X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біологічно активні речовини і допоміжні речовини, які використовуються в виробництві сучасних парфумерно-косметичних засобів.

Завантажити презентацію

Біологічно активні речовини і допоміжні речовини, які використовуються в виробництві сучасних парфумерно-косметичних засобів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біологічно активні речовини і допоміжні речовини, які використовуються в виробництві парфумерно-косметичних засобів.

Слайд 2

Всі допоміжні речовини, які використовуються в парфумерно-косметичній промисловості можна поділити на наступні групи: жири і жироподібні речовини; поверхнево-активні речовини; розчинники; високомолекулярні сполуки; барвники, пігменти; консерванти; наповнювачі; біологічно-активні речовини; запашники; речовини спеціального косметичного призначення ( УФ фільтри, відбілюючи засоби, абразиви тощо).

Слайд 3

ЖИРИ І ЖИРОПОДІБНІ РЕЧОВИНИ Жири тваринного походження; Жири рослинного походження; Воски; Вищі карбонові кислоти; Вуглеводневі сполуки

Слайд 4

Жири тваринного походження Норковий жир; Норкова олія; Куряче масло; Яєчне масло; Яловичий жир; Свинячий жир; Черепахова олія; Жир ему.

Слайд 5

Жири рослинного походження Оливкова олія; Соняшникова олія; Кукурудзяна олія; Мигдалева олія; Персикова олія; Соєва олія; Пальмова олія; Рицинова олія; Олія зародків пшениці; Кокосова олія; Олія із кісточок абрикосу; Олія із кісточок винограду; Олія жожоба; Олія авокадо; Олія какао; Олія ши (каріте); Лляна олія; Бавовняна олія.

Слайд 6

Воски: Ланолін; Спермацет; Бджолиний віск; Карнаубський віск; Канделільський віск; Штучні воски (емульгатори)

Слайд 7

Вуглеводневі сполуки: Парафін; Вазелін; Церезин; Парфумерна олія; Петролатум

Слайд 8

Вищі карбонові кислоти Каприлова; ά-ліпоєва кислота; Капринова кислота; Лауринова кислота; Пальмітинова кислота; Міристинова кислота; Стеаринова кислота; Олеїнова кислота

Слайд 9

Поверхнево-активні речовини: Детергенти; Емульгатори; Солюбілізатори

Слайд 10

Емульгатори: Пентол Сорбітанолеат Стеарати Олеати Фосфат стеарата Фосфат олеата Моностеарат гліцерину

Слайд 11

Розчинники: Вода Низькомолеку-лярні спирти Багатоатомні спирти

Слайд 12

Високомолекулярні сполуки: Природні полімери (желатин, гідролізати колагену, еластину, молока імолочної сироватки, планктона, глютену); Полісахариди (амілоза, гіалуронова кислота, декстрини, пектини, хітозан); Природні смоли (карагенан, гуарова смола, ксантанова смола); Похідні целюлози (Na-КМЦ, МЦ, мікрокристалічна целюлоза); Синтетичні полімери (гліколі, ПВП, ПВС, карбопол, поліквотерніуми, силікони)

Слайд 13

Пігменти Білі (оксиди Ti, Zn; стеарати Mg,Al; ліпотон) Жовті (жовтий залізоокисний, охра) Червоні (оксид Fe, залізний сурик, мумійо) Коричневі (сієна, умбра, марганцева коричнева, кассельська коричнева, марс) Зелені (смарагдова зелена, фосфат, силікат і оксид Cr, зелений Со) Сині і фіолетові (синій Со, темно-фіолетовий Со, світло-фіолетовий Со, ультрамарин) Перламутрові (титанова слюда, оксихлорид Ві)

Слайд 14

Консерванти Спирти (бронопол, феноксиетанол) Кислоти (сорбінова, бензойна, парабени) Білки (лізоцим, алан- тоїн, пох. сечовини, DMDM-гідантоїн) Інші (триклозан, формальдегід, катон)

Слайд 15

Наповнювачі Глина Каолін Слюда Тальк Крейда Аеросил Крохмаль

Слайд 16

Запашники Ефірні олії Смоли Бальзами Синтетичні речовини

Слайд 17

УФ фільтри Хімічні фільтри Aminobenzoic acid and derivatives (PABA, Lisadimate (Glyceryl PABA) Padimate, Roxadimate) Anthranilates (Menthyl anthranilate) Benzophenones (Dioxybenzone (benzophenone-8), Oxybenzone (benzophenone-3), Sulisobenzone (Eusolex 4360) (benzophenone-4) Camphor derivatives (Benzoate-4 methylbenzylidene camphor, Mexoryl SX ) Cinnamates (Octocrylene, Octyl methoxycinnamate (Parsol MCX) Dibenzoylmethanes (Avobenzone (Parsol 1789; butyl methoxydibenzoylmethane) Salicylates (Homosalate, Octyl salicylate, Trolamine salicylate) Others– Phenylbenzimidazole Фізичні фільтри – Titanium dioxide – Zinc oxide

Слайд 18

Відбілюючі засоби Гідрохінон Арбутин Коєва кислота та її похідні Азелаїнова кислота Аскорбинова кислота Гліколева, яблучна, саліцилова, лимонна, молочна кислоти

Слайд 19

Біологічно-активні речовини вітаміни, настої й екстракти лікарських трав, ферменти, білкові гідролізати, біологічно активні речовини тваринного походження синтетичні продукти

Слайд 20

ЦЕЛЮЛІТ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Слайд 21

Слово „ЦЕЛЮЛІТ" є комбінацією французького „CELLULE" (клітина) та суфіксу ,,-ITE", що означає захворювання. Вперше термін „целюліт" виник в Європі і на початку 70-х років був опублікований в літературі американцем Нікелем Ронсардом при описі змін дерми і гіподерми за типом „жиру, що зібраний в складки"(the bunch up fat).

Слайд 22

За визначенням Laurus L., целюліт - це пошкодження сполучної тканини (а саме підшкірної жирової клітковини), що відображається у набряклості шкіри, яка набуває вигляду усіяної порами меблевої оббивки („шкірка апельсину"). В медичному словнику Stedmana, целюліт описаний наступним чином „Розмовний термін, який вживається для характеристики відкладення жиру і фіброзної тканини, що спричинює до нерівності верхніх шарів шкіри".

Слайд 23

Згідно трактування Вассі P. целюліт - це розлади функціонування шкіри, що візуально проявляються у формі „апельсинової шкірки" чи нерівної шкіри, які пов'язані з різними дермагіподермальними змінами, змінами у жировій тканині, венозно-лімфатичній системі і міжклітинному матриксі. Медичний термін, який використовуються в сучасній літературі для опису будь-якого типу целюліту - "едематозо-фібросклеротична панікулапатія" .

Слайд 24

Будова жирової тканини: 1 — жирова клітина 2 — капіляр; 3 — волокна з’єднувальної тканини

Слайд 25

На даний час не існує єдиної класифікації целюліту. Згідно однієї класифікації - целюліт ділиться на різні форми: вузлувата, коли присутні одиничні чи множинні вузли м'якої чи щільної консистенції, та форму у вигляді бляшок, при якій вузли зливаються і утворюють великі ділянки з горбистою поверхнею, що виражена атрофією і западанням в центрі. жирова, набрякова та фіброзна форми щільна і горбиста форма у молодих жінок та м'яка і в'яла, що межує з патологією вен і супроводжується набряками, у жінок за 40 років.

Слайд 26

Гіподерма Резервний жир Розподіл жирових відкладень в нормі Епідерміс Дерма

Слайд 27

За складністю перебігу целюліт поділяють на чотири стадії. На першій стадії відбувається застій інтерстиціальної рідини між клітинами гіподерми, що появляється у вигляді розм'якшення тканини в ділянках з найбільшим відкладенням жиру (м'який целюліт).

Слайд 28

Друга стадія характеризується ущільненням і затвердінням сполучнотканинних ретикулярних і колагенових волокон, що розташовані між жировими дольками, погіршеною циркуляцією крові і лімфи на рівні капілярів; при натискуванні на шкірі залишаються вм'ятини (шкіра втрачає еластичність). На третій стадії розвиваються ліпосклероз, формуються мікровузли, виникає симптом "апельсинової шкірки" ("жорсткий" целюліт). На четвертій стадії вузлів стає більше, вони збільшуються в розмірах легко пальпуються і часто є болючі при дотику чи натискуванні.

Слайд 29

Dancey E. процес виникнення целюліту ділить на шість етапів. На першому етапі всі зміни відбуваються на клітинному рівні: зменшення кровопостачання тканин, затримка рідини в міжклітинному просторі, запалення кровоносних судин, сповільнення циркуляції лімфатичної рідини. На другому етапі кров і лімфатична рідина проникають в тканини, збільшуючи внутрішньотканинний тиск і таким чином сильніше перешкоджають кровопостачанню і відтоку лімфи. Візуально спостерігаються невеликі ділянки із зміненим кольором, шкіра потовщується, при натискуванні болюча і на ній легко виникають синяки.

Слайд 30

На третьому етапі характерне потовщення шкіри, набряк тканин, який починає тиснути на фолікули волосся і потові залози, в результаті чого шкіра набуває характерного вигляду „апельсинової шкірки". Четвертий етап характеризується тим, що відтік лімфатичної рідини майже відсутній, що спричиняє утворення волокнистих елементів в сполучній тканині гіподерми. Волокна утворюють навколо жирових дольок щільну сітку, що утримує нагромаджену в тканинах рідину. Температура шкіри суттєво понижується, судини легко травмуються і утворюють синяки, що важко розсмоктуються.

Слайд 31

На п'ятому етапі серед целюлітної тканини з пониженою температурою виникають гарячі острівці. Наростаючий тиск в тканинах стає причиною того, що кров минає жирові скупчення, не проходячи крізь них. В результаті ділянки, через які протікає кров, реагують розширенням кровоносних судин. На шостому етапі навколо жирових клітин продовжуються утворюватись капсули. Із ліпоцитів жир не видаляється із-за недостатнього кровопостачання. Формуються великі стільникоподібні маси - стеатоми, які спотворюють фігуру, утворюючи на поверхні шкіри непривабливі потовщення і горби.

Слайд 32

Причини виникнення целюліту В організмі жінки місцем депонування баластних речовин є ПЖК живота, стегон, рідше грудей, спини, рук. Це пов'язано з тим, що жіночі статеві гормони естрогени зв'язуючи ці продукти депонують їх в “целюлітні” зони

Слайд 33

Адсорбція шлаків на ЖК Деполяризація мембран ЖК Набряк тканин Дисбаланс між ліполізом і ліпогенезом Вини- кає лімфо- стаз Накопичення токсинів і гіпоксія стимулюють синтез жирів Жирові клітини з'єдну- ються між собою і обростають колагеном

Слайд 34

Відмінність у будові підшкірно-жирової клітковини у чоловіків та жінок

Слайд 35

Основні фактори, які визначають розвиток целюліту, можуть бути поділені на дві групи.

Слайд 36

перша група

Слайд 37

Друга група порушення органів травлення порушення венозного кровообігу Пониження функції щитовидної з-зи порушення лімфатичного дренажу захворювання печінки

Слайд 38

Методи впливу на жирову тканину при целюліті повинні забезпечувати: покращення мікроциркуляції та венозного кровообігу; виведення із жирової тканини і лімфи надмірної рідини; зменшення активності простагландинів (ключових факторів у розвитку запалення та проникності судинної стінки); ліполіз; окислення вільних жирних кислот.

Слайд 39

В косметичних салонах пропонують широкий спектр процедур для позбавлення від целюліту: різні види масажу (аромомасаж, лімфодренаж, кріомасаж, вакуумний масаж, пресомасаж), мезотерапія, обгортування, таласотерапія, електроміостимуляція, електроліполіз, ультразвукова пульсотерапія, гідротерапія

Слайд 40

При аромомасажі використовують масажні олійки з пахучими речовинами. Лімфодренаж - масаж вздовж лімфатичних шляхів у напрямку до лімфатичних вузлів, який дозволяє позбавитись від застійних явищ у гіподермі. При кріомасажі шкіру піддають короткотерміновому охолодженні до низьких температур, що викликає звуження судин з наступним розширенням діючих і резервних капілярів. Вакуумний масаж полягає в створенні перепаду тиску на поверхні м'яких тканин, що дозволяє активізувати обмінні процеси в глибших шарах. Пресомасаж - дозований вплив стиснутим повітрям, при дії якого покращується лімфоток і кровообіг, підвищується еластичніст шкіри.

Слайд 41

Мезотерапія метод введення препаратів в середній шар шкіри на глибину 3-4 мл, в малих дозах, з метою отримання фармакологічного ефекту (за рахунок введення медикаментів), а також ефекту фізичної стимуляції. Для лікування целюліту використовують вазоактивні препарати, що виявляють лімфокінетичну, венотонізуючу, ліполітичну, зміцнюючу судинну стінку дію. Активнодіючі компоненти (лікарські речовини, рослинні екстракти, вітаміни тощо) повинні бути водорозчинні.

Слайд 42

Обгортування До складу антицелюлітних розчинів для обгортування вводять комплекс препаратів на основі бурих водоростів з додаванням інших компонентів рослинного походження, що підсилюють ліполіз, відновлюють мікроциркуляцію Обгортування виконують: ізотермічним (за температурою тіла), гарячим (термоактивним) холодним методом

Слайд 43

Таласотерапія Лікувальні грязі - це складний природний біохімічний комплекс (мінеральні і органічні сполуки, вітаміни і біогенні стимулятори), що виявляє різнобічнй вплив на організм людини.

Слайд 44

Електростимуляція призначена для активізувації електричним струмом пасивного скорочення м'язів в проблемних зонах. Електроліполіз чи целюлоліполіз - підшкірна електростимуляція з використаням спеціальних електродів, якими пропускають змінний струм. За допомогою цього методу спрямовано впливають на жирові клітини, активізуючи ліполіз.

Слайд 45

Сучасний і ефективний метод лікування целлюліту – ультразвуковий вплив на підшкірну жирову клітковину в зонах прояву целюліту. Ультразвукові хвилі викликають в організмі мікровібрацію, яка здатна досягати різної сили і глибини та діяти на будь-які тканини чи групи клітин. Ультразвук активізує ферментну діяльність, стимулює обмінні процеси.

Слайд 46

БАР для корекції фігури Похідні ксантину Покращують циркуляцію крові, активізують ліполіз Рослинні ферменти Проявляють протизапальну дію, зменшують набряк Сапоніни Сприяють реабсорбції рідини, зміцнюють судинну стінку, активізують венозний кровообіг, покращують мікроциркуляцію Вільний чи зв'язаний йод Активізує ліпазу і сприяє елімінації жирових відкладень Флавоноїди Зменшують активність простагландинів - ключових факторів у розвитку запалення та проникності судинної стінки

Слайд 47

До складу засобів для корекції фігури вводять екстракти рослин з найрізноманітнішими ефектами Плющ звичайний Каштан кінський Рускус остистий Центела азіатська Гінго дволопатеве Арніка гірська Ананас Динне дерево або папая Фукус пухирчастий Ламінарія цукриста

Слайд 48

У складі препаратів антицелюлітної дії використовують екстракти рослин, які вміщують похідні ксантину або пуринові алкалоїди: екстракт кави (Coffea arabica L.), який вміщує кофеїн, теобромін; какао (Theobroma cacao L.) - кофеїн, теобромін; гуарани (Paulinia cupana Kunth.) - кофеїн, теофілін, ксантин, гуанін, гіпоксантин; коли (Cola acuminata Schott et Endl.) - кофеїн, теобромін, коланін; мате (Ilex paraguariensis A. St.-Hill.) – кофеїн, теобромін; чаю (Thea chinensis L.) - кофеїн, теобромін, теофілін, ксантин.

Слайд 49

ЗАГАЛЬНА КОРЕКЦІЯ Обстеження у ендокринолога та гінеколога Дієта з обмеженням вуглеводів, солодкого і жирного. Рекомендована білкова дієта. Фізичне навантаження – шейпінг, аеробіка, прогулянки на довгі відстані. Венотропні препарати, зміцнюючи капілярну стінку засоби – рутин, вітамін С, есцин, вазоактивні – ксантинолу нікотинат, пентоксіфілін. Вітаміни групи В, С, Д. Мікроелементи – цинк, хром, залізо. Нутріцевтики і БАДи – зелений чай, йод, морська капуста, кофеїн, бромелайн, хітозан (поглинач жиру), убіхінон, аргінін, послаблюючі засоби.

Слайд 50

Препарати для системної корекції Мерідіа (сібутрамін) – США –збільшує розхід енергії і надає відчуття ситості. Ефективніший в 4 рази за всяку дієту. Форма випуску – капсули. Приймають по 1 капсулі в день. Небажані ефекти – головний біль, сухість в роті, запори. Орлістат – інгібітор шлунково-кишкових ліпаз. Блокує розщеплення 30 % жирів, які виводяться в незмінному стані із організму, а організм розходує свої жири. Приймається по 1 капсулі 3 рази на день. Побічні ефекти – стеарея, сухість шкіри Целюкар – капсули Імедин – таблетки Др. Тайс «Нова фігура» - капсули

Слайд 51

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 52

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 53

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 54

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 55

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 56

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 57

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 58

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 59

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 60

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 61

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 62

Зовнішня корекція целюліту

Слайд 63

Зовнішня корекція целюліту

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука