X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Захворювання волосся. Анатомія, фізіологія, та патофізіологія волосся. Гірсутизм. Гіпертрихоз. Методи корекції гірсутизму та гіпертрихозу

Завантажити презентацію

Захворювання волосся. Анатомія, фізіологія, та патофізіологія волосся. Гірсутизм. Гіпертрихоз. Методи корекції гірсутизму та гіпертрихозу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лектор Грицишин Л.Є.

Слайд 2

Надмірний ріст волосся у жінок в андроген-залежних зонах - це прояв захворювання, званого гірсутизмом. При цьому зайве волосся може з'являтися над верхньою губою, на підборідді, на щоках, вушних раковинах, спині і грудях, в області сосків, внизу живота, на передній і внутрішній поверхнях стегон. Інакше кажучи, гірсутизм - це надмірне оволосіння за чоловічим типом.

Слайд 3

Слайд 4

Зайве волосся на тілі може з'явитися в період і після статевого дозрівання, часто після пологів. Поява зайвого волосся може бути одною з ознак більш серйозних порушень у жіночому організмі. Це буває найчастіше, якщо гірсутизм виникає на тлі розвитку одного або декількох таких симптомів: - зайве волосся з'являється раптово, і його кількість стрімко збільшується; - виникають порушення менструального циклу; - має місце ожиріння; - відзначається збільшення клітора (кліторомегалія).

Слайд 5

Можливими причинами росту зайвого волосся тут можуть бути підвищена чутливість волосяних цибулин до андрогенів, збільшена кількість рецепторів чоловічого гормону в шкірі, підвищена активність ферменту, відповідального за перехід тестостерону в дигідротестостерон (активну фракцію). Втім, всі ці форми так чи інакше належать до ендокринної сфери, хоча і не завжди носять патологічний характер. Недарма статистика об'єднує разом полікістоз яєчників і ідіопатичний гірсутизм - за статистичними даними, на них припадає близько 90 відсотків усіх захворювань гірсутизмом. Сюди ж слід віднести і стресові фактори, оскільки поява зайвого волосся на тілі жінок може бути також спровокована хронічним стресом і виснажливими голодуваннями. І все одно ці фактори діють опосередковано, через порушення ендокринного балансу. А в цілому гірсутизм є маркером підвищеної продукції андрогенів у жінок (гіперандрогенії). Саме тому, перед тим як призначити лікування, вам запропонують пройти тестування на вміст тестостерону, ДГЕА-с та інших гомонів в сироватці крові, в тому числі андростендіону, який, кажуть, у жінок більш охоче переходить в активну форму, ніж тестостерон. І це правильно. Але буде неправильно обмежитися тільки аналізами гормонального фону. Адже часто гірсутизм буває обумовлений захворюванням яєчників, при якому підвищується секреція андрогенів (полікістоз, пухлини та їх метастази в яєчники). Найбільш частою причиною надлишкової продукції андрогенів є полікістоз яєчників.

Слайд 6

Лікування гірсутизму представляє собою актуальну проблему: з нею стикаються мільйони жінок різного віку. Хоча гірсутизм сам по собі не становить загрози для здоров'я, проте часто він призводить до серйозних психологічних проблем. Є ще один психологічний момент: більшість жінок хочуть позбутися зайвого волосся назовсім, причому проcто зараз. Однак при будь-якому способі лікування гірсутизму сповільнюється або зупиняєть-ся тільки ріст нового волосся. Вже виросле термінальне волосся не зникає і не стає само по собі непомітним. А механічні способи його видалення, як вже було сказано, при гірсутизмі протипоказані. Тому, чим раніше ви почнете правильне лікування, тим для вас же буде краще. А що виросло, то виросло. Єдиний порятунок тут - лазерна або фотоепіляція, а також висвітлення волосся. Лікування гірсутизму - справа непроста і не швидка. Який би вид терапії ви не вибрали, результатів слід очікувати не раніше, ніж через 5-6 місяців. Власне, і вибір-то не багатий: в усьому світі для лікування гірсутизму застосовуються пероральні контрацептиви, що містять антиандрогени. В Україні в даний час допущений до застосування тільки один такий препарат - "Діане-35".

Слайд 7

А взагалі, для того щоб, як уже згадувалося, прогноз був сприятливим, слід встановити причину патології, і лікування гірсутизму проводити за такою приблизно схемою: видалення пухлин яєчників або наднирників (якщо є показання); припинення прийому лікарських засобів, що сприяють росту волосся; пригнічення виробітки андрогенів наднирниками; лікування патологій, що викликають збільшення концентрації в організмі глюкокортикоїдних гормонів (якщо діагностований синдром Іценко-Кушинга); лікування гіпотиреозу (якщо діагностований); нормалізація функції аденогіпофіза (якщо виявлено підвищене виділення соматотропного гормону); лікування гіперінсулінізму (якщо є ожиріння або діабет); відновлення овуляторних циклів при полікістозі яєчників.

Слайд 8

Гіпертрихоз — це надмірний ріст волосся у будь-яких ділянках тіла і там, де ріст волосся не залежить від андрогенів, у чоловіків та жінок. У 98 % хворих із цією патологією виявляють злоякісні пухлини внутрішніх органів. Розвиток гіпертрихозу може передувати виявленню пухлин навіть впродовж кількох років.

Слайд 9

Слайд 10

Цей стан можуть спостерігати на тлі такої патології: порфірії, бу-льозного епідермолізу, мукополісахаридозу, трисомії по 18-й хромосомі, черепно-мозкової травми, фетального алкогольного синдрому, дерматоміозиту, виснаження, нервової анорексії, на місці травм, рубців, постійного подразнення шкіри, локального застосування кортикостероїдних мазей. Лікування полягає у корекції виявленої патології чи усуненні впливу місцевих чинників.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина