X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Давні українські осінні обряди

Завантажити презентацію

Давні українські осінні обряди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Давні українські осінні обряди

Слайд 2

Особливості календарних народних пісень осіннього циклу Жниварські пісні

Слайд 3

Жниварські пісні наповнені вдячністю за плодючий урожай. Їх співали серцем і душею, бо жнива — святкова мить у житті хлібороба. В піснях йому бажали здоров’я, гарного врожаю, добробуту та щастя в сім’ї. Особливо шанували невтомну працю женців: Ой ниво, наша ниво, Верни нам нашу силу! Ми на тобі жили, Силоньку положили.

Слайд 4

Жниварські пісні Зажинкові пісні Жнивні Обжинкові

Слайд 5

У зажинкових піснях бажали добрих жнив, здоров’я женцям і багатства господареві. Ці пісні безпосередньо пов’язані з процесом зажинання першого снопа.

Слайд 6

У жнивних піснях часто звучали мотиви важкої праці. Їх виконували, коли йшли в поле, поверталися з роботи чи перепочивали. В цих піснях висміювали лінивих косарів чи женців.

Слайд 7

Обжинкові пісні — найчисленніші та найбагатші за формою і змістом, образами, тематикою. В них висловлювали радість від закінчення тривалої, виснажливої праці, прославляли ниву за щедрий урожай, величали господаря й господиню.

Слайд 8

Закінчення жнив відзначали особливо урочисто. Женці залишали на ниві невеликий кущ жита, який називали «спасовою бородою», підв’язували його, прикрашали польовими квітами і стрічками. Потім висловлювали побажання доброго врожаю наступного року та залишали «спасову бороду» до початку оранки.

Слайд 9

Українська народна пісня «Ой на горі та женці жнуть».

Слайд 10

М. Лисенко. Кантата «Радуйся, ниво неполитая» (5 ч. «Оживуть степи, озера»), Кантата (італ. cantata, від латинського слова canto — співаю — концертний твір урочистого або ліро-епічного характеру, що складається з декількох частин і виконується співаками-солістами та хором у супроводі оркестру.

Слайд 11

Аналіз музичного твору Про що розповідають ці твори? З якими народними обрядами вони пов’язані? Опишіть мелодію кожного твору, добираючи відповідні слова. Охарактеризуйте тембри голосів, які виконували кожен твір. Чим вони подібні та чим відрізняються? Яку роль у кантаті, на вашу думку, виконували оркестр та хор? Порівняйте обидва твори за ритмом та динамікою. Що в них спільного?

Слайд 12

Узагальнення вивченого матеріалу Розкажіть про осінні обряди. Що уособлювала жнивна «спасова борода»? На які групи поділяють жниварські пісні? Стисло охарактеризуйте кожну з них. 3 яким твором двох геніальних українців — поета і композитора — ми ознайомилися на уроці? Розкажіть, що вам відомо про цих митців.

Слайд 13

Урок закінчено

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика