X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розвиток науки i технiки у ХХ столiттi"

Завантажити презентацію

"Розвиток науки i технiки у ХХ столiттi"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток науки i технiки у ХХ столiттi

Слайд 2

XX століття - це епоха науково-технічної революції: відкриття ядра атома, політ у відкритий космос, синтез органічних речовин, проникнення в геном, пізнання механізмів поводження живих систем, століття інтеграції знань і комплексного вирішення науково-практичних завдань.

Слайд 3

За минуле сторіччя відбувся неймовірний підйом наукової думки людства, яка набула зовсім новий напрямок розвитку. Але зворотним боком видатних відкриттів стали руйнування, наприклад, від ядерних вибухів. Наука породила цілий вузол протиріч.

Слайд 4

Іншою віхою на шляху технічних нововведень, коли наукові ідеї одержали практичне втілення, став винахід братів Уїлбура та Олівера Райт. Брати Райт побудували кілька літальних апаратів. Потім 17 грудня в 1903 р. вони здійснили успішний запуск літального апарату більш важке повітря, який приводиться в рух механічним гвинтом.

Слайд 5

Технічний переворот в був використаний для посилення військової потужності. У першій половині XX ст. у військовій техніці у зв'язку із загальним розвитком машинного виробництва з'являється цілий ряд технічних удосконалень, головним чином тих, що змінили бойове оснащення, як армії, так і флоту найголовніших держав.

Слайд 6

Під час війни був застосований абсолютно новий вигляд морської зброї - підводні човни. Підводні човни були одним з найголовніших досягнень військово-морської техніки почала XX ст. Підводний човен - бойовий військовий корабель, призначений для завдання прихованих торпедних ударів по кораблях і транспорті супротивника, а також для ведення розвідки і розстановки мін.

Слайд 7

Човни, що застосовувалися під час першої світової війни, були ще вельми недосконалі. Одним з найголовніших їх недоліків була незначна швидкість у зануреному стані. Наздогнати швидкохідний корабель човен не мав можливості. У Німеччині, і Італії і Японії підводні експериментальні човни почали будувати в 90-х роках ХТХ ст. На початок XX л. всі найголовніші країни мали на озброєнні підводні човни. Особливо інтенсивне кількісне і якісне вдосконалення артилерії йшло під час першої світової війни 1914-1918гг. По час війни почалося масове виробництво знарядь найрізноманітніших систем, боєприпасів, приладів управління вогнем. На початку війни почали широко застосовуватися абсолютно нові типи зброї.

Слайд 8

У війні 1914-1918 рр. було випробувано ще одне хімічне нововведення - бойові отруйливі речовини. Газова боротьба - один з нового вигляду війни, породженого XX століттям. Цю зброю першими застосували німці в 1915 р. До кінця війни в Германії близько 1/4 всіх бойових запасів для артилерії складали хімічні снаряди. Першими отруйливими речовинами були хлор, хлорпікрин, фосген, іприт і деякі інші.

Слайд 9

Напередодні воїни 1914 р., а також під час військових дій з'явились принципово нові бойові машини, зобов'язані своїм походженням двигуну внутрішнього згорання. На початок війни 1914 р. авіація грала роль допоміжного розвідувального засобу, головним чином засоби глибокої розвідки. Бсе воюючі країни, разом узяті, мали напередодні війни близько 600 літаків до ладу і приблизно 1 тис. літаків в запасі. Під час війни з'явилися і абсолютно нові бойові машини - танки. Ідея створення "сухопутного крейсера" висувалася ще в середині XIX ст. інженери і техніки багатьох країн. Проте довгий час вона вважалася за утопічну. Створення танка стало можливим лише тоді, коли накопичений достатній досвід застосування двигунів внутрішнього згорання і гусеничного ходу.

Слайд 10

Ще один американський винахід, ледь помічене в момент своєї появи в 1947 р., відкрило нову еру в розподілі інформації. У той рік Джон Бардін, Вільям Б. Шоклі і Уолтер Бреттейн, винайшли транзистор - невеликий пристрій, здатне замінити масивні радіолампи. Транзистор і винайдені через десять років інтегральні мікросхеми дозволили створити перші персональні комп’ютери.

Слайд 11

Одне із найбільш вражаючих і суперечливих досягнень американської технології - підпорядкування людині ядерної енергії. Концепції, які дозволили розщепити атом, розроблялися вченими багатьох країн, але перехід від ідей до практичного здійснення ядерної реакції був досягнутий американськими вченими на початку 40-х рр..

Слайд 12

Після того як німецьким фізикам у 1938 р. вдалося розщепити ядро урану, Альберт Ейнштейн, Енріко Ферми і Лео Сцілард прийшли до висновку, що ланцюгова ядерна реакція в принципі здійсненна. У листі до Президента Рузвельту Ейнштейн виражав стурбованість тим, що цей науковий прорив дозволяє створити "надзвичайно могутню бомбу". Його заклопотаність викликала до життя Манхеттенський проект. Завдяки проекту була створена перша атомна бомба. Створення бомби і її скидання на Японію в серпні 1945 р. поклали початок Атомної ері, часу страху перед зброєю масового знищення, що існували протягом усього періоду холодної війни і пішов на спад лише сьогодні, коли починаються спроби покласти кінець розростання арсеналів зброї.

Слайд 13

Космічна ера почалася майже одночасно з Атомної ерою. Американець Роберт Г. Годдард був одним з перших учених, що експериментували із системами ракетної тяги, він працював з рідким киснем і гасом, використовуваними як паливо при запуску ракети в атмосферу. У 1926 р. він успішно запустив першу у світі ракету на рідкому паливі, яка піднялась на висоту 12,5 м. У 1957 р. Радянський Союз запустив перший супутник, в 1958 р. за ним пішли США, які відправили в космос "Експлорер-I". Політ людини в космос відбувся навесні в 1961 р

Слайд 14

Завдяки дослідження генома людини зробили революційний переворот у біомедицині. У 80-х і 90-х рр.. учені почали перші спроби корекції генетичних порушень у людському організмі. В даний час можливо локалізувати, Ідентифікувати й описати функцію багатьох генів у геномі людини.

Слайд 15

Відкриття та наукові концепції (теорії), найбільшою мірою, що вплинули на розвиток цивілізації у ХХ столітті: Спеціальна теорія відносності; 2. Загальна теорія відносності; 3. Квантова механіка; 4. Транзисторний ефект; 5. Теорія електрослабкої взаємодії; 6. Ноосферна концепція; 7. Теорія дисипативних систем; 8. Розгалужені ланцюгові реакції; 9. Лазерний ефект; 10. Подвійна спіраль ДНК; 11. Ядерний магнітний резонанс; 12. Теорія імунітету; 13. Відкриття функції хромосом як носіїв спадковості; 14. Експериментальне підтвердження явища квантової телепортації; 15. Співвідношення невизначеності; 16. Антропний принцип; 17. Концепція "Великого Вибуху"; 18. Кваркова теорія будівлі речовини; 19. Високотемпературна надпровідність; 20. Концепція сталого розвитку; 21. Концепція "ядерної зими"; 22. Відкриття ембріональних стовбурних клітин; 23. Концепція дрейфу материків; 24. Синтез трансуранових елементів; 25. Виділення ферменту теламеразі, що зупиняє процес старіння клітин; 26. Закон гомологічних рядів Вавилова; 27. Відкриття реліктового озера Схід під трикілометровим панциром льоду в центральній частині Антарктиди; 28. Відкриття груп крові; 29. Планетарна модель атома; 30. Ефект Вавілова-Черенкова (випромінювання світла електроном, який рухається у воді); 31. Дифракція рентгенівських променів у кристалах; 32. Космологічна теорія струн.

Слайд 16

Найбільш значимі технології та винаходи: Генна інженерія; 2. Інтернет; 3. Клонування ссавців; 4. Атомна енергетика; 5. Лазери; 6. Комп'ютерна віртуальна реальность; 7. Кремнієві мікрочіпи; 8. Волоконно-оптичний зв'язок; 9. Факс; 10. Мобільний телефонний зв'язок; 11. Нанотехнології; 12. Томографія; 13. Синтез фулеренів; 14. Телебачення; 15. Запис інформації на CD і DVD-дисках; 16. Радіолокація; 17. Термоядерний синтез; 18. Молекулярні мікрочіпи для розшифровки геномів; 19. Реактивная авіація; 20. Синтез пластмаси; 21. Кулькова авторучка; 22. Застібка "блискавка"; 23. Ксерокс; 24. Акваланг; 25. Перфторан (блакитна кров) - кровозамінник на основі перфторвуглеродніх емульсій; 26. Технологія "чистих кімнат"; 27. Прискорювачі елементарних частинок. 28. Роторні автоматизовані лінії.

Слайд 17

Отже, за ХХ століття було зроблено безліч відкриттів та винаходів, цей період увійшов в історію як початок науково-технічної революції.

Слайд 18

Презентацію підготувала Учениця 10 А класу Фурман Ольга

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука