X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИРАЗКА ШЛУНКУ

Завантажити презентацію

ВИРАЗКА ШЛУНКУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВИРАЗКА ШЛУНКУ

Слайд 2

Основним морфологічним субстратом захворювання є виразка - дефект слизистої оболонки шлунку або дванадцятипалої кишки, поява якого більшість фахівців пов'язують з агресивною дією шлункового соку (перш за все соляної кислоти і пепсину). Більшість виразок по своїх розмірах не часто перевищують 1 див Виразка шлунку є хронічним рецидивуючим захворюванням, що протікає з чергуванням періодів загострення і ремісії, основною ознакою якого є утворення дефекту (виразки) в стінці шлунку і дванадцятипалої кишки. Виразка відрізняється від ерозії шлунку і кишечника тим, що проникає глибше в стінку - в шари під слизистою оболонкою. Поширеність виразковою захворювання серед дорослого населення складає в різних державах від 5 до 15% (приблизно 7-10 %). Виразки дванадцятипалої кишки зустрічаються в 4 рази частіше, ніж виразки шлунку.

Слайд 3

Причини утворення виразки шлунку В даний час до основних причин розвитку виразки шлунку і дванадцятипалої кишки фахівці відносять: •бактерію Helicobacter pylori (H. pylori); •регулярний прийом нестероїдних протизапальних продуктів, таких як аспірин, ібупрофен, індометацин, диклофенак; •недоброякісна їжа; •порушення дієти; •прийом алкогольних напоїв; •певну роль грає спадковість.

Слайд 4

Симптоми виразковою захворювання Найбільш характерним проявом виразковою захворювання є біль у верхній частині живота («під грудьми»), яка частіше виникає на голодний шлунок, тобто між їдою. Біль може виникати і вночі, примушуючи пацієнта прокидатися і приймати їжу або ліки (які або знищують секрецію соляної кислоти в шлунку, або нейтралізують її - так звані антациди). Біль традиційно стихає в перших 30 мин. після їжі або прийому названих продуктів. Менш специфічними, але такими, що зустрічаються при виразковій захворювання симптомами є нудота, тяжкість надалі їди, відчуття переповнювання шлунку, що рідше приносить полегшення блювота, зниження апетиту, маси тіла, печія.

Слайд 5

Серед хворих з дуоденальними виразками чоловіка значно переважають над жінками, тоді як серед хворих з виразками шлунку співвідношення чоловіків і жінок виявляється приблизно однаковим.

Слайд 6

Діагностика виразковою захворювання Найбільш точним методом діагностики виразки в шлунку або дванадцятипалій кишці є ендоскопічне дослідження (фіброезофагогастродуоденоськопія). Метод не тільки дозволяє «побачити» виразку, але і, отримавши шматочок слизової оболонки з відділу шлунку (улюбленого місця колонізації H. pylori), що виходить, діагностіровать/ісьключить інфікування цим мікроорганізмом. Крім того, під час проведення ендоскопічного дослідження можна провести місцеве лікування виразки, зокрема зупинку кровотечі.