X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ящур та коров'яча губчаста енцефалопатія (КГЕ)

Завантажити презентацію

Ящур та коров'яча губчаста енцефалопатія (КГЕ)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ящур та коров'яча губчаста енцефалопатія (КГЕ) Де Великобританія схибила у боротьбі з цими кризами

Слайд 2

Криза з ящуром Тисячі туш, які горіли, шокували націю. Вони створили враження, що уряд не контролює ситуацію. Інформаційним порядком денним керували ЗМІ, а не уряд.

Слайд 3

Ящур - хронологія 19 лютого 2001 р. Найгірший кошмар для села починається зі звичайної перевірки бойні Чіл Мітс у Літл Уорлі, на південь від Брентвуда, Ессекс, під час якої виявлені “дуже підозрілі” ознаки ящуру в 27 свиней.

Слайд 4

Спалах підтверджено 20 лютого Міністерство сільського господарство (тепер Міністерство охорони довкілля, продовольства та розвитку сільських регіонів) підтверджує спалах. Навколо бойні та двох ферм, які постачали підозрілих свиней, організовано п'ятимильні (восьмикілометрові) зони відчуження тварин. Тести на сусідній з бойнею фермі, яка належіть тій самій сім’ї, підтверджують наявність ящуру й на тій фермі.

Слайд 5

Весь експорт заборонено 21 лютого Уряд забороняє увесь експорт живих тварин, м'яса та молочних продуктів. Європейська Комісія забороняє експорт усіх живих тварин і продуктів тваринництва з Великобританії. Північна Ірландія пішла таким самим шляхом, заборонивши імпорт продукції тваринництва та молочних продуктів з Великої Британії.

Слайд 6

Перший масовий забій 24 лютого На восьми фермах у Англії починається перший масовий забій тисяч голів свиней та ВРХ.

Слайд 7

Армія покликана для організації 2 березня Перші спалахи у Північній Ірландії та Шотландії збільшують кількість випадків до 40. Для допомоги в організації відбракування покликана армія. Хіба не могло Міністерство сільського господарства впоратися?

Слайд 8

Політичні наслідки 3 квітня Прем'єр-міністр Тоні Блер заявляє, що “почуття та вразливість” людей у вражених районах означають, що місцеві вибори – і, як вважається, загальні вибори – в Англії, заплановані на 3 травня, слід перенести. 14 квітня Зростають побоювання щодо організації масового відбракування після того, як з'являються зображення одягненого в біле стрільця, який явно стріляє в овець і ягнят на валлійському полі.

Слайд 9

Вимога про офіційне розслідування 7 червня Загальні та місцеві вибори тривають, але ящур ще далеко не переборений. 10 серпня Вимоги про повномасштабне офіційне розслідування боротьби зі спалахом ящуру ігноруються міністрами, тоді як оголошуються три окремі розслідування.

Слайд 10

Забито 3,7 млн. тварин 19 серпня Епідемія досягає шестимісячної позначки; забито 3750222 тварини. Туристична галузь заявляє, що місцеві підприємства втратили приблизно 250 млн. ф.ст.

Слайд 11

Кінець спалаху 14 січня 2002 р. Після того, як протягом трьох місяців спалахів не зареєстровано, а тести отар овець у Нортумберленді (графстві, де вперше був виявлений ящур) дали негативні результати, Британія з півночі оголошує себе вільною від ящуру. Міжнародне врегулювання та відновлення стану торгівлі вимагатиме більше часу, можливо, кілька місяців.

Слайд 12

Як уряд діяв під час кризи, спричиненої ящуром? Спочатку через прес-бюро Міністерства сільського господарство. Проте, коли криза загострилася, вони не змогли впоратися. У Секретаріаті Кабінету Міністрів було створено спеціальний кризовий центр, щоб залучити більший досвід Прес-бюро Міністерства сільського господарства було посилено більш досвідченими співробітниками з “фронтових” міністерств.

Слайд 13

Деякі особисті міркування Головним недоліком була відсутність внутрішньої комунікації всередуні Міністерства сільського господарства. Прес-бюро через це опинилося в обороні замість того, щоб витрачати більше часу на заспокоєння населення. Чисто реактивний план роботи із ЗМІ стратегічно хибний.

Слайд 14

Ще деякі особисті міркування Така криза, як ця, або можлива пандемія потребує стратегії роботи із ЗМІ та звязків із ЗМІ воєнного часу. Міністерство сільського господарства було налаштовано лише на роботу в мирний час. Забагато людей займали свої посади надто довго і почали відчувати себе надто комфортно у міністерстві, яке не було “фронтовим”.

Слайд 15

Міністерство не впоралося з кризою Особа, яка керувала від армії операцією з відбракування тварин, хворих на ящур, пізніше повідомила під час розслідування, що, очоливши операцію, стикнулася з нестачею ресурсів і відсутністю політичного керівництва. Бригадний генерал Алекс Бертуїстл (фото справа) заявив у перший день розслідування епідемії ящуру в Камбрії, що його попросили підтримати Міністерство сільського господарства у боротьбі з кризою.

Слайд 16

Коментарі Прем'єр-міністра Британський Прем'єр-міністр Тоні Блер: “Загалом питання про те, які уроки ми винесемо з цього, нам доведеться розглянути іншим разом”. “Зараз ми намагаємося контролювати та викорінити хворобу”. Хоча це правильно, це показало відсутність стратегії на рівні міністерства.

Слайд 17

Як у Британії вирішувалася проблема КГЕ? Те, як британський уряд поводився з епідемією ящура, дало багато цінних уроків, які треба засвоїти на майбутнє. Ефективний кризовий зв’язок, стратегічне планування, належний внутрішній зв’язок. Це має допомогти у майбутньому плануванні, де головною цінністю є здоров’я людини, наприклад, при пандемії КГЕ або пташиного грипу

Слайд 18

КГЕ… більша небезпека Пріонові захворювання, відомі також як заразні губчасті енцефалопатії, є групою інфекційних нейродегенеративних розладів. Вони включають хворобу Крейтцфельда-Якоба (CJD) та vCJD у людей, коров'ячу губчасту енцефалопатію (КГЕ), хронічний акобальтоз у оленей та лосів.

Слайд 19

Смертність серед людей З того часу, як дев'ять років тому у Великобританії з'явилася vCJD, від неї померло 139 осіб. Учені зробили висновок, що ця найгірша з інфекцій може припинитися, після того, як захворювання у 2000 році досягло вищої точки (28 смертей), а потім почало спадати.

Слайд 20

Хронологія КГЕ у Великобританії Квітень 1988 р. – Уряд створює Саутвудський комітет для вивчення КГЕ. Комітет зробив висновок, що КГЕ, ймовірно, поширилася у кормі для тварин. Липень 1988 р. – Запроваджено заборону на корм, одержаний з білку. Серпень 1988 р. – Рішення про забій усієї ВРХ, ураженої КГЕ.

Слайд 21

Заборона та обмеження з боку Європейської Комісії Липень 1989 р. – ЄК забороняє експорт ВРХ, народженої до липня 1988 р. Листопад 1989 р. – Заборона на використання коров'ячих мозків та спинного мозку для споживання людьми. Березень 1990 р. – ЄК обмежує експорт КРХ, дозволяючи експортувати лише худобу віком до шести місяців.

Слайд 22

Невдала ідея! Травень 1990 р.- Міністр сільського господарства Джон Гаммер з дочкою їдять яловичі бургери перед британською пресою. Вересень 1990 р. - Заборона на використання коров'ячих мозків і спинного мозку в кормі для тварин. Липень 1993 р. – Стотисячний випадок КГЕ у Британії.

Слайд 23

Зв’язок між КГЕ та CJD Грудень 1995 р. – Заборона на використання м'яса механічного обкачування для споживання людьми. 21 березня 1996 р. – Уряд заявляє про підозру щодо звязку між КГЕ та її людським еквівалентом, CJD. 27 березня 1996 р. – ЄК оголошує всесвітню заборону на експорт усієї британської яловичини.

Слайд 24

Партнери сваряться 21 травня 1996 р. – Великобританія починає політику утримання від співробітництва з партнерами з ЄС до скасування заборони. 24 травня 1996 р. – Великобританія звертається до Європейського суду на предмет скасування заборони. 12 червня 1996 р. – Великобританія пропонує поступове скасування заборони, зокрема звільнення ВРХ зі стад, визначених як такі, що ніколи не мали КГЕ.

Слайд 25

Дипломатичний прорив 21 червня 1996 р. – Глави європейських урядів підписують Флорентійську угоду про поступове скасування заборони. У цьому документі були викладені п'ять передумов поновлення експорту.

Слайд 26

Нові умови Програма виборного забою “ризикових” тварин для прискорення викорінення КГЕ у Великобританії. Покращення систем виявлення та відстеження тварин. Законодавство про вилучення м'яса та кісткового борошна з комбікормових заводів і ферм. Ефективна реалізація схеми забою худоби віком понад тридцять місяців. Активне та ефективне вилучення зазначених небезпечних матеріалів з туш.