X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про довідкову літературу

Завантажити презентацію

Поняття про довідкову літературу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

довідкова література

Слайд 2

Розказати про довідкову літературу та її значення в житті людини. Навчитися користуватися довідковою літературою. Допомогти проникнути у світ нового, цікавого. Виховувати бажання постійно поповнювати словниковий запас. Завжди бути ерудованим.

Слайд 3

Твори друку, що містять короткі відомості наукового, науково-популярного або прикладного характеру, викладені, оформлені та розміщені так, щоб їх можна було швидко знайти.

Слайд 4

Слайд 5

Наукове або науково-популярне довідкове видання, яке містить найістотнішу інформацію з усіх або окремих галузей знань та практичної діяльності.

Слайд 6

Праці енциклопедичного характеру були відомі ще до н.е. у стародавніх державах – Шумері, Китаї, Єгипті, Греції, Римі, а потім у країнах арабської писемності. За редакцією Д. Дідро й Ж.-Л. Д’А ламбера в 1751-1780 рр. видано 35-томну “Енциклопедію, або Тлумачний словник наук, мистецтв і ремесел”, що поклала початок ширшому розвиткові енциклопедичних видань. Перші праці енциклопедичного характеру на території нашої країни з’явилися ще в Київській Русі як збірники законів-правил. З ХІІІ ст. на Русі почали укладати словники незрозумілих слів (азбуковники). У 1627 р. в Києві письменник і друкар П. Беринда випустив перший друкований азбуківник “Лексікон славеноросскій й имен толкованіє”. Однією з перших у Росії енциклопедією універсального типу був “Энциклопедический словарь» С. Селівановського, який почав виходити у 1823р. На Україні в 1959-1965 рр. вийшла універсальна Українська Радянська Енциклопедія (УРЕ) в 17 томах.

Слайд 7

Довідкові видання, що містять впорядкований перелік мовних одиниць (слів, словосполучень) з короткими їх характеристиками, або характеристиками позначених ними понять, або з перекладом іншою мовою.