X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основи безпеки праці під час експлуатації персональних комп'ютерів

Завантажити презентацію

Основи безпеки праці під час експлуатації персональних комп'ютерів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основи безпеки праці під час експлуатації персональних 'ютерів ПРИМЕЧАНИЕ. Чтобы изменить изображение на этом слайде, выделите рисунок и удалите его. Затем щелкните значок "Рисунки" в заполнителе и вставьте свое изображение.

Слайд 2

Основні вимоги до користувачів ПК Виконувати умови інструкції з експлуатації ПК. Необхідно пам'ятати, що первинні мережі електроспоживання під час роботи знаходяться під напругою, тому необхідно користуватися справними розетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електроприладами. До роботи з ПК допускаються працівники, з якими проведений вступний інструктаж та первинний інструктаж (на робочому місці) з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки та зроблений запис про їх проведення у спеціальному журналі інструктажів. Працівники при роботі з ПК повинні дотримуватися вимог техніки безпеки, пожежної безпеки. При виявленні в обладнанні ПК ознак несправності (іскріння, пробоїв, підвищення температури, запаху гару, ознак горіння) необхідно негайно припинити роботи, відключити усе обладнання від електромережі і терміново повідомити про це відповідних посадових осіб, спеціалістів. Вміти діяти в разі ураження інших працівників електричним струмом або виникнення пожежі. Знати місця розташування первинних засобів пожежегасіння, план евакуації працівників, матеріальних цінностей з приміщення в разі виникнення пожежі.

Слайд 3

Вимоги охорони праці до приміщення роботи з ПК Стіни приміщень для роботи з ПК мають бути пофарбовані чи обклеєні шпалерами пастельних кольорів з коефіцієнтом відбиття 40 - 60 %. У випадках, коли такі приміщення зорієнтовані на південь, вікна повинні обладнуватися сонцезахисними пристроями (жалюзі, штори і т. п.). Для освітлення приміщень з ПК необхідно використовувати люмінесцентні світильники. Освітленість робочих місць у горизонтальній площині на висоті 0,8 м від підлоги повинна бути не менше 400 лк. Вертикальна освітленість у площині екрану не більше 300 лк. У приміщеннях для роботи з ПК необхідно проводити щоденне вологе прибирання та регулярне провітрювання протягом робочого дня. Видалення пилу з екрану необхідно проводити не рідше одного разу на день.

Слайд 4

Вимоги охорони праці до робочого місця користувача ПК Робочі місця для працюючих з дисплеями необхідно розташовувати таким чином, щоб до поля зору працюючого не потрапляли вікна та освітлювальні прилади. Відео термінали повинні встановлюватися під кутом 90 - 105 градусів до вікон та на відстані, не меншій 2,5 - 3 м від стіни з вікнами. До поля зору працюючого з дисплеєм не повинні потрапляти поверхні, які мають властивість віддзеркалювання. Покриття столів повинне бути матовим з коефіцієнтом 0,25 - 0,4. Відстань між робочими місцями з ПК повинна бути не меншою 1,5 м у ряду та не меншою 1 м між рядами. ПК повинні розміщуватися не ближче 1 м від джерела тепла. Відстань від очей користувача до екрану повинна становити 500 - 700 мм, кут зору - 10 - 20 градусів, але не більше 40 градусів, кут між верхнім краєм відео терміналу та рівнем очей користувача повинен бути меншим 10 градусів. Найбільш вигідне є розташування екрану перпендикулярно до лінії зору користувача.

Слайд 5

Оптимальні умови мікроклімату Температура Зберігання Робота від-30° C до +70° C від0° C до + 50° C Вологість Зберігання Робота Макс.вологість92 % (36° C) Макс.вологість92 % (36° C)

Слайд 6

Вимоги охорони праці до режиму праці і відпочинку користувача ПК З метою уникнення перевантаження організму робочий день користувача ПК повинен проходити у раціональному режимі праці та відпочинку, який передбачає дотримання регламентованих перерв, їх активне проведення, систематичне проведення виробничої гімнастики, рівномірний розподіл завдань. Загальний час роботи з відео терміналом не повинен перевищувати 50% тривалості робочого дня. Якщо виконання роботи пов'язане тільки з використанням комп'ютера, то при неможливості зміни діяльності необхідно робити перерви та паузи.

Слайд 7

Вимоги охорони праці до режиму праці і відпочинку користувача ПК Для робіт, які виконуються з великим навантаженням, слід робити 10 - 15 хвилинну перерву через кожну годину, для мало інтенсивної роботи такі перерви слід робити через 2 години. Кількість мікро пауз (до 1 хвилини) слід визначати індивідуально. Форми та зміст перерв можуть бути різними: виконання альтернативних допоміжних робіт, які не вимагають великого напруження, приймання їжі та ін. На початку перерв виконується гімнастика для очей, під час однієї з перерв рекомендується проведення загальної гімнастики.

Слайд 8

Вимоги охорони праці до режиму праці і відпочинку користувача ПК Виконання фізичних вправ з нормативним навантаженням протягом робочого дня рекомендується індивідуально, залежно від відчуття втоми. Гімнастика повинна бути спрямована на корекцію вимушеної пози, покращення кровообігу, часткову компенсацію дефіциту рухливої активності.

Слайд 9

Вимоги техніки безпеки до користувачів ПК. Перед початком роботи Перед початком роботи на ПК користувач повинен: Пересвідчитися у цілості корпусів і блоків (обладнання) ПК. Перевірити наявність заземлення, справність і цілість кабелів живлення, місця їх підключення Забороняється вмикати ПК та починати роботу при виявлених несправностях.

Слайд 10

Вимоги техніки безпеки до користувачів ПК Під час роботи, пересвідчившись у справності обладнання, увімкнути електроживлення ПК, розпочати роботу, дотримуючись умов інструкції з її експлуатації.

Слайд 11

Вимоги техніки безпеки до користувачів ПК ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: замінювати і знімні елементи або вузли та проводити перемонтаж при ввімкненому ПК; з'єднувати і роз'єднувати вилки та розетки первинних мереж електроживлення, які знаходяться під напругою; знімати кришки, які закривають доступ до струмопровідних частин мережі первинного електроживлення; користуватися паяльником з незаземленим корпусом; замінювати запобіжники під напругою; залишати ПК у ввімкненому стані без нагляду.

Слайд 12

По закінченні робочого дня кнопкою "ВИМК" відключити електроживлення ПК згідно з інструкцією експлуатації, вийнявши вилку кабелю живлення з розетки; впорядкувати робоче місце користувача ПК, прибравши використане обладнання та матеріали у відведені місця; про виявлені недоліки у роботі ПК протягом робочого часу необхідно повідомити відповідним посадовим особам та спеціалістам.

Слайд 13

По закінченні робочого дня Залишаючи приміщення після закінчення робочого дня, дотримуючись встановленого режиму огляду приміщення, необхідно: зачинити вхідні двері приміщення на замок і ключ здати черговому охорони. зачинити вікна, кватирки; перевірити приміщення та переконатися у відсутності тліючих предметів; відключити від електромережі всі електроприлади, електрообладнання та вимкнути освітлення;

Слайд 14

Відповідальність Працівники, зайняті експлуатацією, технічним обслуговуванням, ремонтом ПК несуть відповідальність за порушення інструкції. Контроль за дотриманням вимог інструкції та відповідальність за факти порушень, невиконання користувачами ПК правил охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки покладається на керівників відділів, працівників з охорони праці та пожежної безпеки.

Слайд 15

Дії працівників у разі ураження електричним струмом при відсутності ознак життя до прибуття лікарів потерпілому необхідно робити штучне дихання. Терміново звільнити потерпілого від дії електричного струму (через відключення електроживлення в кімнаті, загального електроживлення на розподільному щиті або іншим способом); викликати швидку медичну допомогу (подзвонивши за міським телефоном 103); надати першу медичну допомогу потерпілому, враховуючи наступне: якщо потерпілий знепритомнів, але дихає, його необхідно рівно і зручно вкласти, розстебнути одяг, створити приплив свіжого повітря і забезпечити повний спокій;

Слайд 16

Дії працівників у разі виникнення пожежі

Слайд 17

Ось і все! Не лініться знайомитися з правилами техніки безпеки! Знаючи їх, Ви зможете врятувати життя людини!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)