X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Семантика та функції Пісень про кохання"

Завантажити презентацію

"Семантика та функції Пісень про кохання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

семантика та функціЇ ПОРІВНЯНЬ І ЗВЕРТАНЬ У мові українських НАРОДНИХ Пісень про кохання УКРАЇНСЬКА МОВА

Слайд 2

Актуальність дослідження Надбання народнопоетичної образності є генетичним підґрунтям вивчення словесної образності художньої літератури, тому дослідження, присвячені мові фольклору, що здійснюються з урахуванням сучасних методів та підходів, є актуальними.

Слайд 3

Об’єкт дослідження: порівняння та звертання, що функціонують у мові аналізованого народнопоетичного жанру. Порівняння — троп, який полягає в поясненні одного предмета через інший, подібний до нього, за допомогою компаративної зв'язки, тобто єднальних сполучників: як, мов, немов, наче, буцім, ніби та ін. Звертання – інтонаційно виділений компонент речення, що називає адресата мовлення.

Слайд 4

Завдання роботи: 1) Опрацювати наукові студії про українську народну родинно-побутову лірику; 2) розглянути дослідження з теорії порівнянь та звертань, специфіки їх функціонування у різних фольклорних жанрах; 3) виявити зазначені засоби поетики, які використовуються в українських народних піснях про кохання, проаналізувати їх семантичні властивості та тенденції функціонування.

Слайд 5

ГРУПИ ПОРІВНЯНЬ за об'єктом зіставлення

Слайд 6

Перша група Приклади: «Молодая дівчинонька, Як горлиця, б'ється» ; «А я собі гуляю, Як рибка по Дунаю, Як рибка з окунцями – Я, молодая, з хлопцями» ; ««Біжить, біжить та Микитка, Як собака боса» .