X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Композитор М. Глінка

Завантажити презентацію

Композитор М. Глінка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Скарбничка професіонала

Слайд 2

Михайло Іванович Глінка Російський композитор, засновник російської композиторської школи. Михайло Глінка народився 1 червня 1804 в селі Новоспаському Смоленської губернії

Слайд 3

Навчається М. Глінка у Шляхетному пансіоні при Санкт-Петербурзькому університеті. 1847 Глінка вирішив перезимувати в Смоленську. Проте запрошення на бали і вечори, майже щодня переслідували композитора, довели його до відчаю і до рішення знову покинути Росію, ставши мандрівником. Але в закордонному паспорті Глінці відмовили, тому, доїхавши в 1848 до Варшави, він зупинився в цьому місті. Тут композитор написав симфонічну фантазію " Камаринська "на теми двох російських пісень: весільної ліричної" Із-за гір, гір високих "і жвавої танцювальної.

Слайд 4

У цьому творі Глінка затвердив новий тип симфонічної музики й заклав основи її подальшого розвитку, вміло створивши надзвичайно сміливе поєднання різних ритмів, характерів і настроїв . Петро Ілліч Чайковський так відгукнувся про твір Михайла Глінки: Вся російська симфонічна школа, подібно до того як весь дуб в жолуді, укладена в симфонічній фантазії "Камаринська".

Слайд 5

Музичний словничок Симфонічна фантазія - симфонічний твір, створений з домінуванням елементів фантастики, буянням художньої уяви, довільним розвитком, яскравими контрастами, поєднанням різноманітних принципів формоутворення. Симфонічна фантазія звичайно є одночастинним програмовим твором, що спирається на розробку народних пісенно-танцювальних тем.

Слайд 6

Музичний словничок Професійна музика — музика, котру створює композитор. Іноді вона тісно пов’язана з Народною музикою. Народні твори продовжують «жити» в творах майстрів.

Слайд 7

Музичне сприймання М. Глінка. «Камаринська», оркестрова фантазія на дві російські теми; М. Глінка. Іспанська увертюра № 2 «Спогади про літню ніч в Мадриді».

Слайд 8

Аналіз музичного твору Яке враження на вас справила музика М. Глінки? Чи відчува ються в ній народні мелодії? Які засоби виразності використав композитор у творах, щоб наблизити симфонічну музику до народної? Чим особлива музика танцювальної «Камаринської»? Чи од накова за характером музика звучить упродовж твору? Зі скількох частин складається «Камаринська»? Як пов’язана між собою професійна та народна музика?

Слайд 9

Композитор написав два вокальні твори на слова В. Забіли: «Гуде вітер» та «Не щебечи, соловейку», передавши в них дух і характер української народної музики.

Слайд 10

Розучування пісні. «Зимова пісенька» В. Островський

Слайд 11

Музичний словничок Пісні, які створюють композитори, належать до професійної вокальної музики.

Слайд 12

Узагальнення вивченого матеріалу Яку музику називають професійною? Що її поєднує з народною музикою? Які засоби музичної виразності використовують компози тори для написання своїх творів? Які твори на основі українських народних пісень написав композитор М. Глінка? Пригадайте історію про українську народну пісню, яка стала популярного у багатьох країнах. Які композитори використали мелодію цієї пісні у своїх творах?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика