X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Семантика та функції Пісень про кохання"

Завантажити презентацію

"Семантика та функції Пісень про кохання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

семантика та функціЇ ПОРІВНЯНЬ І ЗВЕРТАНЬ У мові українських НАРОДНИХ Пісень про кохання УКРАЇНСЬКА МОВА

Слайд 2

Актуальність дослідження Надбання народнопоетичної образності є генетичним підґрунтям вивчення словесної образності художньої літератури, тому дослідження, присвячені мові фольклору, що здійснюються з урахуванням сучасних методів та підходів, є актуальними.

Слайд 3

Об’єкт дослідження: порівняння та звертання, що функціонують у мові аналізованого народнопоетичного жанру. Порівняння — троп, який полягає в поясненні одного предмета через інший, подібний до нього, за допомогою компаративної зв'язки, тобто єднальних сполучників: як, мов, немов, наче, буцім, ніби та ін. Звертання – інтонаційно виділений компонент речення, що називає адресата мовлення.

Слайд 4

Завдання роботи: 1) Опрацювати наукові студії про українську народну родинно-побутову лірику; 2) розглянути дослідження з теорії порівнянь та звертань, специфіки їх функціонування у різних фольклорних жанрах; 3) виявити зазначені засоби поетики, які використовуються в українських народних піснях про кохання, проаналізувати їх семантичні властивості та тенденції функціонування.

Слайд 5

ГРУПИ ПОРІВНЯНЬ за об'єктом зіставлення

Слайд 6

Перша група Приклади: «Молодая дівчинонька, Як горлиця, б'ється» ; «А я собі гуляю, Як рибка по Дунаю, Як рибка з окунцями – Я, молодая, з хлопцями» ; ««Біжить, біжить та Микитка, Як собака боса» .

Слайд 7

Друга група Приклади: «А дівчина, як мак, процвітає!» ; «На ній сукня шовковая, Сама, як квіточка» ; «Яка ж бо ти гожа, Як у саду під віконцем Та зацвіла рожа» .

Слайд 8

Третя група Приклади: «А в дівчини да чорнії брови, А мати панчішки дала, Щоб хороша, як панянка, була» ; «Та, гей, там ходе дві дівчини, Та як рідні сестри, Та єдина ходе білявая, А другая чорнявая» .

Слайд 9

Четверта група Приклади: «Ой у вдови син хороший, а хазяйський кращий, А як вийде на вулицю – як той місяць ясний. Ой у вдови дочка гарна, а хазяйська краща, А як вийде на вулицю – як зіронька ясна» .

Слайд 10

П'ята група Наприклад: «Да у тії брівоньки чорні, як шнурочок» ; «Ой не так личко, як ти самий, Мов на папері написаний...» .

Слайд 11

Тематичні групи звертань

Слайд 12

Коло сіней, коло хати Дівчинонько, серце моє! Сподобалось личко твоє; Не так личко, як ті очі: Мусив прийти опівночі; Не так очі, як ті брови, Любі, милі до розмови; Не так брови, як ти сама, На папері написана

Слайд 13

Перша група Приклади: «Ой дівчино, серце моє...» ; «Ах ти дівчино, розлуко моя...» ; «Вийди, вийди, дівчинонько, моя – не чужая, Вийди, вийди, дівчинонько, потіха ти моя!».

Слайд 14

Друга група Наприклад: «Перестаньте, парубоньки, з дівчат глузувати» ; «Хлопці, хлопці, до мене, Чорні брівоньки в мене»; «А то тобі, мій синочку, дівчина наробила...»

Слайд 15

Третя група Приклади: «Ти, Палазю Трохимівно, Повная роже, Не ходи боса – Надворі роса, Холодно!» «Ти, Іванку Пилипович, Коли тобі жаль, жаль Купи черевички, Малі-невеличкі...» .

Слайд 16

Четверта група Наприклад: «Іди, мій милий, Іди, мій орле, Нащо зійшлись ми На люте горе» ; «Іди, іди, куріпочко, додому...» ;

Слайд 17

Висновок Народнопоетичні образи, що функціонують в українських піснях про кохання, мають тісний зв'язок і утворюють художню систему, зумовлену жанровою своєрідністю творів та визначену фольклорною традицією відтворювання дійсності.

Слайд 18

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика