X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ШОВНІ ХІРУРГІЧНІ МАТЕРІАЛИ

Завантажити презентацію

ШОВНІ ХІРУРГІЧНІ МАТЕРІАЛИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ШОВНІ ХІРУРГІЧНІ МАТЕРІАЛИ. ГОЛКИ ХІРУРГІЧНІ Шовний хірургічний матеріал застосовують для накладання хірургічних швів і перев'язки окремих анатомічних структур (судин, шкіри, м'язів, кісток тощо), а також для зупинення кровотечі.

Слайд 2

В якості шовного матеріалу використовують шовк, кетгут, капронові та лавсанові нитки, дексон, окцелон, металеві скобки, металевий дріт, кінський волос, спеціальні цвяхи, шурупи і пластинки з металу тощо. При застосуванні шовних матеріалів враховують властивості тканин, які зшивають, терміни їх зростання і т.д. ВИМОГИ ДО ШОВНИХ МАТЕРІАЛІВ: вони повинні бути міцними, не розтягуватися, мати гладку поверхню і однаковий діаметр по всій довжині, повинні утворювати міцні вузли, не викликати місцеву запальну або алергічну реакцію, легко стерилізуватися, не втрачаючи при цьому своїх фізичних властивостей. Розрізняють шовний матеріал, який розсмоктується в організмі, і матеріал, який не розсмоктується.

Слайд 3

Найбільш поширеним в хірургії шовним матеріалом, який розсмоктується, є кетгут. Його виготовляють з м'язевого шару і підслизової основи тонких кишок вівці. Кетгут застосовують для зшивання внутрішніх органів і тканин, в хірургії печінки, для зшивання підшкірної клітковини, очеревини тощо, де не вимагається велика міцність сполучення тканин. Термін розсмоктування кетгуту від 2 до 4 тижнів в залежності від товщини ниток. Вологість нитки біля 20%, вміст жиру до 2%. Використовують також хромований кетгут, нитка якого покрита плівкою із сполук хрому. Ця нитка має більш гладку поверхню, яка розсмоктується протягом місяця. Хромований кетгут застосовують в урології, абдомінальній та торакальній хірургії. Випускають нитки довжиною 1,5 м. Використовують і полірований кетгут довжиною по 0,75 м, 1 м, 1,5 м в пакетах і ампулах, з голками і без них. Випускають кетгут в пергаментних пакетах (сухий кетгут) нестерильний, а також стерильний в ампулах. В пакет вкладають по 5-10 ниток кетгуту в залежності від їх розміру, а в ампулу – тільки одну нитку довжиною 0,75 м, 1,5 м.

Слайд 4

Увесь процес виготовлення кетгуту проводять асептично, а отриманий кетгут знежирюють і стерилізують хімічним методом, оскільки він не витримує стерилізацію кип'ятінням. Для знежирення кетгут в мотках поміщають на 24 години в етиловий спирт або ефір. Стерилізують його парами йоду (метод Ситьківського), спиртовим розчином йоду (метод Губарєва) або водним розчином Люголя (метод Гейнца - Клауд