X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образ Батьківщини у вокальних та інструментальних творах

Завантажити презентацію

Образ Батьківщини у вокальних та інструментальних творах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Кожний народ, кожна нація має своїх героїв, своїх синів — патріотів, які жили, боролися, творили для своєї Батьківщини. Одним із таких вірних синів Батьківщини — Польщі — є композитор Міхал Клеофас Огіньський. М. Огіньський — представник одного з найбільш знатних родів Речі Посполитої, граф, який мав право на польський престол. Він був блискучим дипломатом і послом Польщі в кількох державах. М. Огіньський брав участь у повстанні польських патріотів під керівництвом Тадеуша Костюшка в 1794 році. Однак поряд із цим М. Огіньський — музикант, композитор. Свій музичний талант він також ставить на службу свободі, пише військово-патріотичні пісні й марші.

Слайд 4

Після жорстокого придушення повстання тисячі патріотів залишають Польщу, серед них і М. Огіньський. Саме тоді й народився цей полонез. Його музика відображає спалах найсильніших емоцій, а передовсім — почуття любові до рідного краю.

Слайд 5

Історія створення полонезу оповита легендами. Слід згадати одну з них. ...Коли видавалися полонези Огіньського, у змісті було зазначено, що славетний композитор написав ці твори тоді, коли йому зрадила кохана. І від цього нещасливого кохання він помер. Мелодраматична, у дусі часу казка була розрахована на збільшення грошового капіталу. На який капітал розраховуємо ми, створюючи казки в дусі нашого часу? Полонез Огіньського називається «Прощання з Батьківщиною», він помер у вигнанні: ностальгія — єдина хвороба, від якої немає жодних ліків.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9