X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дослідження алкоголю

Завантажити презентацію

Дослідження алкоголю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкоголь – це добро чи зло? Дослідження провели учні 10 класу Смільченецького НВК

Слайд 2

З історії алкоголю В стародавній Індії алкогольні напої були складовою частиною релігійних церемоній. Найбільш поширеним було вино – дар богів. Покровителем вважався бог Діоніс. Першовідкривачі спирту в ХІ ст. лікар і монах-хімік настільки були вражені властивостями, що дали йому назву “алкоголь”, що в перекладі означає “ніжний”. Алхіміки назвали спирт “аква віва” – водою життя.

Слайд 3

“Вода життя” зіграла з людиною злий жарт. Уже в працях Гіппократа п'янство розцінювалося як добровільне божевілля. В Китаї в 2286 р. до н.е. було видано закон, який передбачав суворе покарання за надмірне споживання алкоголю. В єгиптян і римлян на банкетах на стіл ставили череп людини, аби нагадати про отруйність алкоголю; забороняли вживати спиртні напої в день весілля. Такі закони були і на Русі. До ХІХ ст. Петровська горілка мала лише 14 градусів.

Слайд 4

Що таке алкоголь? Алкоголь – це результат ферментації зернових культур або фруктів. Цей процес винайшли древні греки. Вино, яке вони виготовляли містило не більше 15% алкоголю. Цікаво, що античні греки та римляни розводили вино водою, бо п'яний вважався у них диким варваром. Більш високий процент алкоголю (45 – 50%) досягається за допомогою дистиляції після процесу ферментації. Його почали застосовувати у Х ст. араби, виготовляючи спирт для медичних цілей.

Слайд 5

Алкогольні напої можна розділити на три групи: Пиво (4 – 8% алкоголю) Вино (10 – 15% алкоголю) Міцні алкогольні напої (40% і більше)

Слайд 6

Реакція організму на алкоголь Реакція на алкоголь залежить від кількості випитого. Невелика доза має стимулюючий ефект, людина стає більш активною. Велика доза створює гальмуючий ефект, що постійно посилюється. Ефект від алкоголю залежить від ваги, статі, витривалості людини, її характеру та настрою. Алкоголь змінює свідомість людини, може стати причиною фізичної і психічної залежності.

Слайд 7

Вплив алкоголю на людський організм Печінка. Уражена печінка не встигає очищати організм від отрути та токсинів, що спричиняє до захворювань цукровим діабетом, гіпертонією, анемією, виразкою, туберкульозом, пневмонією, гепатитом та цирозом печінки. Серце. Алкоголь спричиняє серцебиття до 180 ударів за хвилину. Серце стає в'ялим, працює погано, з'являється, слабкість, головний біль, запаморочення. Збільшується звертання крові, може утворитися тромб. Кожен 10 інфаркт – наслідок вживання алкоголю. Головний мозок. Проникаючи до нервової системи, алкоголь гальмує проведення сигналів до мозку і від мозку, уповільнюючи швидкість реагування. Людина тупіє, починає забуватись, порушується координація рухів. Легені. Алкоголь уражає тканину легень, робить її вразливою до мікробів, спричиняє різні вірусні захворювання. Кров. Алкоголь токсично діє на червоні та білі кров'яні тільця, знижує їх можливості. Через недостатню кількість кисню порушується робота всього організму, гірше зупиняються кровотечі.

Слайд 8

Чи може алкоголь приносити користь? Алкоголь є невід'ємним у технології приготування кондитерських виробів. Без спирту неможливе приготування медичних препаратів. Червоне виноградне вино покращує обіг крові.

Слайд 9

Хибні твердження про “корисність” алкоголю Алкоголь знищує мікроби. Лічить застуду. Покращує апетит. Знімає втому. Підвищує настрій. Є джерелом цінних вітамінів та мінеральних речовин. Розширює та зміцнює судини. Допомагає лікувати анемію.

Слайд 10

Чому підлітки починають пити? Щоб бути подібними до старших. Щоб самоутвердитись. Щоб звільнитися від нудьги. Щоб не вирізнятись з-поміж інших членів групи. Дослідження показують: 32% алкоголіків звикли до алкоголю у віці до 10 років, 64% - 11 – 15 років, тобто 96% - в дитячому та юнацькому віці.

Слайд 11

Алкоголь і суспільство Алкоголь в нашому суспільстві спричиняє значно більше шкоди, ніж решта наркотиків разом узятих. Але ставлення до алкоголю різко відрізняється від ставлення до вживання інших наркотиків. Чому? Бо вживання алкоголю легалізоване. Намагання деяких країнах ввести “сухий закон” не дали бажаного результату. В країнах Африки алкоголь використовувався в якості плати за золото та діаманти туземцям. В Америці алкоголь став зброєю проти індіанців. Культура пиття в різних країнах різна. Суспільство не достатньо контролює це питання.

Слайд 12

“Мудрі” про алкоголь “Пияцтво – це не що інше, як добровільне божевілля” (Сенека). “П'ють і їдять всі люди, пиячать і об'їдаються тільки дикуни” (В.Бєлінський). “Вживання спиртних напоїв скотинить і звірить людину” (Ф.Достоєвський). “Горілка біла, але робить червоним ніс і чорною репутацію людини” (А.Чехов). “П'янство не сумісне з обдаруванням” (Ф.Вольтер). “Причина багатьох проблем лежить на дні винного стакана” (І.Вазов). “П'яниці народжуються від п'яниць” (Плутарх). “Алкоголізм мертвою хваткою тримає людство з часу сивої давнини і збирає дань, пожираючи молодість, відбираючи силу, позбавляючи енергії, губить кращий цвіт роду людського” (Д.Лондон).

Слайд 13

Висновок: Однозначно, алкоголь – це зло. Результати анкетування, проведеного серед учнів 9 – 11 класів НВК: вже вживали спиртні напої – 87% алкоголь не приніс задоволення – 90% батьки не схвалюють вживання алкоголю – 100% вживають алкоголь друзі опитаних – 37% не збираються зловживати алкоголем в майбутньому – 100%

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)