X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Самі брудні річки світу

Завантажити презентацію

Самі брудні річки світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самі брудні річки світу Пройшли ті часи, коли купання в річках і озерах було безпечним і приносили задоволення. Ми все частіше вдивляємося у воду - немає там хімічних розлучень, не пропливає щось дивне? Плавання в таких водоймах означає як мінімум поганий запах, бруд, а то й ризик зараження незвичайними хворобами, аж до смерті. А такі місця, як озеро Карачай або індійський Ганг взагалі світові лідери за своєю забруднення. На жаль, цей список постійно розширюється. Про самих брудних водоймах у світі ми і поговоримо нижче.

Слайд 2

Цитарум

Слайд 3

Цитарум. На індонезійському острові Ява тече найбрудніша річка в світі. Її довжина всього 300 кілометрів, але на її берегах розташовано понад 500 заводів, багато з яких текстильні. Всі вони зливають свої відходи в Цитарум. Пунктів прийому сміття тут просто не існує, як і туалетів в сучасному вигляді. А адже всього 20 років тому це була невинно чиста річка, яка служила людям, що живуть на її берегах. Цитарум давала харчування численних каналах, які зрошували навколишні поля, люди ловили тут рибу, перебував корм для птахів. Вода навіть бралася для побутових потреб. Сьогодні ж з-за викидів сміття від дев'яти мільйонів людей і сотень фабрик є місця на річці, де поверхні не видно взагалі. Про рибу і мови бути не може - тепер тут ловляться тільки пластикові пляшки. Хоча занурення у каламутні води Цитарума і небезпечно для здоров'я людини, люди все ще купаються тут. Рибалки почали ловити вже з води мотлох, це більш вигідно, ніж колишній промисел. Збирачі сміття заробляють 1-2 долари в день, але це загрожує ризиком захворювання. Брудна вода йде на рисові поля, де вбирається в грунт. А річка все ще джерело води для пиття і побутових потреб. Занепад став результатів швидко зростання промисловості в цьому регіоні у 80-х. Негативний ефект перенесеться і далі, адже Цитарум - одна з найбільших річок, що живлять озеро Сагулинг. 

Слайд 4

Великі північноамериканські озера

Слайд 5

Великі північноамериканські озера На кордоні між Канадою і США розташовані величезні озера Мічиган, Ері, Гурон, Верхнє і Онтаріо. Але сьогодні це досить брудні водойми, випереджаючи всі інші на континенті. Спочатку озера є природним багатством, тут не тільки багато прісної води, але і багатий тваринний світ. Але чоловік не зміг уберегти Великі озера від типових екологічних проблем. Обстановка в них різко погіршилася завдяки навколишніх хімічним заводам, металургії, нафтопереробним терміналів. Ці промислові об'єкти забезпечують озера токсинами, що робить води цим отруйним супом. Боротьба урядів США й Канади за чистоту озер поки безуспішна. Найбільша за площею прісне озеро планети - Верхнє вже змінило свій температурний режим. Це призводить до зміни напрямків вітру та течій, що змінить вигляд унікального природного об'єкта.

Слайд 6

Янцзи