X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наука і влада. Проблеми державного реглювання науки

Завантажити презентацію

Наука і влада. Проблеми державного реглювання науки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наука і влада. Проблеми державного реглювання науки Підготувла: Студентка групи МБС-112 Строгалова Анна

Слайд 2

Нормативно-правова база державного управління у сфері науки визначає «правила гри» стосовно впливу держави на наукову галузь. Керуючись ними, суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері науки здійснюють функції щодо державного регулювання зазначеної сфери. Водночас, важливо орієнтуватись у тих напрямах, які для держави є основними, пріоритетними, на реалізацію яких звертається основна увага та зосереджуються основні зусилля.

Слайд 3

Держава не в змозі підтримувати всі наукові дослідження у пов ному обсязі. Йдеться як про значні матеріальні витрати, так і про ефективність розподілу бюджетних коштів. 3 метою оптимізації підтримки вітчизняної науки доцільно визначатися з пріоритетами, себто з тими науковими напрямами (колективами), які здатні забезпечити суттєві позитивні наукові результати чи значну користь практиці. Це завдання вирішується за допомоги експертної діяльності.

Слайд 4

Наукова і науково-технічна експертиза - діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінювання науково-технічною рівня об'єктів експертизи і підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо таких об'єктів. Обов'язковій науковій і науково-технічній експертизі підлягають: державні цільові наукові та науково-технічні програми, міждержавні наукові і науково-технічні програми, що реалізуються на підставі міжнародних договорів України в межах її території, галузеві та міжгалузеві програми у сфері наукової та науково-технічної діяльності, інноваційні програми та проекти державного значення (Закон України від 10 чютого 1995 р N° 51/95-ВР «Про наукову і науково-технічну експертизу»).

Слайд 5

Загалом метою визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень є концентрація ресурсів держави на провідних напрямах науково-технологічного розвитку, забезпечення внутрішнього ринку конкурентною наукоємною продукцією та виходу з нею на світовий ринок. Визначені пріоритетні напрями наукових досліджень зобов'язують органи виконавчої влади України всіх рівнів створювати режим найбільшого сприяння виконанню робіт, спрямованих на реалізацію відповідних пріоритетних напрямів, і концентрації на них фінансово-економічних та інтелектуальних ресурсів.