X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вокальна та хорова музика

Завантажити презентацію

Вокальна та хорова музика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вокальна музика. Жанри хорової музики. Жанрова палітра музичного мистецтва Підготувала учитель художньої культури зош І – ІІІ ст. с.Мерва Грицина О.М.

Слайд 2

«Музика не може відтворювати зримий образ світу, але вона має переваги перед іншими видами мистецтва, бо найбільше впливає на почуття, і музиці доступно передавати їхній безпосередній живий рух». Д.Шостакович

Слайд 3

Поняття, що об’єднує твори мистецтва за ознакою подібності. Багатозначне поняття, що характеризує класифікацію музичної творчості за родами і видами, з огляду на їх походження, умови виконання, сприймання та інші ознаки (зміст, структура, засоби виразності, склад виконавців тощо). Музичний жанр Жанр

Слайд 4

Види музичного мистецтва вокальна інструментальна театральна КАМЕРНА: ПІСНЯ, ГІМН, РОМАНС, СЕРЕНАДА, БАЛАДА ? ВОКАЛЬНО-ХОРОВА: КАНТАТА, ОРАТОРІЯ, ХОРОВИЙ КОНЦЕРТ ? ?

Слайд 5

Камерна вокальна музика Пісня Серенада Гімн Романс Балада Словесно-музичний твір , призначений для співу. (грец. похвальна пісня) – урочистий музичний твір на слова символічно-програмного змісту. Невеликий ліричний одноголосний вокальний твір з інструментальним супроводом. Музична композиція, що виконується в чиюсь честь. У самому старому значенні серенада - пісня, виконана для коханої, зазвичай у вечірній та нічний час і часто під її вікном. Сюжетна пісня казково-фантастичного, легендарно-історичного чи героїчного змісту.

Слайд 6

Вокально – хорова музика Хоровий концерт (лат. concerto – змагаюсь)- форма поліфонічної вокальної або вокально-інструментальної музики, яка спирається на зіставленні (ніби змаганні) двох або більше партій. Кантата – великий урочистий музичний твір, який виконують солісти і хор у супроводі оркестру. Ораторія – великий музичний твір для хору, солістів і симфонічного оркестру, написаний на драматичний сюжет і призначений для концертного виконання.

Слайд 7

Микола Віталійович Лисенко (1842 – 1912) Кантати: «Б'ють пороги» (1878), «Радуйся, ниво неполитая» (1883), «На вічну пам'ять Котляревському» (1895)