X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образ Батьківщини у вокальних та інструментальних творах

Завантажити презентацію

Образ Батьківщини у вокальних та інструментальних творах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Кожний народ, кожна нація має своїх героїв, своїх синів — патріотів, які жили, боролися, творили для своєї Батьківщини. Одним із таких вірних синів Батьківщини — Польщі — є композитор Міхал Клеофас Огіньський. М. Огіньський — представник одного з найбільш знатних родів Речі Посполитої, граф, який мав право на польський престол. Він був блискучим дипломатом і послом Польщі в кількох державах. М. Огіньський брав участь у повстанні польських патріотів під керівництвом Тадеуша Костюшка в 1794 році. Однак поряд із цим М. Огіньський — музикант, композитор. Свій музичний талант він також ставить на службу свободі, пише військово-патріотичні пісні й марші.

Слайд 4

Після жорстокого придушення повстання тисячі патріотів залишають Польщу, серед них і М. Огіньський. Саме тоді й народився цей полонез. Його музика відображає спалах найсильніших емоцій, а передовсім — почуття любові до рідного краю.

Слайд 5

Історія створення полонезу оповита легендами. Слід згадати одну з них. ...Коли видавалися полонези Огіньського, у змісті було зазначено, що славетний композитор написав ці твори тоді, коли йому зрадила кохана. І від цього нещасливого кохання він помер. Мелодраматична, у дусі часу казка була розрахована на збільшення грошового капіталу. На який капітал розраховуємо ми, створюючи казки в дусі нашого часу? Полонез Огіньського називається «Прощання з Батьківщиною», він помер у вигнанні: ностальгія — єдина хвороба, від якої немає жодних ліків.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Скільки емоцій і різноманітних душевних рухів відчувається в музиці «Прощання...»! Біль розлуки, щемливе чуття туги за Батьківщиною, любов, печаль, ніжність... Але середня частина відзначається фанфарним, призовним характером. Це так звана «побудка», яка наче піднімає до боротьби. Схожі інтонації «побудок» зустрічаються і в інших творах М. Огіньського. Саме в поєднанні різних почуттів полягає драматургія цього твору.

Слайд 11

Гра «Композитор». - Створіть свій варіант виконання. - Придумайте супровід до однієї з частин, щоб він звучав як супровід «надії». - Яку із частин ви оберете?

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Музика полонезу близька й зрозуміла кожній людині. Через століття дійшло до нас яскраве світло любові й надії, яке зігріває й очищує душу, звеличує думки, викликає високі й щирі почуття, пробуджує творчі сили.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика