X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Галерея мистецьких творів Шевченка

Завантажити презентацію

Галерея мистецьких творів Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготували: бібліотекар Липська О., вчитель української мови та літератури Ростович Л.

Слайд 2

Ознайомити учнів з мистецькою спадщиною Т.Г.Шевченка, її цінністю для наступних поколінь. Тип уроку: урок-дослідження

Слайд 3

Історія мистецького життя генія. Графіка Тараса Шевченка. Автопортрети та портретне мистецтво. Олійний живопис.

Слайд 4

Живописна спадщина Шевченка налічує близько 1200 робіт (олійних, акварельних, сепій, офортів, малюнків). За півроку до смерті, 2 вересня 1860р., Рада Академії художеств присвоїла Шевченкові звання академіка гравюри. Тарас Шевченко… Кріпацький син, поетичний геній, наділений талантом художника і мужністю борця.

Слайд 5

Прийшли вісті недобрії : В поход затрубили. Пішов москаль в Туреччину; Катрусю накрили. Кохайтеся,чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине… (поема “Катерина”) “Катерина”. 1842р.

Слайд 6

Уже після першого року навчання в Академії – у травні 1839р. – Шевченко здобув срібну медаль ІІ ступеня за екзаменаційну роботу - малюнок з натури. Наступного року – знову срібна медаль за складну композицію побутового характеру “Хлопчик - жебрак, що дає хліб собаці”(робота не збереглась). 1841 року рада Академії присуджує 27-річному Шевченкові третю срібну медаль за акварель “Циганка - ворожка”. М. Лева

Слайд 7

“Циганка-ворожка”. 1841р. Коло осіннього Миколи, Обідрані, трохи не голі, Вендерським шляхом уночі Ішли цигане. А йдучи – Звичайне, вольниє – співали. Ішли, ішли, а потім стали, Шатро край шляху розп’яли, Огонь чималий розвели І кругом посідали…

Слайд 8

Сепія – малюнок, виконаний фарбою сіро-коричневого кольору (виготовляється з т. з. чорнильної залози морських каракатиць). Гравюра – малюнок, нанесений на поверхню твердих металів за допомогою спеціальних інструментів або хімічних речовин. Офорт – гравюра (малюнок) на міді або цинку, протравлений кислотами. Графіка – вид образотворчого мистецтва, основним зображальним засобом якого є однотонний малюнок, виконаний на папері олівцем, пером, пензлем.

Слайд 9

У неділю, у святу У досвітнюю годину У славному-преславному Місті в Чигирині Задзвонили у всі дзвони, З гармати стріляли, Превелебную громаду Докупи скликали. Під час подорожі Україною Шевченко задумав серію “Мальовнича Україна” – альбом офортів, до якого робив етюди з натури та ескізи. Для цього він звертається не до живопису, а до графіки, гравюри, якій найменше приділяли уваги в Академії мистецтв. Поява цього альбому знаменувала становлення в українському образотворчому мистецтві нового напряму – реалізму. Офорт “Дари в Чигирині”

Слайд 10

Живопис “Селянська родина” 1843 р. Шевченко добре знав народний побут, звичаї, обряди. Як творча особистість, він мав дар підносити ті чи інші сторони українського побуту до вершин поетичного осмислення. До олійного живопису побутового жанру належать картини: “Катерина”, Селянська родина”, “На пасіці”.

Слайд 11

Офорт “Старости” сепія

Слайд 12

Офорт “Смерть Богдана Хмельницького” (1836-1837) Акварельний малюнок “Марія”(1840) за поемою О.Пушкіна “Полтава”

Слайд 13

«Костел в Киеве» «Почаевская лавра с запада» С е п і ї :

Слайд 14

“Укрепление Раим” По-новому розкривається талант Шевченка-пейзажиста в малюнках, виконаних ним у засланні, Тарас Шевченко малював пейзажі, передаючи на них неозору широчінь Казахстану, своє враження від цього краю. У 1850-х рр. він створив низку прекрасних акварелей, на яких зобразив стихію казахського неба, його колір в різні пори року. Шевченко майстерно відтворював на картинах суху безвітряну спеку чи холодну ніч, чисте, прозоре, вологе або запилене повітря.

Слайд 15

«Форт Кара-Бутак» «Гористый берег о-ва Николая» «Шхуны около форта Кос-Арал»

Слайд 16

Вісім своїх картин, написаних на засланні, Т.Шевченко об'єднав однією серією – “Притча про блудного сина”. Замисел створити картини з'явився у художника одночасно з написанням повісті “Художник”. В засланні художник створив понад 400 акварелей, олівцевих малюнків, сепій. Сепії: “Шевченко серед товаришів”, “Байгуші”, ”Казашка Катя”, “Притча про блудного сина”, “У хліві”, “У шинку”, “Програвся в карти”, ”Серед розбійників”, “Кара шпіцрутенами”, “На кладовищі”, “У в'язниці”, “Кара колодкою”.

Слайд 17

Слайд 18

«Благословіння дітей» Сепія.1856 Малюнок Т. Шевченка на євангельський сюжет, виконаний влітку 1856 року в Новопетровському укріпленні.

Слайд 19

Протягом свого короткого життя Шевченко створив близько 60 автопортретів. Більшість робіт він виконав у переломні моменти свого життя.

Слайд 20

Ось олійний портрет Тараса Шевченка 1840-1841 рр., зроблений у брюлловській майстерні. Темне вбрання контрастує з інтелектуальною блідістю юнака. Високе чоло, проникливий погляд глибоких очей спрямований на глядача і водночас заглиблений у себе.

Слайд 21

1860 рік. Передостанній рік життя. Шевченко займається гравюрою, яку вважав найкращим засобом розповсюдження творів мистецтва серед народу. У вересні 1860р. Петербурзька Академія мистецтв надала йому звання академіка-гравера. Поетична спадщина Кобзаря налічує 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків).

Слайд 22

- На вашу думку, Тарас Шевченко – справді визначний художник чи увага до його робіт пояснюється поетичним талантом Кобзаря?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство