X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сировина, яка використовується в технології гомеопатичних ліків. Характеристика і класифікація. Лікарські рослини в гомеопатії. Основні поняття. Номенклатура сировини рослинного, мінерального і тваринного походження

Завантажити презентацію

Сировина, яка використовується в технології гомеопатичних ліків. Характеристика і класифікація. Лікарські рослини в гомеопатії. Основні поняття. Номенклатура сировини рослинного, мінерального і тваринного походження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сировина, яка використовується в технології гомеопатичних ліків. Характеристика і класифікація. Лікарські рослини в гомеопатії. Основні поняття. Номенклатура сировини рослинного, мінерального і тваринного походження. Історичний огляд розвитку вживання різної сировини в гомеопатії. Лекція №2

Слайд 2

План 1) Сировина яка використовується для отримання гомеопатичних препаратів. 2) Сировина рослинного походження. 3) Сировина мінерального походження. 4) Сировина тваринного походження. а) Нозоди. б) Саркоди.

Слайд 3

Готування і якість гомеопатичних лікарських препаратів регламентується правилами, викладеними у Фармакопеї В. Швабе «Гомеопатичні лікарські засоби»

Слайд 4

Номенклатура гомеопатичних лікарських засобів, описаних у Фармакопеї і затверджених наказом МЗ УРСР № 165 від 03.08.1989 року, входити більше 500 найменувань, з них основні засоби — 378 найменувань, додаткові — 136 найменувань.

Слайд 5

Слайд 6

Із всіх видів сировини, використовуваної для приготування гомеопатичних лікарських препаратів, деякі речовини являються специфічними і застосовуються тільки в гомеопатії (болиголов, графіт, жаба, кактус, мухомор, сепія, туя і ін.)

Слайд 7

рослинного походження (більше 68 %) — 349 найменувань; болиголов плямистий

Слайд 8

кактус

Слайд 9

туя

Слайд 10

мухомор

Слайд 11

Тільки для 182 видів рослин (54 % приведених у фамакопеї В. Швабе) розроблена нормативно- технічна документація

Слайд 12

26 % найменувань включені до Державного реєстру лікарських засобів і дозволені до застосування в науковій медицині.

Слайд 13

СИРОВИНА РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ З 349 найменувань лікарської рослинної сировини більш 150 видів виростає в Україні, близько 50 — культивується, інші види є екзотичними (зерна кавового дерева та ін.).

Слайд 14

Є. Фаррингтон: рослинні засоби класифікує по ботанічних сімействах. Н. Е. Костинская: класифікує гомеопатичні засоби рослинного походження в залежності від їх фармакодинамічного ефекту, заснованого на дії вхідних у його склад БАР.

Слайд 15

в 1998 році на 53-м конгресі Міжнародної медичної гомеопатичної ліги в Амстердамі (Нідерланди) була обговорена і прийнята класифікація Костинської Н. Е.

Слайд 16

Умови збору лікарської рослинної сировини цілі рослини — у період цвітіння; листи — після їхнього повного розгортання, але до цвітіння рослини; квітки — безпосередньо перед повним розкриттям; стебла — перед цвітінням; плоди і насіння — у період їхнього повного дозрівання (якщо немає вказівок збирати їх незрілими); серцевину дерев — до настання весни, перед розпусканням бруньки; трави зрізують поверх корінних листочків (уся над земна частина) у період, зазначений для кожної трави.

Слайд 17

Кору з дерев, галузей і надземних коренів збирають у такий спосіб зі смолистих дерев і чагарників — під час розвитку листків або під час брунькування; з не смолистих дерев і чагарників — восени, у період спокою. смолу збирають у період сокоруху.

Слайд 18

мінерального походження (біля 25 %) — 128 найменувань; графіт

Слайд 19

СИРОВИНА МІНЕРАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ У гомеопатії застосовується понад 40 елементів, що разом з їхніми з'єднаннями складає близько 200 неорганічних препаратів.

Слайд 20

З 150 найменувань гомеопатичних лікарських речовин мінерального походження тільки 40 % сировини є офіцинальними — натрію хлорид, срібла нітрат, натрію тетраборат, вісмуту нітрат основної й ін.

Слайд 21

мідь золото ртуть платина

Слайд 22

тваринного походження (біля 7 %) — 34 найменувань. жаба

Слайд 23

СИРОВИНА ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ Вихідним матеріалом служить: виділення живих тварин у визначений період їхнього розвитку, - секрет деяких органів, - витяжки з органів здорових молодих тварин, - витяжки з патологічно змінених тканин тварин і людини.

Слайд 24

Крім бджолиної і зміїної отрут використовуються такі сировина й об'єкти тваринного походження, як морська губка, шпанські мушки, павуки й ін.

Слайд 25

Нозоди — препарати, запропоновані Вільгельмом Люксом ще в 1820 році. Однак як гомеопатичні препарати були уведені у Французьку гомеопатичну фармакопею тільки в 1965 році.

Слайд 26

Нозоди — це стерильні лікарські препарати, приготовлені за гомеопатичною технологією з патологічно змінених органів і тканин, компонентів і продуктів метаболізму людини і тварин, а також мікроорганізмів, включаючи віруси з їхніми компонентами і продуктами метаболізму, що більш не є інфекційними і вірулентними.

Слайд 27

Нозоди бувають: ─ ізопатичними, або аутонозоди; ─ гетеронозоди. Аутонозоди готуються з матеріалу хвороби пацієнта. Гетеронозоди готують з чужорідного матеріалу.

Слайд 28

Саркоди — це гомеопатичні витяжки з різних здорових органів і тканин молодняку великої рогатої худоби або частіше — із тканин органів здорової свині, найбільш близької по своїх біологічних і хімічних властивостях до людини.

Слайд 29

Чому саме свиня використовується як тварина-донор? Подібні ознаки у свині та людини (по Киркману, 1989г.) Маса тіла Привички харчування: всеядність Фізіологія травлення Структура та функції нирок Частота дихання та обєм вдихання Хід коронарних артерій Гемодинаміка Схильність до жирових відкладень Схильність до хвороб Соціальна поведінка

Слайд 30

Тканині препарати — препарати, що містять клітини одного виду тканини з багатоклітинного організму (наприклад, хрящові, м'язові препарати, препарати на основі сполучної тканини і т.п.). Класифікація саркодів:

Слайд 31

Органопрепарати — препарати, що містять всі або деякі компоненти тканин органа; поряд з типовими клітинними компонентами (наприклад, клітками печінки, нирок, крові, головного і кісткового мозку) вони містять сполучну тканину, основну субстанцію і т.п.

Слайд 32

Клітинні препарати — препарати з органічного вихідного матеріалу, компоненти якого, як правило, являють собою ізольовані клітини. До них відносяться клітинні концентрати (наприклад, концентрати тромбоцитів, лейкоцитів, лімфоцитів, еритроцитів, остеобластів)

Слайд 33

Клітинні органелли — концентрати мітохондрій, лізосом, рибосом і компонентів клітинного ядра, одержаних шляхом ультрацентрифугування.

Слайд 34

Компоненти клітин — препарати, що містять різні по розмірі компонента клітин. Розміри компонентів можуть варіюватися від органелл-клітин до макро-молекул.

Слайд 35

Екстракти з органів, тканин і кліток готуються шляхом розведення одного або декількох компонентів у суміші твердих, рідких або розчинених речовин. Селективні але розчинники, що впливають, віддаляються шляхом кристалізації, дистиляції й іншим методом. Ізольовані елементи утворять екстракт. Прикладами можуть служити екстракти вилочковой залози, селезінки, слизуватої шлунка, підшлункової залози і т.п.

Слайд 36

Гідролізат з органів, тканин і кліток — препарати з органічного матеріалу, одержувані за допомогою гідролітичного відділення від хімічних сполук.

Слайд 37

Фільтрати, і улътрафілътрати одержують за допомогою виділення твердих компонентів з рідин і суспензій. Вони розділяються (на основі розмірів дірочок фільтрів) на фільтрати грубого і ультрафільтра.

Слайд 38

Секрети органів — це препарати, що готуються з продуктів секреції органів і тканин організму. До них відноситься більшість ферментних (ензимних) препаратів слизуватої шлунка і травних залоз, а також ізольовані гормони (наприклад, інсулін і гормони росту).

Слайд 39

Сироватки містять усю сукупність компонентів сироватки крові або її окремих фракцій. Мікробіологічні препарати містять у собі клітки, екстракти і секрети мікроорганізмів. Ферментні препарати включають окремі ферменти або суміші ферментів органічного походження.

Слайд 40

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина