X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Художники шістдесятники"

Завантажити презентацію

"Художники шістдесятники"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Художники шістдесятники

Слайд 2

Після смерті Сталіна настає період так званої політичної відлиги (1956-1959), який був використаний на Україні для висунення національно-культурних вимог.

Слайд 3

Атмосфера 50-х років сприяла формуванню молодої генерації, так званих «шістдесятників», які у змінених обставинах і новими методами продовжили працю на культурному і національному полі. Ця генерація українських інтелектуалів, насамперед письменників, своєю творчістю протестувала проти пануючої задушливої атмосфери, боролася за справжні українські культурні цінності, національну свободу і людську гідність.

Слайд 4

З середини 80-х років починають заповнюватися «білі плями» в царині українського мистецтва, повертаються імена і твори митців, несправедливо репресованих, забутих.

Слайд 5

більше півтора десятка років замовчувалась творчість талановитого живописця І. Кулика, лише в 1990 р. він дістав змогу організувати в Черкасах ретроспективну виставку представивши на ній широкі полотна й етюди, пейзажі, жанрові картини, портретний живопис, натюрморти, серед них «Лісоруби», «Святковий день у селі Космачі», «Т. Г. Шевченко в Корсуні», портрети К. Стеценка, І. Нечуя-Левицького, В. Стуса.

Слайд 6

А лла Олекса ндрівна Го рська  — українська художниця-шістдесятниця і відомий діяч правозахисного руху 60-х років в Україні.

Слайд 7

Роботи Алли горської Пісня про Донбас

Слайд 8

Портрет В.Симоненка

Слайд 9

«Дума» (Т.Шевченко), 1963

Слайд 10

Портрет А.Довженко