X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Народна музика. Соціально-та родинно-побутові пісні.

Завантажити презентацію

Народна музика. Соціально-та родинно-побутові пісні.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Народна музика. Соціально-та родинно-побутові пісні. М.Лисенко -основоположник національної композиторської школи в Україні. М.Вербицький-історія створення твору “Гімн”

Слайд 2

Народні пісні поділяються на багато різноманітних жанрів, яким притаманні певні ознаки. У цьому розумінні найбільш типовими жанрами української пісні є: Календарно-обрядові - веснянки, щедрівки, гаївки, колядки, купальські, обжинкова та інші сімейно-обрядові та побутові-весільні, жартівливі, танцювальні (у тому числі коломийки), частівки, колискові, поховальні, голосіння та інші Кріпосного побуту - чумацькі, наймитські, бурлацькі і т. д. Історичні пісні та думи Солдатського побуту - рекрутські, солдатські, стрілецькі Ліричні пісні та балади.

Слайд 3

Народна музика, музичний фольклор, або фолк-музика - Музично-поетичне творчість народу, невід'ємна частина народної творчості (фольклору) існуючого, як правило, в усній (бесписьменной) формі, що передається з покоління в покоління. Традиційна народна музика, в основному створюється сільським населенням, тривалий час зберігає відносну самостійність і в цілому протистоїть професійній музиці, що належить більш молодим, письмовим традиціям.

Слайд 4

Найбільш фундаментальні риси народної музики сформувалися в період дописемного розвитку музичної культури, дослідження якого можливо в наступних напрямках: а) теоретично і побічно, виходячи з аналогій в суміжних областях; б) за збереженими письмовим і матеріальним джерелам (трактати про музику, свідчення мандрівників, літописи , музичні інструменти і рукописи, археологічні розкопки); в) за безпосередніми даними усній музичної традиції, здатної зберігати в собі форми і формотворчих принципи тисячолітньої давності.

Слайд 5