X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Надзвичайні ситуації соціального характеру

Завантажити презентацію

Надзвичайні ситуації соціального характеру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Надзвичайні ситуації соціального характеру Підготувала: Фетіщева Поліна

Слайд 2

Надзвичайна ситуація соціального характеру - це обстановка на певній території, що склалася в результаті небезпечного соціального явища, яке призвело або може спричинити за собою людські жертви, шкоду здоров'ю людей або навколишньому природному середовищу, значні матеріальні збитки

Слайд 3

До надзвичайних ситуацій соціального характеру належать: Війни; Теракти; Зниження рівня життя; Голод; Великі страйки; Масові заворушення, погроми, підпали та ін  

Слайд 4

Голод Існують дві форми голоду - явна (абсолютний голод) і прихована (відносний голод: недоїдання, відсутність або нестача життєво необхідних компонентів в раціоні). В обох формах голод призводить до тяжких наслідків - підвищеної захворюваності інфекційними, психічними та іншими хворобами, обмеженого фізичному і розумовому розвитку, передчасної смерті. Причиною виникнення соціально - політичних НС може служити брак продовольства, іншими словами голод.

Слайд 5

Голод Природними умовами голоду є неврожаї і епідемії, політичними - війни, економічними - можуть бути помилкові проекти у різних сферах областях, і в сфері торговельної політики. Деякі постійні економічні умови - бідність населення і відсутність засобів сполучення – роблять господарський організм особливо сприйнятливим до настання голоду. Недоїдання є важливим чинником смерті майже 13 мільйонів дітей до п'яти років, які щорічно помирають від виліковних хвороб та інфекцій.

Слайд 6

Зниження рівня життя Ще одна причина НС розглянутого роду це зниження рівня життя населення з усіма витікаючими наслідками. Рівень життя - це забезпеченість населення необхідними для його нормальної життєдіяльності матеріальними та духовними благами, досягнутий рівень їх споживання і ступінь задоволення потреб людей у цих благах.

Слайд 7

Зниження рівня життя Проблема бідності існує в усіх країнах світу, і її рівень залежить від стадії розвитку суспільного виробництва, можливостей індивіда і умов життєдіяльності населення. Бідними є, головним чином, сім'ї, які мають багато дітей; безробітні; сім'ї, один з членів яких є інвалідом; особи похилого віку, залежні від єдиного джерела доходу. Найбільшою групою є сім'ї з дітьми, особливо сім'ї з самотнім батьком, і молоді сім'ї. Логічно припустити, що зниження рівня життя це погіршення показників наявного рівня. І як наслідок підвищення відсотка бідних.   Бідність - це соціально-економічне положення частини населення, що стоять на низькому рівні забезпечення грошовими, майновими та іншими ресурсами.

Слайд 8

  Також одним з найважливіших показників, що характеризують рівень життя населення, як і раніше залишається забезпеченість житлом. Зниження рівня життя Великий відсоток бідних у країні тягне за собою можливість виникнення НС з загрозою здоров'я і життя людей. Підвищення рівня життя населення є головною метою будь-якого прогресивного суспільства.

Слайд 9

Безробіття Безробіття - незайнятість економічно активного населення в господарській діяльності. Безробіття веде до істотного зниження рівня життя, збільшення психічних захворювань, смертності, зростання кількості самогубств і злочинності, погіршення стосунків у сім'ї і т. д Виділяють такі види безробіття: Безробіття вимушене і добровільне. Першаевиникає, коли працівник може і хоче працювати при даному рівні заробітної плати, але не може знайти роботу. Друге пов'язане з небажанням людей працювати, наприклад, в умовах зниження заробітної плати.

Слайд 10

Криміналізація суспільства Глобальна злочинність – ще одна гостра соціальна проблема сучасності. Кількість зареєстрованих у світі злочинів у середньому зростає на 5% щороку. Найнебезпечніші й поширені види злочинності це: вбивство бандитські напади, вимагання незаконне придбання, збут, виготовлення зброї і вибухових речовин і їх розкрадання. незаконний оборот наркотиків. хуліганство злодійство шахрайство хабарництво зловживання службовим становищем

Слайд 11

Війни Війна – крайня ступінь політичної боротьби, ворожих відносин між певними політичними силами. Найбільша кількість жертв через соціально-політичні причини є наслідком війни. Так, за час другої світової війни в СРСР загинуло близько 55 млн. осіб, було повністю знищено 1710 міст та 70 тисяч селищ. Окрім загибелі людей і великих руйнувань, військові дії завдають величезних збитків навколишньому середовищу.

Слайд 12

Тероризм Тероризм здійснюється окремими особами, групами, що виражають інтереси певних політичних рухів або представляють країну, де тероризм піднесений до рангу державної політики. Тероризм – антигуманний спосіб вирішення політичних проблем в умовах зіткнення інтересів різних політичних сил. Існує три основних види тероризму: політичний, релігійний та кримінальний.

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)