X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Засоби зв’язку

Завантажити презентацію

Засоби зв’язку

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Засоби зв’язку

Слайд 2

Протягом тисячоліть існувала потреба в засобах дальнього зв’язку. Спочатку найшвидшими переносниками повідомлень були скороходи, потім для зв’язку почали використовувати коней і судна. Пізніше повідомлення почали передавати застосовуючи вогнища, сонячних зайчиків і прапори. Передавати можна було лише найпростіші повідомлення, проте вони доходили швидше будь-яких гінців.

Слайд 3

Електрозв’язок Спеціальні прилади перетворюють звуки і зображення на електричні сигнали і пересилають їх на будь-які відстані, де за допомогою інших пристроїв їх знову перетворюють на звуки та зображення. Електрозв’язок допомагає пересилати інформацію у вигляді електричних сигналів з одного місця на інше. Це може бути телевізійне зображення, голос диктора або дані комп’ютера. У будь-якому випадку інформація закодована в електричному сигналі.

Слайд 4

Першим електричним засобом зв’язку став телеграф. У 1837 р. англійські винахідники Уїльям Кук і Чарльз Уїтстон придумали пристрій телеграфу з 5 провідними лініями і 5 рухомими голками, за допомогою якого можна було передавати букви і цифри.

Слайд 5

У тому самому 1837 р. Семюель Морзе запатентував просту систему телеграфу з використанням лише однієї провідної лінії і ключа, натискаючи на який, можна було посилати по провіднику струм. Букви і цифри являли собою набори коротких і довгих ударів по ключу. На другому кінці лінії стояв апарат, у якому під час імпульсів струму на рухому паперову стрічку опускалося перо самопису. Під час короткого натискання на ключ на стрічці з’являлась крапка,а під час довгого – тире.

Слайд 6

У середині ХІХ ст. апарат Морзе і його абетку з точок і тире використовували у всьому світі. Вона використовувалася для міжнародного зв’язку, доки в 1950-х рр. на зміну телеграфу прийшов телефон.

Слайд 7

У 1876 р. Александер Грейам Белл, намагаючись удосконалити телеграфний зв’язок, винайшов телефон. Він виявив спосіб передавати і приймати по проводах частоти людського голосу. Белл не зміг оцінити перспективу свого винаходу – він вважав,