X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож до автопортретної галереї Т.Г. Шевченка

Завантажити презентацію

Подорож до автопортретної галереї Т.Г. Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Він був борцем Борцем живе між нами І вічно житиме, крокуючи піснями Через кордони і крізь даль віків.   Датський критик Георг Брандес говорив, що «треба володіти мужністю, щоб мати талант». Своє життя Шевченко віддав сміливій борьбі проти існуючого безправного кріпацького життя своїх земляків, проти несправедливої долі України, яку бажав бачити вільною, квітучою.  

Слайд 3

Творчість великих художників, а до таких і належить Шевченко, - це завжди прекрасний сад з квітами й реп`яхами. Важко сходив Тарас до вершин малювання. На сьогодні налічується 835 творів Шевченка-художника: живописця, рисувальника, гравера. В образотворчій спадщині Шевченка велике місце посідає портрет, яких за своє недовге життя встиг створити чимало. Більше 30 були автопортретами, які Тарас виконав у переломні моменти життя. Нерідко гроші за портрети були чи не єдиним заробітком митця. Він твердо засвоїв настанови К.Брюллова щодо уміння малювати: олівець завжди повинен йти за думкою художника.  

Слайд 4

Ось перший автопортрет Тараса Шевченка 1840р. Він тільки-но одужав після страшного тифу. І все ж, незважаючи на фізичну слабкість, молодого художника переповнює почуття довгожданої волі, яку Тарас нарешті одержав. Овал Упевнено прокреслив на мольберті. Овал, але перейдено межу. Із небуття – у новоріччя волі! Вчорашній раб на полотно нужденне Обрушується. Молодості шквал. «Кріпацтво, смерть - це все таке буденне; писатиму я свято - свято в мене...» А свято не вміщається в овал!  

Слайд 5

Найбільш продуктивним у творчості художника був період 1843 – 1847 років. Саме тоді він найбільше писав портрети й автопортрети. Автопортрет 1843 р. , виконаний олівцем, не позбавлений романтизації, яка, на жаль, не здобуває розвитку в наступних роботах. Т.Г. Шевченко подарував автопортрет 1843