X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кераміка

Завантажити презентацію

Кераміка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Кера міка (від грец. – назва кварталу гончарів в Стародавніх Афінах) — вироби і матеріали, що одержуються спіканням глин й їхніх сумішей з мінеральними добавками, а також оксидів і їхніх сполук. Кераміка з'явилася в епоху неоліту. Виділяють наступні головні різновиди кераміки: теракота, майоліка, фаянс, порцеляна.

Слайд 3

Фарфор має щільний спеченого черепок білого кольору (іноді з блакитним відтінком) з низьким водопоглинанням (до 0,2%), при постукуванні видає високий мелодійний звук, у тонких шарах може просвічувати. Глазур не покриває край борту або підстава вироби з фарфору. Сировина для порцеляни - каолін, пісок, польовий шпат та інші добавки. Фаянс має білий пористий черепок з жовтуватим відтінком, пористість черепка 9 - 12%. Через високу пористості вироби з фаянсу повністю покриваються безбарвної глазур'ю невисокою термостійкості. Фаянс застосовується для виробництва столового посуду повсякденного використання. Сировина – глина з додаванням крейди і кварцового піску. Майоліка має пористий черепок, водопоглинання близько 15%, вироби мають гладку поверхню, блиск, малу товщину стінок, покриваються кольоровими глазур'ю і можуть мати декоративні рельєфні прикраси. Для виготовлення майоліки застосовується лиття. Сировина - крейда, кварцовий пісок, глина.

Слайд 4

Кераміка відома з глибокої старовини і є, можливо, першим створеним людиною матеріалом. Час появи кераміки відносять до епохи мезоліту та неоліту. Історично керамічні вироби були твердими, пористими і крихкими. Спочатку кераміка формували вручну. Винахід гончарного кола у третьому тисячолітті до нашої ери дозволило виготовляти посуд з більш тонкими стінками. До кінця XVI століття в Європі з'явилася майоліка (залежно про походження, також часто називається фаянсом). Декор писали на майоліці по сирій глазурі. У XVI столітті в Німеччині поширилося виробництво кам'яної керамічного посуду. У Голландії виробляли червону кам'яну кераміку за зразком Китайської кераміки, і ту ж особливість виявляє кераміка Беттгер. Кам'яна кераміка також виготовлялася Веджвудом в Англії. Тонкий фаянс як особливий сорт кераміки з білим пористим черепком, покритим білою ж глазур'ю, з'явилася в Англії у першій половині XVIII століття. У будівництві широко застосовується цемент - один з видів кераміки, сировиною для якого служать глина і вапняк, змішаний з водою.

Слайд 5

Історія розвитку фарфору в Китаї нараховує тисячоліття. Точна дата виникнення невідома. Деякі джерела відносять виникнення фарфору в Китаї до династіїХань (206-221гг. Н.е.), Добі Троєцарствія (220-280гг. Н.е.), періоду Шести династій (220-589гг. Н.е.) і династії Тан (618-906гг. н.е.)

Слайд 6