, як широко прийнято думати, є потребою або компульсівним бажанням продовжувати приймати наркотик, незалежно від того, є фізична залежність чи ні. Проте вельми ризиковано стверджувати, що якийсь наркотик не викликає фізичної залежності. Наприклад, є свідчення того, що невелике звикання до марихуани після регулярного використання вечорами протягом багатьох років приводить до хронічного безсоння після відміни прийому.

Слайд 7

1) Опіати (опіодіди) 2) Депресанти  — седативні  — снодійні  — транквілізатори 3) Стимулятори  — кокаїн  — амфетамін  — кофеїн  — кат — поширена в Азії рослина, що містить ефедриноподібну речовину, ; 4) Галюціногени 5) Інші речовини  — канабіс  — інгалянти  — фенциклідин  — кава і бетель — рослини поширені в Океанії. Досить складною є чітка правова класифікація фармакологічних препаратів, які віднесені до стимуляторів. Частина з них віднесена до наркотичних, а частина до психотропних засобів. Ці препарати знаходяться під міжнародним контролем. Ряд речовин, переважно стимулятори, не віднесені до вище вказаних груп, стали предметом зловживання спортсменами з метою підвищення спортивних результатів. Такі препарати стали називати допінгами

Слайд 8

  Багато психоактивні наркотики хімічно подібні нейротрансмітером - речовин, які виділяються нервовими закінченнями пристимулюючому імпульсі. Нейротрансмітери взаємодіють з рецепторами --сенсорними нервовими закінченнями, які можуть брати імпульси іреагувати на них. До числа нейротрансміттеров відносяться серотонін іендорфіни. Вони контролюють настрій, емоції та гормональну функцію, а також придушують біль.  

Слайд 9

Вважається, що психоактивні наркотики посилюють вплив цих природних нейротрансмітерів, викликаючи підвищену реакцію з боку рецепторів ( "кайф"). Потім зворотній зв'язок викликає менше виділення нейротрансмітера. Якщо продовжувати приймати наркотик, виділення нейротрансмітера пригнічується, тому що наркотик більше не покращує його роботу. Для досягнення такого ж "кайфу" потрібно все більше і більше наркотику. Скасування застосування наркотику призводить до неприємних фізичних наслідків, оскільки виділення природного нейротрансмітера НЕ відновлюється протягом декількох днів, і організм цей час змушений обходитися без наркотику і без нейротрансмітера.  

Слайд 10

  Одні наркотики пригнічують нервову активність мозку, інші стимулюють її, і в цьому полягає різниця в їх психічних ефекти. Інші причини відмінностей включають кількість прийнятого наркотику, його чистоту і концентрацію, а також те, яким чином він потрапляє в тіло. До числа інших факторів належать психічний і фізичний стан приймаючої наркотики, його очікування та реакція на навколишнє оточення: наркотик може посилювати існуючий психічний стан або викликати пригніченість.   Депресанти   Психоактивні наркотики підрозділяють на чотири головні групи ввідповідно до їх впливом: депресанти, стимулятори, галюциногени імарихуана. Алкоголь належить до числа депресантів.

Слайд 11

Наркотик - це будь-яка хімічна сполука, яка впливає на функціонування організму. Зловживання наркотиками - це їх вживання будь-яким неприйнятним з медичної та соціальної точок зору чином або прийнятним, але неправильним. Наркотики приносять шкоду людському організму та викликають залежність.

Слайд 12

  1. Братусь Б.С. "Психологія, клініка й профілактика раннього алкоголізму" 2. Муратов І.Д., Сидоров П.И. "Антиалкогольної виховання в школі". 3. Касминіна Т.В. "Вплив алкоголю на організм полростка".

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)