X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Реформи оперного жанру

Завантажити презентацію

Реформи оперного жанру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реформи оперного жанру

Слайд 2

Епіграф до уроку: «Як композитор Ріхард Вагнер, безумовно, одна з найвидатніших особистостей другої половини XIX століття, і його вплив на музику величезний».

Слайд 3

В Німеччині до початку 19 століття великих опер не існувало, натомість були популярні зінгшпілі. ЗІНГШПІЛЬ (нім. Singspiel, від singen - співати та Spiel - гра) - німецька комічна опера, де спів і танці чергуються з розмовними діалогами. Типовими для З. були побутові сюжети, інколи з елементами казки. Особливо поширеним був у Німеччині та Австрії XVII ст. Першою оперою на національний сюжет стала «Чарівний стрілець» К. М. Вебера, вона послужила джерелом нових образних елементів і колористичних прийомів не тільки для оперного творчості багатьох композиторів, а й для романтичного програмного симфонізму.

Слайд 4

З 1840-х років найвизначнішою фігурою в німецькому оперному мистецтві стає Ріхард Вагнер. Вагнер розглядав музичну драму як вищу форму мистецтва, завдяки її органічної єдності слова і звуку. Вагнер остаточно відмовився від номерної структури опер, замінивши її наскрізним, безперервним розвиток музичної тканини. Провідну роль в операх Вагнера відіграє оркестр, тоді як вокальні партії досить ускладнені, і здебільшого речетативні. Визначною формотворчою рисою опер Вагнера є складна система лейтмотивів, де кожен лейтмотив характеризує того чи іншого героя, предметів, які виступають часто як персонажі-символи, або навіть абстрактної ідеї.

Слайд 5

Інформація музикознавців

Слайд 6

Слайд 7

Перстень Нібелунга (нім. Der Ring des Nibelungen, нім. Nibelungen — діти туману) — назва циклу з чотирьох епічних опер Ріхарда Вагнера, заснованих на реконструкціях німецької міфології, на ісландських сагах і середньовічній поемі «Пісня про Нібелунгів»:

Слайд 8

Слайд 9

Р. Вагнером було написано також і лібрето усіх опер. Цикл створювався упродовж 26 років — з 1848—1874. Загальний час виконання всіх чотирьох опер займає понад 15 годин, найкоротша опера, Золото Рейну триває дві з половиною години, найдовша — Загибель богів — більше п'яти. Серед діючих осіб боги, герої, кілька видів чарівних істот, кільце, що дає владу над світом. Драма розвивається протягом трьох поколінь, завершуючись апокаліпсисом в Загибелі богів.

Слайд 10

П. Арбо «Валькірія». Що зображено на картині? Якою є її композиція? Чи відчутна в ній динаміка польоту валькірій?

Слайд 11

«Політ валькірій» з опери «Валькірія» Слухання

Слайд 12

Поміркуйте

Слайд 13

Б. Окуджава «Надії крихітний оркестрик»

Слайд 14

Підсумок уроку Якими є ваші враження від звучання музики сьогоднішнього уроку? Що ви думаєте з приводу реформаторських ідей Р. Вагнера? Як ви вважаєте, яким буде подальший розвиток оперного жанру у світовій музичній культурі?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика