X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток образотворчого мистецтва ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Розвиток образотворчого мистецтва ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток образотворчого мистецтва ХІХ ст.

Слайд 2

В ХІХ ст. на східно-українських землях спостерігалася певна українсько-російська єдність в образотворчому мистецтві. Головним центром освіти в Російській імперії залишається Академія мистецтв у Петербурзі . Але багатьох художників приваблює Україна – «нова Італія», як її тоді називали.

Слайд 3

Академія мистецтв у ПетербурзіАкадемія мистецтв у Петербурзі

Слайд 4

Відомий російський художник В.Тропінін писав, що Україна замінила йому Академію. Він багато років жив і працював на Поділлі: Відомий російський художник В.Тропінін писав, що Україна замінила йому Академію. Він багато років жив і працював на Поділлі: «Хлопчик з сокирою», «Весілля в селі Кукавці».

Слайд 5

«Дівчина з Поділля»«Дівчина з Поділля»

Слайд 6

У Петербурзькій Академії мистецтв навчався український поет і художник Т.Шевченко. У Петербурзькій Академії мистецтв навчався український поет і художник Т.Шевченко. 1860 року Т.Шевченкові було присвоєно звання академіка гравюри Петербурзької академії мистецтв.

Слайд 7

«Селянська родина»«Селянська родина»

Слайд 8

«Циганка –«Циганка – ворожка»

Слайд 9

Серія «Живописна Україна»Серія «Живописна Україна»

Слайд 10

Тісно пов’язана з Україною доля великого художника-мариніста І.Айвазовського, який частину життя провів у Феодосії, заповів місту свою картинну галерею. Українська тема звучить у його роботах: «Очерети на Дніпрі поблизу містечка Алешки», «Весілля на Україні». Тісно пов’язана з Україною доля великого художника-мариніста І.Айвазовського, який частину життя провів у Феодосії, заповів місту свою картинну галерею. Українська тема звучить у його роботах: «Очерети на Дніпрі поблизу містечка Алешки», «Весілля на Україні».

Слайд 11

«Ніч у Криму»

Слайд 12

Новаторською для пейзажу стала творчість А.Куїнджі, який народився поблизу Маріуполя. Перша ж виставлена ним картина – «Ніч на Дніпрі» - викликала в Петербурзі сенсацію. Художник володів тонким мистецтвом передавати на полотні світло, повітря. Новаторською для пейзажу стала творчість А.Куїнджі, який народився поблизу Маріуполя. Перша ж виставлена ним картина – «Ніч на Дніпрі» - викликала в Петербурзі сенсацію. Художник володів тонким мистецтвом передавати на полотні світло, повітря.

Слайд 13

«Ніч на Дніпрі»«Ніч на Дніпрі»

Слайд 14

Родом з Чугуєва був великий російський художник-реаліст І.Рєпін. Він часто гостював у маєтку Качанівка українських меценатів Тарновських. У Качанівці Рєпін створив перші етюди до знаменитої картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Родом з Чугуєва був великий російський художник-реаліст І.Рєпін. Він часто гостював у маєтку Качанівка українських меценатів Тарновських. У Качанівці Рєпін створив перші етюди до знаменитої картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Слайд 15

«Запорожці пишуть листа турецькому султану»«Запорожці пишуть листа турецькому султану»

Слайд 16

Видатним майстром побутового жанру був М.Пимоненко: «Ярмарок», «Святочні ворожіння», «Жнива», «Весілля в Київській губернії», «Проводи рекрутів», «Свати», «По воду».Видатним майстром побутового жанру був М.Пимоненко: «Ярмарок», «Святочні ворожіння», «Жнива», «Весілля в Київській губернії», «Проводи рекрутів», «Свати», «По воду».Пимоненко – автор близько 715 картин і малюнків. Він один з перших у вітчизняному малярстві поєднав побутовий жанр і поетичний український пейзаж.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

С.І.Васильківський - випускник Петербурзької Академії. Свою майстерність він віддає Україні: «Козаки в степу», «Козача левада», портрет Т.Шевченка. У 1900 р. Васильківський спільно з художником М.Самокишем створює альбом «З української старовини». Свою історичну колекцію та картини С.Васильківський залишив рідному Харкову.С.І.Васильківський - випускник Петербурзької Академії. Свою майстерність він віддає Україні: «Козаки в степу», «Козача левада», портрет Т.Шевченка. У 1900 р. Васильківський спільно з художником М.Самокишем створює альбом «З української старовини». Свою історичну колекцію та картини С.Васильківський залишив рідному Харкову.

Слайд 20

«Козаки в степу»«Козаки в степу»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство