X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шкідливий вплив алкоголю на організм молодої людини

Завантажити презентацію

Шкідливий вплив алкоголю на організм молодої людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мета проекту: розвивати активне соціальне мислення, виховувати активну громадянську позицію, навчатися здорового способу життя, адже наше майбутнє - в здоровій нації.

Слайд 2

Алкоголі зм (пия цтво) — найбільш поширений вид наркоманії, що характерний психо-фізичною залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. Алкоголь — наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. При цьому значно ослаблюється процес гальмування і відносно переважає процес збудження. Великі дози алкоголю роблять паралізуючий вплив на деякі відділи центральної нервової системи. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам'яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратливість і схильність до конфліктів

Слайд 3

Алкоголь знищує нервові клітини головного мозку: 1 літр пива вбиває до 6000 нервових клітин, а 100 грам горілки – 7000. Синдром похмілля – не що інше, як процес, пов’язаний з виведенням з головного мозку загиблих через відсутність кровопостачання нейронів. Організм відторгає загиблі клітини, з цим і пов’язані ранкові головні болі. Вживання алкогольних виробів призводить до фемінізації чоловіків і маскулінізації жінок, тобто у чоловіків з’являються деякі жіночі ознаки (розростаються грудні залози, стає ширшим таз) і розвивається імпотенція, а жінки стають більш «мужніми» – грубіє голос, характер, з’являється рослинність на обличчі. «Той, хто п’є вино і пиво, той на ранок мочиться власними мізками». У буквальному сенсі. Клітини головного мозку під дією алкоголю відмирають і через деякий час виводяться через сечостатеву систему людини. Вживання щонайменше 125 мл вина щодня підвищує ваші шанси отримати рак ротової порожнини і горла на 168%. Вживання пива підвищує більш ніж на 30% вірогідність розвитку раку грудей, причому відсутня чітка залежність від розміру дози. При щоденному вживанні матір’ю 150 мл чистого спирту ЛИШЕ в 1/3 випадків народжуються нормальні діти. Для виробництва повноцінного потомства чоловік має не пити протягом 1-2 років. Для жінки цей термін ще більший.

Слайд 4

Слайд 5

Попадаючи в шлунок, спиртні напої сприяють виділенню великої кількості шлункового соку. Але цей сік бідний на пепсин - фермент, що сприяє переварюванню їжі. В цьо¬му соку багато слизу, який перешкоджає нормальному переварюванню їжі. Усе це призводить до запалення слизо¬вої оболонки шлунка. Тому в осіб, які зловживають спирт, ними напоями, часто буває гастрит. Алкоголь шкідливо діє і на підшлункову залозу. Відомо, що сік підшлункової залози багатий на ферменти, які розщеплюють білки, жири й вуглеводи. Тривале вживання алкоголю спричиняється до ураження залозистих клітин підшлункової залози, крововиливів у її паренхіму. Процес розщеплення жирів, білків і вуглеводів порушується. Такі хворі відчувають різкий опоясуючий біль, швидко худнуть. В осіб, які зловживають спиртним, розвиваються тяжкі захворювання печінки. Адже печінка очищає кров від отруйних речовин, що потрапили до організму, зокрема від алкоголю. Беручи участь у знешкодженні спирту, печінка сама зазнає його шкідливої дії. Алкоголь викликає запальну реакцію в клітинах печінки, вони зневоднюються, зморщуються, ущільнюються і гинуть.

Слайд 6

Чому ж у нашій країні є люди, які зловживають спиртними напоями? Слід зазначити, що до пияцтва схильні насамперед ті, у кого духовні запити обмежені. Такі люди не вміють раціонально використати вільний від роботи час. І не дивно, що єдиним джерелом «радості» для них є випивка. Пияцтво - це результат поганого виховання, наслідування поганим звичкам минулого. Найбільш вагомим серед причин (у підлітків) є неблагополуччя сімейних відносин. Тут і напружена атмосфера вдома, і складнощі у взаєминах з батьками і пияцтво батьків і відсутність у родини коштів для того, щоб дати молодій людині нормальні освіту і виховання. При цьому, за оцінками самої ж молоді, рівень її стосунків з батьками має прямий зв'язок з причинами алкоголізму в молодіжному середовищі. Акцентуючи увагу на дії такого фактора як неблагополучні сімейні відносини, варто відзначити, що у порівнянні з минулим роком відносно знизився відсоток молодих людей, незадоволених стосунками з батьками, однак частка їх усе одно залишається значна – кожен п'ятий .

Слайд 7

Слайд 8

Стосовно впливу батьків на поінформованість дітей і молоді про шкідливі звички, то їх вплив умовно можна розбити на три етапи відповідно до віку дітей: 1. 10-12 років – етап стабільного ставлення до рекомендацій батьків, 62%-65% дітей за інформацією про шкідливі звички звертаються до батьків; 2. 13-16 років – етап різкого зменшення впливу батьків, частка дітей зменшується з 65% у 12 років до 35% у 16 років; 3. 17-22 років – етап повільного зменшення впливу батьків, відсоток потенційних звернень до батьків знижується від 32% у 17 лет до 19% у 22 роки.

Слайд 9

- У жінок алкоголізм розвивається в три-п'ять разів швидше, ніж у чоловіків. Як правило, у 87% дітей алкоголіків також розвивається залежність від спиртного. Кожна третя смерть на Землі - від алкоголю. - 5% усіх смертей у світі серед молоді віком від 15 до 29 років спричинені вживанням алкоголю.- Кожна четверта смерть європейського чоловіка від 15 до 29 років пов'язана з алкоголем. - Щороку в Європі помирає від причин, обумовлених алкоголем, близько 55 тис. молодих людей. - 96% алкоголіків звикли до алкоголю в дитячому і юнацькому віці. Зі станом алкогольного сп'яніння пов'язано: 20% - побутових травм; 40-60%, дорожніх травм та пригод; 50% - усіх тілесних ушкоджень; 20% -виробничий травматизм. - Склянка пива прискорить серцебиття до 100 і більше ударів на хвилину. - Цироз печінки серед питущих у дев'ять разів частіше, ніж у тих, хто не п'є. - 96% алкоголіків звикли до алкоголю в дитячому і юнацькому віці. - Унаслідок пияцтва втрачається від 40 до 70% сімейного бюджету.

Слайд 10

1. Посилити контроль щодо продажу алкоголю неповнолітнім. 2. Заборонити рекламу алкогольних виробів у ЗМІ. 3. Стягувати штрафи за розпивання алкоголю в громадських місцях. 4. Проводити бесіди про шкідливий вплив алкоголю на організм людини. 5. Підняти ціни на спиртні напої. 6. Пропагувати здоровий спосіб життя.

Слайд 11

Пам`ятайте, що вживати чи не вживати алкоголь - це ваш вибір, але пам`ятайте і те, що алкоголізм - це хвороба, якої можна і уникнути ___________________________________________________________ Координатор учнівського проекту зі спецкурсу «Ділова активність»: Завалевська Людмила Петрівна, магістр з УПЕП, викладач економіки Хмельницької СЗШ І-ІІІ ступенів № 14 Над проектом працювали: Фурман Аліна; Заклецький Влад; Гребенюк Богдан; Цісар Олександр; Третяк Артур; Бубляс Андрій. Заклецький Влад. м. Хмельницький 9- В кл., 2011 р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)